تمام نگاه‌ها معطوف به داده‌های اشتغال آمریکا است

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تمام نگاه‌ها معطوف به داده‌های اشتغال آمریکا است

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

داده‌های اشتغال آمریکا همچنان باعث تلاطمی در بازار آرام تابستانی فارکس می‌شود. امروز داده‌های بیشتری از این بخش منتشر می‌شوند و بازارها آمار مدعیان بیکاری را پیش از انتشار داده‌ NFP فردا زیرنظر دارند. در اروپا توجهات معطوف به داده‌های CPI ماه اوت خواهد بود. انتظارات افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا در حال تقویت است و نوسان جفت ارز EURUSD را در محدوده 1.09-1.10 توجیه می‌کند.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

دلار آمریکا: افت در یک محیط آرام معاملاتی

داده‌های رده دوم اشتغال آمریکا (JOLTS و ADP) منجر به افت دلار آمریکا در این هفته شدند. اما این داده‌ها هنوز نمی‌توانند اثباتی برای پایان موضع هاوکیش بانک مرکزی آمریکا باشد. گرایش‌های قوی‌تر تنها در صورتی شروع به توسعه خواهند کرد که ما شاهد عقب‌نشینی بزرگ در داده‌های اشتغال NFP ماه اوت یا افزایش شدید نرخ بیکاری که فردا منتشر می‌شوند، باشیم. این امر این سناریو را تقویت می‌کند که اشتغال قوی می‌تواند فدرال رزرو را برای مدت طولانی‌تری از آنچه که اکثر افراد تصور می‌کنند، در حالت هاوکیش نگه دارد.

امروز توجهات بار دیگر بر داده‌های اشتغال آمریکا و آمار مدعیان بیکاری خواهد بود. امروز همچنین تغییرات ماهانه درآمد شخصی، تغییرات ماهانه هزینه‌کرد شخصی و شاخص PCE برای ماه ژوئیه منتشر خواهند شد. انتظارات حاکی از افزایش داده PCE هسته به 4.2% از 4.1% ماه گذشته هستند. بنابراین دلیلی برای فروش بیشتر دلار وجود ندارد.

به طور کلی، نوسانات بازار کم است و نمی‌توان استدلال مخالفی برای معاملات حملی علیه ین ژاپن یا رنمینبی چین داشت. همانطور که قبلا گفتیم نرخ بهره شبانه دلار می‌تواند منجر به رشد این ارز در معاملات حملی شود. همچنان ارزهای پربازده بازارهای نوظهور همچون ارزهای اروپای مرکزی و شرقی و آمریکا لاتین، عملکرد بهتری داشتند. پزو مکزیک همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و نزدیک به 12% بازدهی ضمنی ارائه می‌دهد. آخرین اظهارات بانک مرکزی مکزیک نیز باید به پزو کمک کند که برخلاف برزیل و شیلی، به این زودی‌ها کاهش نرخ را در نظر نمی‌گیرد.

گمان نمی‌کنیم امروز شاخص دلار از محدوده 103 – 103.5 فاصله زیادی بگیرد، مگر این که شاهد افزایش شدید در آمار مدعیان بیکاری باشیم.

یورو: توجهات معطوف به داده‌های CPI ناحیه یورو

داده‌های CPI ماه اوت ناحیه یورو امروز منتشر می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود شاهد افت اندکی در داده اصلی و هسته باشیم. انتظار می‌رود داده اصلی از 5.3% به 5.1% و داده‌ هسته از 5.5% به 5.3% کاهش یابد. (تورم اصلی و تورم هسته 5.3% منتشر شدند). با این حال، کاهش تدریجی خواهد بود و ما در واقع شاهد افزایش انتظارات بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره هستیم. تیم اقتصاد کلان ما عقیده دارد که احتمالات برای افزایش نرخ بهره ماه سپتامبر کمتر از ارزش واقعی قیمت گذاری شده‌اند (در حال حاضر احتمال 43 درصدی وجود دارد). این بدین معنی است که جفت ارز EURUSD می‌تواند طی هفته‌های آینده از طرف بانک مرکزی اروپا حمایت شود.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

امروز اشنابل، عضو بانک مرکزی اروپا، سخنرانی خواهد داشت و صورتجلسه بانک مرکزی اروپا نیز منتشر می‌شود.

جفت ارز EURUSD در چند روز گذشته با توجه به ضعف داده‌های اشتغال آمریکا و تورم چسبنده ناحیه یورو، افزایش یافته است. مدل ارزش منصفانه مالی کوتاه مدت ما این جفت ارز را در نزدیکی محدوده 1.0900 قیمت گذاری می‌کند و انتظار دارد پیش از انتشار داده NFP در روز جمعه شاهد روند رنجی بایشم.

خاطرنشان می‌کنیم که سوئیس در حال برنامه‌ریزی برخی اقدامات در مقیاس بزرگ تازه در زمینه ضد پولشویی برای سال 2024 است این ممکن است یک داستان کند باشد، اما ممکن است در نهایت بر فرانک سوئیس در سال 2024 تاثیر بگذارد.

ین: محدوده هشدار دهنده کجاست؟

جفت ارز USDJPY به آرامی به محدوده مداخله 145 – 150 وارد شده بدون این که شاهد زنگ هشداری از طرف توکیو باشیم. یک تفاوت بین زمان حال و دوره مداخله در سپتامبر و اکتبر گذشته این است که شرایط بازار فارکس بسیار منظم‌تر است. به عنوان مثال، نوسانات ضمنی یک ماهه USDJPY امروز نزدیک به 9% است. در زمان مداخله در بازار فارکس در سال گذشته توسط ژاپن این نرخ 14-15% بود. در عین حال، هیچ حسی از ظهور ذهنیت «فروش دز ژاپن» وجود ندارد و مقامات ژاپنی ممکن است با توجه به نیروهای کاهش‌دهنده تورم ناشی از چین و بازارهای صادراتی ضعیف در آسیا و اروپا، ین ضعیف‌تر را تحمل کنند.

به نظر می‌رسد که USDJPY می‌تواند بیش از آنچه که در ابتدا پیش بینی کرده بودیم، در اطراف محدوده 145/150 باقی بماند، مگر اینکه شاهد شوک مالی باشیم که باعث کاهش معاملات حملی شود. برای یک چرخش قاطع به سمت پایین ممکن است نیاز باشد تا اواخر دوره سپتامبر و اکتبر صبر کنیم، زمانی که شواهد بیشتری از کاهش رشد ایالات متحده ظاهر شود و گمانه زنی‌ها در مورد تغییر سیاست‌های بانک مرکزی ژاپن در جلسه اواخر اکتبر افزایش یابد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟