بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

صبر بانک مرکزی آمریکا برای کاهش نرخ بهره، چه پیامدی برای دلار خواهد داشت؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

در یک هفته آرام برای تقویم رویدادهای ایالات متحده، انتشار صورتجلسه ژانویه FOMC در شب گذشته به عنوان یادآوری بود که فدرال رزرو هیچ عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد. این برای بازارهایی که در سال جاری کاهش 90 نقطه پایه‌ای را پیش‌بینی می‌کنند، غافلگیر کننده نبود. امروز توجهات معطوف به داده‌های PMI است.

یورو: داده‌های PMI و صورتجلسه بانک مرکزی اروپا در کانون توجهات

جفت ارز EURUSD عملکرد بهتری داشته که تا حد زیادی به پشتوانه یک محیط سرمایه گذاری بهتر است. اختلاف سواپ دو ساله EUR:USD به هیچ وجه سریع حرکت نکرده است و باز هم سطوح بسیار پایین نوسانات هشدار می‌دهد که نباید شکست‌های قیمتی را جدی بگیریم.

مهم‌ترین رویداد امروز داده‌های PMI است. همانطور که می‌دانید، این داده‌ها در تابستان/پاییز گذشته بدتر شدند و منجر به افت یورو شدند. انتظار می‌رود که امروز یک افزایش متوسط در اینجا وجود داشته باشد، اما اگر PMI Composite ناحیه یورو نتواند بالاتر از محدوده 50 قرا بگیرد، بعید است یورو چندان عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین بعید است صورتجلسه بانک مرکزی اروپا قیمت گذاری بازار برای کاهش 100 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در سال جاری را تغییر دهد. موسسه ING پیش‌بینی می‌کند بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را 75 نقطه پایه کاهش دهد.

جفت ارز EURUSD در حال حاضر بالاتر از محدوده مقاومتی کوتاه مدت خود قرار گرفته و به نظر می‌رسد تمایل دارد محدوده 1.0865/1.0900 را لمس کند اما بعید است بتواند به سطوح بالاتر برسد.

دلار آمریکا: بانک مرکزی آمریکا به شواهد بیشتری نیاز دارد

پیام FOMC در صورتجلسه خود تقریبا واضح بود: پیشرفت قابل توجهی در مورد تورم حاصل شده است، چرخه انقباضی به اوج خود رسیده است، اما “اکثر شرکت کنندگان به ریسک‌های اقدام خیلی سریع برای تسهیل موضع سیاست پولی اشاره کردند و بر اهمیت ارزیابی دقیق داده‌های دریافتی در قضاوت در مورد اینکه آیا تورم به طور پایدار به 2 کاهش می‌یابد یا خیر تاکید کردند “. مطابق با کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در آن زمان، کلمه «اطمینان» به طور آزادانه در صورتجلسات وجود داشت، که نشان می‌دهد فدرال رزرو باید قبل از کاهش نرخ‌ بهره به نوعی در سطح خنثی – نزدیک به 3 درصد – مطمئن شود که ریسک‌های تورمی از بین رفته است.

موسسه ING پیش‌بینی دلار در هفته‌های آینده قوی باقی بماند. در 29 فوریه داده هسته PCE در ژانویه قوی منتشر خواهد شد – و سپس در ماه مارس گزارش حقوق و دستمزد و CPI فوریه کاهش پیدا خواهد کرد. در اوایل ماه مارس همچنین می‌توانیم خبرها در مورد برخی محرک‌های جدید چین بشنویم که برای سایر ارزهای جهان یک موهبت خواهد بود.

برای امروز، به دلیل گزارش درآمدزایی عالی انودیا (Nvidia) محیط ریسک پذیری بهبود یافته است. همچنین خاطرنشان می‌کنیم که ژاپن و کره نیز دارای صنایع تراشه‌های پیشرفته هستند و گمان می‌کنیم که ین و وون در اواخر امسال بسیار قوی‌تر خواهند شد. اگر غافلگیری در داده آمار مدعیان بیکاری وجود نداشته باشد، انتظار می‌رود DXY در رنج کوچک‌تر و ضعیف‌تر معامله شود و امروز یورو در کانون توجهات باشد.

شاخص دلار در حال حاضر در محدوده 103.80 قرار دارد و اگر داده‌های PMI ناحیه یورو غافلگیری صعودی داشته باشند، ممکن است محدوده 103.30 لمس شود.

ین: معاملات حملی فشار مضاعفی وارد می‌کنند

عملکرد ارزهای G10 امسال به معاملات حملی وابسته بوده است. دلار کانادا و پوند انگلیس در این میان عملکرد خوبی داشته‌اند. اما ین به عنوان ارز تامین کننده نقدینگی در کانون توجهات بوده است و بدترین عملکرد را در برابر دلار با افت 6 درصدی سالانه تا امروز داشته است. در شرایطی که نوسانات پایین و معاملات حملی در کانون توجهات هستند احتمالا ین ضعیف باقی خواهد ماند.

با این حال، موسسه ING عقیده دارد که ین در مدل‌های میان مدت ارزش منصفانه نزدیک به 15 درصد کمتر از ارزش گذاری شده است. حساب تجاری در ارزش گذاری ین کمک کننده است. در اینجا کسری تجاری 2.5 تریلیون ین در طول شوک انرژی 2022 اکنون به مازاد تجاری تبدیل شده است.

کاهش قابل توجهی در USDJPY احتمالاً مستلزم چرخش در روند گسترده دلار است، چیزی که ما در اواخر سه ماهه دوم به دنبال آن هستیم.

دلار کانادا: مصون از ضعف داخلی

مومنتوم نرم جهانی بازار سهام و اعداد زیر اجماع CPI کانادا معمولاً با تضعیف دلار کانادا مرتبط است. در عوض، افت دلار کانادا در برابر دلار از ابتدای هفته کمتر از هر ارز دیگر G10 بوده است. دلیل آن باید در ارتباط CAD با سنتیمنت داده‌های ایالات متحده جستجو شود. دلار کانادا در ماه‌های گذشته در موارد متعددی بیشتر مطابق با داده‌های ایالات متحده معامله شده است تا تحولات داده‌ها / بانک مرکزی در کانادا.

اکنون واضح است که بازارها ارتباط بسیار مستقیمی بین سیاست‌های بانک مرکزی کانادا و فدرال رزرو مشاهده می‌کنند و معاملات چرخه‌ای ناشی از داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده اغلب به سایر ارزهای G10 با بتای بالا (NOK، SEK، AUD، NZD) بیشتر از دلار کانادا پاداش می‌دهد. در نهایت، کاهش دلار و جذابیت نرخ بهره دلار کانادا باید این جفت ارز را تا نیمه دوم سال جاری به 1.30 برگرداند، اما موسسه ING همچنان عقیده دارد که بازار کاهش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا را کمتر قیمت گذاری می‌کند و دلار کانادا امسال نیز از منظر ارزش گذاری جذابیت کمتری نسبت به کرون نروژ (NOK) دارد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی
به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.
اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟