ارانته

علیرغم ادامه تورم کاهنده در آمریکا، چرا شاهد افت دلار نبودیم؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

علیرغم ادامه تورم کاهنده در آمریکا، چرا شاهد افت دلار نبودیم؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

ایالات متحده همچنان در مسیر تورم کاهنده قرار دارد، اما افت دلار را شاهد نبودیم. از نظر ما، این به دلیل عدم وجود جایگزین‌های جذاب با سیگنال‌های هشدار دهنده رشد در سایر نقاط جهان (مانند ناحیه یورو و چین) است. شواهدی از رکود اقتصادی ایالات متحده برای افت دلار مورد نیاز است.

برای افت دلار آمریکا تورم کاهنده کافی نیست

ارقام تورم ماه ژوئیه آمریکا که دیروز منتشر شد صحبتی از افت دلار نکردند اما تا حد زیادی مطابق با انتظارات بود و به بازارها اطمینان داد که در حال حاضر هیچ گونه عقب گردی در روند تورم کاهنده وجود ندارد. تورم هسته از 4.8% به 4.7% کاهش یافت، در حالی که تورم اصلی به دلیل کاهش اثر پایه در مقایسه با ماه‌های گذشته، که هنوز هم کمتر از اجماع 3.3% بود، بازگشتی (از 3.0% به 3.2%) را تجربه کرد. به استثنای تاب آوری در قیمت مسکن، فشار قیمت‌ها به وضوح در همه مولفه‌ها کاهش یافت.

هم‌چنان منتظر اخبار تکمیلی از افت دلار هستیم!

تخفیف پرارپ

در مجموع، گزارش ایالات متحده دلایلی را برای خوشحالی فدرال رزرو و دارایی‌های ریسکی ارائه کرد، چرا که احتمال افزایش مجدد نرخ بهره کاهش یافت. بازار سهام افزایش یافت و شیب منحنی بازده اوراق ایالات متحده دوباره تند شد: در این سناریو، به طور کلی باید افت دلار را تجربه می‌کردیم. با این حال، تصویر پس از CPI در بازار فارکس در واقع مختلط‌‌تر بود. این گواهی بر این بود که چگونه ارزها به طور منحصر به فرد توسط اخبار ایالات متحده در حال حاضر هدایت نمی‌‌شوند.

افت ین ژاپن با توجه به کاهش نوسانات اوراق قرضه و بازار فارکس، عملکرد بهتر بازار سهام و اصلاح معاملات حملی، غافلگیرکننده نبود، اما به نظر می‌رسد که بازار فارکس اندکی تحت تاثیر ارقام CPI و محیط ریسک متعاقب آن قرار گرفته باشند، چرا که بسیاری از ارزها با بتای بالا موفق حفظ رشد خود نشدند و افت دلار نیز پیش‌بینی می‌شود.

برای سناریو افت دلار ما فکر می‌کنیم که حرکات اخیر قیمت با توجه به ظهور داستان‌های نگران‌کننده در سایر نقاط جهان، نشان‌دهنده بی‌میلی برای دور شدن از نرخ دلار است. این بدان معنا نیست که چشم انداز فعالیت در ایالات متحده به ویژه روشن است – آمار مدعیان بیکاری دیروز به بالاترین حد یک ماهه رسید و چشم انداز در برابر پویایی اعتبارات بسیار آسیب پذیر است، اما اگر هشدارهای کاهش رشد اقتصادی، افت دلار در واشنگتن به رنگ زرد چشمک می‌زند، در فرانکفورت و پکن به رنگ قرمز چشمک می‌زند. شرکت سازنده املاک و مستغلات چینی گاردن (Garden) دیروز گزارش داد که زیان خالص 7.6 میلیارد دلاری در نیمه اول سال گذشته و در زمانی که مقامات چینی در تلاش هستند تا نگرانی سرمایه گذاران را نسبت به یک بحران احتمالی در بخش املاک آرام کنند، گزارش کرد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

برای آمریکا امروز شاخص قیمت تولید کننده و برآورد اولیه انتظارات تورمی مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان روشن خواهد کرد که داستان تورم کاهنده در ماه ژوئیه تا کجا پیش رفته است، اما ما هنوز احساس می‌کنیم که حداقل تا زمانی که شواهد قانع کننده از کند شدن فعالیت‌های ایالات متحده، چشم انداز کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در دسترس قرار دهد، افت دلار در حال حاضر مورد توجه نیست. شاخص دلار ممکن است در چند روز آینده بالاتر از محدوده 102 تثبیت شود.

یورو: فعلا در محدوده رنج باقی خواهد ماند

اختلاف نرخ سواپ دو ساله EUR\USD دیروز برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت، اگرچه در مقایسه با افزایش مجدد عظیمی که در ماه ژوئیه تجربه کرده بود، مقدار آن بسیار ناچیز بود.

افت دلار و جفت ارز یورو دلار

بخوانید درباره‌ی تورم ایالات متحده برنامه‌های سپتامبر فدرال رزرو را مشخص خواهد کرد

علی‌رغم داستان تورم کاهنده خوش‌خیم ایالات متحده و پیش‌بینی افت دلار، جای تعجب نیست که بازارها موقعیت‌های خرید EURUSD را تحت الشعاع قرار ندهند. این معامله در حال حاضر یک معامله نسبتاً شلوغ بوده است و قیمت گذاری مجدد انتظارات رشد هم در مورد رشد اقتصادی و هم انتظارات نرخ بهره در ناحیه یورو بر جذابیت یورو تأثیر می‌گذارد.

(“معامله شلوغ” یک موقعیت یا موضوع محبوب است که توسط تعداد زیادی از سرمایه گذاران پذیرفته شده است. این معامله می‌تواند به یک سهام، استراتژی سرمایه گذاری یا بخش باشد. معاملات شلوغ معمولاً با قیمت‌های بالا، حباب‌ها و رفتارهای غیرمنطقی همراه است).

به نظر می‌رسد EURUSD تا زمانی که نشانه‌هایی از کندی رشد اقتصادی ایالات متحده و افت دلار، اختلاف نرخ بهره را به نفع یورو برگرداند، محدوده معاملاتی (1.09-1.11) را حفظ خواهد کرد.

پوند: انتشار خوب تولید ناخالص داخلی بازی را برای بانک مرکزی انگلیس تغییر نمی‌دهد

اعداد رشد ژوئن در بریتانیا از انتظارات فراتر رفت و در سه ماهه دوم به تثبیت رقم 0.2 درصدی در ارزیابی سه ماهه کمک کرد. با بررسی جزئیات، به نظر می‌رسد که این شگفتی کاملاً با جهش قابل توجه در بخش تولیدی (افزایش 2.4٪) توجیه شود که ظاهراً مربوط به تولید دارو و خودرو است. به هر حال، بقیه اقتصاد نیز به وضوح نشانه‌هایی از تاب آوری را نشان داد.

اقتصاددان بریتانیایی ما معتقد است که پیامدها برای بانک مرکزی انگلیس احتمالاً بسیار محدود است، با توجه به اینکه اعداد و ارقام دور از پیش‌بینی‌های آن نیست و تمرکز به شدت بر تورم خدمات و رشد دستمزد است که هر دو هفته آینده منتشر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: چرخه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس به پایان رسید!

پوند امروز صبح قوی‌تر شده است در حالی که افت دلار پیش‌بینی می‌شوود و برخی حرکت‌های ضعیف اخیر که احتمالاً به اخبار مربوط به کاهش سریع‌تر بازار مسکن بریتانیا مربوط می‌شود را کنار گذاشته است. هفته آینده، هفته مهمی برای پوند خواهد بود. انتظار می‌رود پیش از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده این کشور، نوسانات افزایش یابد.

ارزهای اروپای مرکزی و شرقی: تورم رومانی به محدوده تک رقمی بازگشت

امروز صبح شاهد کاهش تورم در رومانی از 10.3% به 9.44% نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم که کمتر از انتظارات بازار بود. رومانی به جمهوری چک در باشگاه تورم تک رقمی در ناحیه اروپای مرکزی و شرقی پیوست. پس از اعداد امروز، ما تصویر کاملی را برای این ناحیه با 8.8% در جمهوری چک، 10.8% در لهستان و 17.6% در مجارستان داریم اما هم‌چنان تصویر شفافی در خصوص افت دلار در ذهن نداریم.

اواخر امروز، صورتجلسه آخرین جلسه بانک مرکزی چک (CNB) منتشر خواهد شد. هیئت مدیره به طور رسمی سیاست مداخله در بازار فارکس را لغو کرده است. بنابراین در صورتجلسه ممکن است بحثی در مورد بازار فارکس، تأثیر آن بر تورم و احتمالاً اولین بحث در مورد کاهش نرخ بهره نشان داده شود. فراتر از آن، بانک مرکزی چک گزارش تورم کامل شامل سناریوهای جایگزین را منتشر خواهد کرد که در حال حاضر اولویت هیئت مدیره است. همانطور که رئیس این بانک اشاره کرد، این موارد کاهش نرخ بهره بعدی را در سه ماهه اول سال آینده به جای سه ماهه چهارم امسال در سناریوی پایه پیش بینی می‌کنند.

در بازار ارز، معاملات دیروز علیرغم انتظار ما منفی نبود و علیرغم جهش قیمت بنزین، شاهد رشد کلی بودیم. دلار آمریکا دوباره کنترل را به دست گرفت و محرک رشد ارزهای اروپای شرقی و مرکزی به سطوح بالاتر شد. معاملات امروز باید نسبتاً آرام باشد با توجه به اینکه در تقویم اقتصادی چیز زیادی برای این ناحیه وجود ندارد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی