بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

دلار همچنان تاج پادشاهی خود را حفظ می کند

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار دیروز اندکی رشد کرد چرا که انتشار قوی PMI موسسه ISM در ژانویه ایالات متحده تنها به این دیدگاه افزود که فدرال رزرو برای سیاست‌های پولی تسهیلی عجله نخواهد کرد. به نظر می‌رسد امروز، روز آرامی با تمرکز بر انتظارات تورمی ناحیه یورو باشد.

دلار آمریکا: دلار تاج پادشاهی را حفظ می‌کند

یک روز دیگر شاهد داده‌های قوی آمریکا بودیم. این بار نوبت شاخص PMI موسسه ISM بود که به طرز چشمگیری از انتظارات پیشی بگیرد و باعث افزایش بیشتر نرخ بهره آمریکا و افزایش ارزش دلار شد. به این ترتیب به نظر می‌رسد انگیزه کمی برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها وجود دارد تا هر یک از دارایی‌های دلاری خود را بفروشند. علاوه بر این، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، فوریه معمولا ماه خوبی برای دلار است. همچنین تعطیلات سال نو قمری چین در هفته آینده است، که ممکن است بازار را برای داشتن معاملات فروش دلار، در یک محیط ژئوپلیتیکی نامشخص بی‌میل کند.

بانک مرکزی استرالیا طبق انتظارات نرخ بهره را در 4.35% نگه داشت و سوگیری انقباضی خود را حفظ کرد. مانند سایر بانک‌های مرکزی، این بانک همچنان نگران تورم چسبنده خدمات است. دلار استرالیا با توجه به این خبر کمی بالاتر رفت، اما با توجه به نگرانی‌های مداوم با چین، بعید به نظر می‌رسد که این رشد ادامه داشته باشد.

امروز داده مهمی برای آمریکا وجود ندارد و ما انتظار داریم DXY در محدوده 104.50 باقی بماند و یا احتمالا به سمت محدوده مقاومتی 104.75 حرکت کند.

یورو: انتظارات تورمی بانک مرکزی اروپا در کانون توجهات

جفت ارز EURUSD دیروز دوباره کاهش یافت و اکنون در محدوده 1.0715/25 حمایت شده است. همانطور که در هفته گذشته اشاره کردیم، نوسانات ضمنی یورو بسیار پایین مانده است و نشان می‌دهد که بازار برای یک شکست بزرگ آماده نمی‌شود. موسسه ING عقیده دارد جفت ارز EURUSD در محدوده 1.07 – 1.09 معامله شود تا این که به سمت محدوده 1.05 حرکت کند.

سیگنال فارکس و طلا

تقویم امروز برای ناحیه یورو خلوت است اما تمرکزات بر نظرسنجی انتظارات تورمی بانک مرکزی اروپا برای ماه دسامبر است. در ماه نوامبر، نظرسنجی‌های یک و سه ساله 3.2% و 2.2% منتشر شدند و احتمالاً با توجه به مسیر انتشار CPI، کمی بیشتر کاهش یافته باشند. بعید است که انتشار این نظرسنجی برای نرخ‌های کوتاه‌مدت بازار پول ناحیه یورو کمک زیادی کند چرا که در حال حاضر داده‌های آمریکا نقش موثرتری دارند.

امروز در رومانی داده‌های خرده فروشی در مجارستان، داده‌های تولید صنعتی و خرده فروشی منتشر می‌شوند و در جمهوری چک، تولید صنعتی، شاخص مدیران خرید بخش ساخت و ساز و تراز تجاری را خواهیم داشت. تصویر کلی بهبود اقتصادی در منطقه را آزمایش خواهد کرد که تا کنون تنها نشانه‌های ضعیفی از بهبود را نشان می‌دهد. جای تعجب نیست که دیروز شاهد سنتیمنت نزولی در ناحیه یورو بودیم – که به ویژه در HUF و PLN قابل مشاهده بود. با این حال، امروز به دلیل تقویت مجدد دلار و افزایش نرخ‌های هسته، انتظار تغییرات زیادی نداریم.

پوند: شایعات در مورد کاهش نرخ بهره

امسال خارج از جلسات سیاست پولی چیز زیادی از بانک مرکزی انگلیس نشنیده‌ایم، اما پیل، اقتصاددان ارشد، دیروز پیشنهاد کرد که کاهش نرخ بهره در سال جاری امکان پذیر است و قبل از اقدام لازم نیست تورم 2 درصد باشد. این اظهارات کمک کرد که EURGBP از سطوح حمایتی بزرگ در محدوده 0.8500/8525 دورتر شود.

موسسه ING برای جفت ارز EURGBP در سال جاری دیدگاه صعودی دارد چرا که عقیده دارد بانک مرکزی انگلیس نسبت به بانک مرکزی اروپا نسبت بهره را تهاجمی‌تر کاهش می‌دهد. پس از این که ریسک رویداد مثبت بودجه پوند را در اوایل ماه مارس از سر راه برداریم، سپس بازار باید بتواند بر کاهش شدید تورم کل بریتانیا در سه ماهه دوم و همچنین کاهش پوند تمرکز کند.

منبع: ING

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

@UtoFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟