ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا داده‌ های دستمزد ناحیه یورو می تواند یورو را در برابر دلار آمریکا تقویت کند؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

شرایط برای معاملات رنج، به ویژه با توجه به تقویم داده‌های غیر الهام بخش ایالات متحده و اخبار بدون تاثیر چین، کاملا مهیا است. با این حال، شاخص رشد دستمزد مورد مذاکره بانک مرکزی اروپا یک آزمون کلیدی برای یورو است. موسسه ING عقیده دارد کاهش فشار حقوق می‌تواند به کاهش بیشتر رشدهای یورو کمک کند.

دلار آمریکا: بازارها تحت تاثیر کاهش نرخ بهره چین قرار نگرفتند

پس از تعطیلی روز دوشنبه، بازارهای آمریکا امروز باز خواهند شد. معاملات آتی شاخص‌های سهام بازار ایالات متحده در سمت ضعیف قرار دارند و بعید است که تقویم ایالات متحده امروز محرک بزرگی باشد. تغییرات ماهانه شاخص پیشرو کنفرانس بورد ایالات متحده تنها داده امروز برای آمریکا است و تا زمانی که صورتجلسه FOMC منتشر شود، اوضاع در بخش کلان ایالات متحده آرام خواهد بود.

تخفیف پرارپ

چین بار دیگر امروز صبح مورد توجه قرار گرفته است، چرا که بانک‌ها نرخ‌های استقراض وام پنج ساله خود را 0.25% کاهش دادند و به 3.95 درصد رساندند که اولین اقدام از این نوع از ماه ژوئن است. این نوع تسهیلات پولی به طور کلی تأثیر بیشتری بر بازار املاک دارد، اما بار دیگر بازارها اشتیاق کمی نشان دادند. همانطور که در روز گذشته ذکر شد، اخبار مربوط به تعداد زیاد سفرها در طول سال نو چینی نیز تأثیر مثبتی بر بازارها ایجاد کرد و تأیید می‌کند که انتظارات برای بهبود روحیه رشد چین در بهترین حالت تدریجی خواهد بود.

داده‌های CFTC نشان می‌دهد دلار در برابر ارزهای نوظهور (EM) در محدوده اشباع فروش و در برابر ارزهای G10 در اشباع خرید قرار دارد. این به وضوح علاقه بازارها به ارزهای جذاب معاملات حملی را نشان می‌دهد و این سیگنال را می‌دهد که دلار بسیار گران است و نمی‌توان آن را به طور مداوم در برابر ارزهای توسعه یافته با بازده پایین‌تر کاهش داد. با این حال، این دیدگاه که داده‌های ایالات متحده در نقطه‌ای تغییر می‌کند، فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش می‌دهد و دلار افت می‌کند، یک نظر اجماع باقی می‌ماند. موسسه ING با توجه به این که داده‌های آمریکا حمایت کننده باقی می‌مانند، عقیده دارد دلار در کوتاه مدت قوی خواهد ماند اما به نظر می‌رسد احتمال معاملات رنج بیشتر باشند. شاخص DXY می‌تواند در کوتاه مدت بین 104/105 باقی بماند.

ایکس چیف

یورو: رشد دستمزدها زیر 4.5% باید به یورو ضربه بزند

اوضاع در ناحیه یورو به اندازه امروز ایالات متحده آرام نیست. بانک مرکزی اروپا شاخص نرخ دستمزد توافقی در سطح ناحیه یورو را برای سه ماهه چهارم منتشر خواهد کرد که در این مرحله یکی از مهم‌ترین داده‌های ورودی برای شورای حکام است. آخرین جلسه بانک مرکزی اروپا، رشد دستمزدها را بیش از پیش در مرکز بحث سیاست قرار داد و به این نکته اشاره کرد که چگونه کاهش نرخ‌ بهره را می‌توان رد کرد، مگر اینکه حقوق‌های مورد مذاکره به طور قانع‌کننده در مسیر درست حرکت کنند.

سیگنال فارکس و طلا پیش‌بینی تیم اقتصادی موسسه ING برای این داده، 4.4-4.5٪ در مقایسه با سال قبل و نسبتاً کمتر از انتظارات است. این شاخص دستمزد از اواسط سال 2022 در حال افزایش بوده است و کاهش آن، حتی اگر محدود باشد، باید مورد استقبال بانک مرکزی اروپا باشد. با توجه به اینکه ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم پس از نشست ژوئن منتشر می‌‌شود، تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول 2024 (که شامل اطلاعات دقیق دستمزد می‌شود) در آوریل و شاخص دستمزد مورد مذاکره در ماه مه چراغ سبز یا چراغ قرمز برای کاهش نرخ بهره را در ماه ژوئن نشان خواهند داد.

طبق داده‌های CFTC که در بالا ذکر شد، یورو در فضای G10 بسیار تافته جدا بافته است و علی‌رغم اختلاف نرخ بره منفی آن، نسبتاً در اشباع خرید در برابر دلار است. اگر رشد دستمزد بانک مرکزی اروپا کمتر از 4.5% اعلام شود شاهد تعدیل موقعیت‌ها در EURUSD در جهت نزولی خواهیم بود. با این حال محدوده 1.0700 همچنان محدوده حمایتی خواهد بود.

دلار کانادا: توقف تورم کاهنده

کانادا امروز ارقام تورم ژانویه را منتشر می‌کند و اجماع بر تثبیت معیارهای هسته (شاخص تورم تعدیل‌شده و شاخص تورم میانه) در سطح 3.6 درصد سالانه متمرکز است. تورم اصلی احتمالا از محدوده 3.4% به 3.3% کاهش خواهد یافت. در ارزیابی ماهانه پیش‌بینی می‌شود این داده از %0.3- به 0.4% افزایش یابد.

کاهش پیش بینی شده در روند تورم کاهنده مطابق با تحولات ایالات متحده و سایر کشورهای بزرگ است و برای بانک مرکزی کانادا که تورم اصلی را در سه ماهه اول سال 3.2% برآورد می‌کند، چندان نگران کننده نیست. با این وجود، بازار کار رقابتی و به تعویق افتادن زمان بندی‌ها برای کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، بدین معنی است که بانک مرکزی کانادا احتمالاً در ارتباطات آتی، صبر را به جای رهنمودهای داویش‌تر انتخاب می‌کند، مگر اینکه اعداد CPI امروز به طور قابل توجهی در جهت نزولی غافلگیری داشته باشند.

جفت ارز USDCAD می‌تواند در هفته‌های آینده حمایت شود چرا که دلار قوی باقی مانده و سنتیمنت ریسک پذیری ضعیف است. بازگشت به بالاترین سطح 1.3585 هفته گذشته در حال حاضر مناسب به نظر می‌رسد. با این حال، ما همچنان انتظار داریم که کاهش نرخ‌های دلار، پتانسیل نزولی این جفت ارز را در نیمه دوم سال، حتی با کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا همزمان با فدرال رزرو، هموار کند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی