بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

دلار آمریکا در کوتاه مدت تقویت خواهد شد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

رالی بازار سهام به دلیل درخشش انویدیا (Nvidia) ممکن است با واقعیت نرخ‌های بالاتر مواجه شود و پیش‌بینی می‌شود که ارزهای با بتای بالا با ریسک اصلاح مواجه باشند. امروز با انتشار نظرسنجی Ifo، تمرکز بر اقتصاد در حال تقلا آلمان باقی خواهد ماند. پیامدها برای سیاست بانک مرکزی اروپا محدود است، بنابراین تاب آوری نسبی یورو احتمالاً قابل توجیه است.

دلار آمریکا: بازار فارکس تحت تاثیر انودیا

اعضای فدرال رزرو از زمان انتشار صورتجلسه FOMC، محتوای آن را را تکرار کردند. ارتباطات به طور قابل درک در مورد چشم انداز تورم با توجه به CPI بالاتر از حد انتظار اخیر محتاطانه بوده است، به ویژه با تاکید بر ریسک‌های کاهش خیلی زود یا خیلی سریع نرخ بهره. دارایی‌های حساس به ریسک معمولاً از یک عقب نشینی انتظارات برای سیاست‌های تسهیلی رنج می‌برند، اما روایت در بازارهای سهام، پس از نتایج بسیار قوی انویدیا، صرفاً به دلیل عملکرد بهتر مبتنی بر بخش فناوری است.

یکی از استدلال‌هایی که فکر می‌کنیم در این مرحله منطقی است این است که وقتی اثر انویدیا محو شد، با ادامه افزایش نرخ دلار، بازارهای سهام با ارزش‌گذاری‌های فزاینده‌ای روبه‌رو می‌شوند. هر دو اوراق خزانه داری 2 ساله و 10 ساله تقریباً نیمی از رشدهای اواخر اکتبر تا اواخر دسامبر را پس دادند و حدود 50 نقطه پایه بیشتر از محدوده پایانی سال 2023 خود معامله می‌شوند. شاخص S&P500 در ارزیابی سالانه تا به امروز 6 درصد رشد داشته است.

انتظارات موسسه ING این است که داستان داده‌های ایالات متحده در چند هفته آینده تغییر نکند. در واقع، این موسسه این پیش‌بینی‌ را دارد که داده‌های فوریه که در ماه مارس منتشر می‌شوند در جهت درستی برای اوراق خزانه‌داری‌ حرکت کنند، اما انتشار PCE در 29 فوریه باید قوی باشد و انتظارات کاهش نرخ بهره را دورتر کند.

با در نظر گرفتن همه این موارد، موسسه ING عقیده دارد که ارزها با بتای بالا در کوتاه مدت گران به نظر می‌رسند. چشم انداز سنتیمنت ریسک ناپایدار و افزایش نرخ دلار در آستانه PCE هفته آینده نشان دهنده پتانسیل نزولی است. امروز، تقویم ایالات متحده شامل شاخص اطمینان مصرف کننده کنفرانس بورد است که انتظار می‌رود در ماه فوریه افزایش یابد. شاخص دلار فضای برای ثبات در محدوده 104 دارد و اگر فضای ریسک پذیری کاهش یابد، این شاخص می‌تواند بازگشتی داشته باشد.

یورو: افت اقتصادی آلمان در کانون توجهات

داده‌های PMI مختلط بودند. PMI کل ناحیه یورو بهتر از حد انتظار بود که ممکن است بدین معنی باشد نگرانی‌های مربوط به رکود کاهش می‌یابد و اختلالات دریای سرخ تأثیر زیادی بر فعالیت‌ها نداشته است. در عین حال، آلمان در حال تثبیت نقش خود به عنوان فرزند ناخلف در منطقه است.

شاخص‌های PMI تولیدی آلمان در ماه فوریه به 42.3 سقوط کرد که بر رشد متوسط در بخش خدمات سایه انداخت. امروز صبح، نظرسنجی Ifo منتشر شد. آلمان یک سوم تولید اقتصادی ناحیه یورو را تشکیل می‌دهد و بزرگترین شریک تجاری برای اکثر اعضای اتحادیه اروپا است. سوالی که تحلیلگران بازار فارکس اکنون در تلاش برای پاسخ به آن هستند این است که آیا یورو تا حد زیادی در رکود آلمان قیمت گذاری شده است یا اینکه عوامل دیگری مانع از ضربه زدن به آن شده است.

موسسه ING عقیده دارد توضیح قبلی دقیق‌تر است، اگرچه به یک نکته کلیدی اضافی نیاز دارد. بازار فارکس بر اساس پویایی ریسک جهانی (همانطور که در بالا بحث شد) و تفاوت‌‌های نرخ بهره کوتاه مدت معامله می‌شود. بنابراین سوال اصلی این است که آیا شواهد فزاینده از ضعف اقتصادی آلمان باید با چشم انداز کاهش سریعتر و زودتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا همراه باشد یا خیر. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و بسیاری از همکارانش سعی کردند این پیام را بفرستند که نه، نباید این طور باشد. تورم – و بالاتر از همه دستمزدها – تمرکز واقعی است، بنابراین تاب آوری نسبی یورو نباید تعجب آور باشد و از نظر ما ریسک‌های کاهش EURUSD در کوتاه مدت بیشتر به پتانسیل صعودی دلار مربوط می‌شود.

امروز صبح، بانک مرکزی اروپا انتظارات برای شاخص قیمت مصرف کننده را برای ماه ژانویه منتشر می‌کند که در ماه قبل 3.2% و 2.5% بودند. همچنین امروز ناگل و اشنابل، دو عضو هاوکیش بانک مرکزی اروپا، سخنرانی خواهند داشت.

پوند: تقویت داستان داخلی

بریتانیا همچنان به افزایش قیمت‌گذاری در انتظارات رشد ادامه داده است، چرا که PMI دوباره در فوریه افزایش یافته است. اگر بانک مرکزی اروپا مجبور باشد بازارها را متقاعد کند که انتظارات کاهش نرخ بهره بیش از حد خوش بینانه است، بانک مرکزی انگلیس این امتیاز را دارد که به داده‌ها اجازه دهد این کار را انجام دهند.

در واقع، اظهارات اخیر اعضای کمیته سیاست پولی به سمت هاوکیش متمایل نشده است. در اوایل این هفته، اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، انتظارات برای کاهش نرخ بهره در سال جاری را تأیید کرد و مجدداً تکرار کرد که قبل از اینکه بانک مرکزی انگلیس بتواند نرخ بهره را کاهش دهد، نیازی به رسیدن تورم به محدوده هدف نیست.

بازگشت مجدد EURGBP از پایین‌ترین سطح بسیار ارزان 0.8500 تعجب آور نبوه است. اما ما تردید داریم که این جفت ارز بتواند در کوتاه مدت افزایش بیشتری پیدا کند، چرا که ممکن است بازارها تمایل بیشتری به کاهش انتظارات بانک مرکزی اروپا در سال 2024 به سمت 100 نقطه پایه (در حال حاضر 90 نقطه پایه) به جای قیمت گذاری در سه کاهش کامل در بریتانیا (اکنون، 62 نقطه پایه) داشته باشند. با این حال، دیدگاه میان‌مدت ما به دلیل واگرایی سیاست‌ها نسبت به این جفت ارز صعودی باقی می‌ماند.

منبع: ING

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟