ارانته

گزارش NFP آمریکا در کانون توجهات

زمان مطالعه: 4 دقیقه

گزارش NFP آمریکا در کانون توجهات

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

انتشار داده‌های اشتغال و گزارش NFP امروز ایالات متحده ممکن است نوسانات در بازده اوراق قرضه بلند مدت ایالات متحده را بالا نگه دارد. چنین نوساناتی همچنین برای بازار فارکس وجود خواهد داشت، اما پیامدهای انتشار گزارش NFP برای قیمت گذاری فدرال رزرو چیزی است که فراتر از کوتاه مدت برای دلار اهمیت دارد. به انتشار داده‌های اشتغال مهم در کانادا نیز توجه کنید: احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر برای بانک مرکزی کانادا نیز وجود دارد.

دلار آمریکا: تمرکز مجدد بر قیمت گذاری‌های فدرال رزرو؟

اوراق قرضه آمریکا دیروز به دلیل ترکیب سمی شاخص‌های فعالیت‌های تاب آور ایالات متحده، افزایش عرضه و تأثیر کاهش رتبه موسسه فیچ تحت فشار باقی ماندند. به نظر می‌رسد ترکیبی نسبتاً منحصر به فرد از عواملی را شاهد هستیم که یک روند نزولی ایجاد کرده است و سؤالات در مورد پایداری فروش نسبتاً مناسب هستند.

لست پراپ

بازارها ممکن است در میان آشفتگی بازار اوراق قرضه به جزئیات ارقام دیروز شاخص PMI خدماتی موسسه ISM توجه کافی نکرده باشند. در حالی که کاهش در داده اصلی تنها مقدار کمی بیشتر از حد انتظار بود (52.7) و هنوز در قلمروی رشد بود، مولفه اشتغال به شدت کاهش یافت و از 53.1 به 50.7 رسید. شاخص اشتغال تولیدی ISM در پایین‌ترین سطح سه سال اخیر قرار دارد و این دو نظرسنجی به تنهایی می‌توانند به ما نشان دهند که ریسک‌ها کمی به سمت یک انتشار ملایم در گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی امروز منحرف شده‌اند.

مگر اینکه ارقام ADP قدرت پیش‌بینی واقعی داده‌های اشتغال رسمی را داشته باشند، که این مسئله اخیرا درست نبوده است. به نظر می‌رسد پیش‌بینی اجماع 200 هزار برای گزارش NFP با شاخص‌های اخیر سازگار است، اما نرخ بیکاری ممکن است کمی افزایش یابد. رشد دستمزدها توجه فدرال رزرو را در این ماه جلب خواهد کرد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

کاهش رتبه اعتباری ایالات متحده و افزایش بازده اوراق بلند مدت ایالات متحده از دلار به ویژه در برابر ارزها با بتای بالاتر، حمایت کرده است. همانطور که در بالا ذکر شد، این بیشتر به دلیل عوامل موقتی به نظر می‌رسد و چشم انداز کوتاه مدت و میان مدت دلار همچنان عمدتاً به انتظارات فدرال رزرو وابسته است که در بحبوحه فشار فروش اخیر اوراق قرضه دست نخورده باقی مانده است. بازارها با قیمت گذاری بسیار کمی برای افزایش بیشتر نرخ بهره (8 نقطه پایه) و پیش‌بینی اولین کاهش نرخ بهره در ماه مه 2024، امروز به استقبال گزارش NFP می‌روند.

این قیمت گذاری در بازار فضای غیر قابل اغماض را برای قیمت گذاری مجدد در هر جهت باقی می‌گذارد (قیمت گذاری در افزایش نرخ بهره قبل از پایان سال و به جلو آوردن زمان اولین کاهش نرخ بهره)، بنابراین انتشار گزارش NFP به طوری که مطابق با انتظارات نباشد می‌تواند منجر به حرکت‌های قابل توجهی در کراس‌های دلار شود. اتفاقاً، نوسانات بالا در بازده اوراق بلند مدت باعث می‌شود، این بخش از منحنی بازده پس از انتشار به شدت حرکت کند و همچنان عاملی برای حرکت در بازار فارکس باشد. با این حال، زمانی که عوامل مالی و عرضه اوراق قرضه از بین بروند، داده‌ها چیزی است که سرمایه‌گذاران با آن مواجه خواهند شد و آنچه می‌تواند حرکت‌های فراتر از کوتاه‌مدت را دیکته کند.

ما دو ارزی را دنبال می‌کنیم که در فضای ریسک گریزی افت بیشتری داشتند یعنی دلار کانادا و دلار نیوزیلند. دلار نیوزیلند به نظر می‌رسد در آستانه به اوج رساندن عوامل منفی است که می‌تواند در آن نقش داشته باشد، چرا که قبلاً چرخش داویش بانک مرکزی نیوزیلند (RBNZ)، داده‌های داخلی ضعیف و بدبینی رشد چین را جذب کرده است. تثبیت سنتیمنت و بازگشت علاقه برای معاملات حملی می‌تواند فضای تنفسی را برای دلار نیوزیلند پربازده ایجاد کند و ما این نکته را نادیده نمی‌گیریم که RBNZ به دلیل بازگشت تورم در اواخر سال، نیاز به بررسی مجدد سیاست‌های انقباض دارد.

در مورد دلار کانادا، امروز داده‌های اشتغال مهمی منتشر می‌شوند که ما فکر می‌کنیم این پتانسیل را دارد که تعادل را به سمت افزایش دیگر نرخ بهره در ماه سپتامبر تغییر دهد. اجماع بر افزایش اشتغال 25 هزاری است که کمتر از نصف رقم 60 هزاری ماه ژوئن است: اگر داده‌ها قوی‌تر از انتظارات منتشر شوند، ما تعجب نخواهیم کرد. رشد دستمزدها باید کمی بیشتر شود و این مسئله می‌تواند برای سوق دادن بازارها به سمت قیمت‌گذاری در آخرین افزایش نرخ بهره در سپتامبر (که در حال حاضر 8 نقطه پایه است)، کافی باشد.

یورو: در حال تثبیت

کاهش جفت ارز EURUSD روز گذشته در محدوده 1.0910 متوقف شد و این جفت ارز پس کاهش تقاضا برای دارایی‌های امن کمی افزایش یافت. یورو در اوج آشفتگی اوراق قرضه نسبت به ارزهای بتا بالاتر بهتر عمل کرده اما همچنین پس از کاهش فشار بر اوراق قرضه، دامنه محدودتری برای بهبود دارد.

در حالی که تقویم اقتصادی برای ناحیه یورو خلوت است، حرکات جفت ارز EURUSD امروز کاملا توسط داده‌های اشتغال آمریکا و نوسانات در اوراق خزانه داری آمریکا خواهد بود. اگر این داده‌ها ضعیف‌تر از انتظارات منتشر شوند، می‌توانیم شاهد بازگشت به محدوده بالاتر از 1.100 باشیم در حالی که انتشار قوی‌تر از انتظارات می‌تواند این جفت ارز را به سمت محدوده حمایتی کلیدی 1.0900 – 1.0850 سوق دهد.

پوند: افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس

شگفتی مثبت تورم انگلیس در نهایت منجر به فقدان غافلگیری بزرگ در جلسه دیروز بانک مرکزی انگلیس شد. علیرغم این که قیمت گذاری بازار به طور متوسط از 0.25% بیشتر بود، افت پوند قبل از جلسه و پیام هاوکیشی که به دنبال افزایش 0.25 درصدی پوند منتشر شد، منجر شد این ارز پس از تصمیمات بانک مرکزی تغییر چندانی نداشته باشد.

نشانه‌هایی از افزایش نارضایتی در کمیته سیاست پولی وجود دارد، چرا که دو عضو به افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره و یک عضو به توقف افزایش نرخ بهره رای دادند. با این حال، پیش‌بینی بانک اکنون نشان می‌دهد که انتظار می‌رود تورم تا سال 2025 به هدف بازگردد، همچنین با این فرض که نرخ بهره بانک در ماه‌های آینده بیشتر افزایش پیدا نکند.

قابل درک است که بانک مرکزی انگلیس در را برای سیاست‌های انقباضی بیشتر باز می‌گذارد و بازارها در حال شرط بندی برای اوج نرخ بهره 5.75 درصدی هستند. نظر تیم اقتصادی ما این است که افزایش 0.25 درصدی دیگر به 5.50 درصد در سپتامبر محتمل است، اما ممکن است با کاهش فشارهای تورمی، این پایان چرخه باشد. این امر فضایی را برای بازگشت مجدد EURGBP به ناحیه 0.87-0.88 تا پایان سال باز می‌کند. با توجه به این که پیش‌بینی ما برای دلار این است که تا پایان سال کاهش می‌یابد، جفت ارز GBPUSD می‌تواند در سه ماهه چهارم بالاتر از 1.30 معامله شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “گزارش NFP آمریکا در کانون توجهات
  1. Raoof گفت:

    عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی