ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

داده‌های تورمی آمریکا آنقدر قوی نبود که انتظارات کاهش نرخ بهره را تغییر دهد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

انتشار بهتر از انتظارات داده‌های CPI، انتظارات نرخ بهره را تغییر نداد و رشد دلار به دلیل سنتیمنت ریسک گریزی بود. علیرغم شرایط بازار برای دلار قوی‌تر، معاملات رنج ممکن است ادامه داشته باشد. تورم در ناحیه اروپای مرکزی و شرقی در حال کاهش است.

دلار آمریکا: بازارها هنوز کاهش نرخ بهره در ماه مارس را زیرنظر دارند

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

شاخص CPI کمی بهتر از انتظارات منتشر شد و نرخ هسته در ارزیابی ماهانه به 0.3% افزایش یافت و در ارزیابی سالانه در حالی که انتظارات 3.8% بودند به 3.9% رسید. غافلگیری صعودی در داده اصلی بزرگ‌تر بود: در حالی که انتظارات 3.2% بود، داده اصلی از 3.1% به 3.4% افزایش یافت. دلار پس از انتشار این داده افزایش یافت که البته آمار مدعیان بیکاری نیز به این مسئله کمک کرد. تا حدودی تعجب آور است که منحنی بازده اوراق ایالات متحده با کاهش انتظارات برای کاهش نرخ بهره واکنش نشان نداد چرا که یک ساعت پس از انتشار CPI، فشار فروش غیرعادی در اوراق خزانه داری 2 ساله رخ داد.

قبلا در مورد این مسئله صحبت کردیم که انتظار می‌رود داده‌های تورمی تاثیر طولانی مدتی بر بازار نداشته باشد. با توجه به تاثیر خنثی بر بازده اوراق کوتاه مدت، حمایت برای دلار با واکنش منفی در بازار سهام همراه می‌شود. احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس همچنان 60% قیمت گذاری شده است و همچنان پیش‌بینی می‌شود آسیب پذیری کوتاه مدتی برای دارایی‌های ریسکی به دلیل قیمت گذاری‌های هاوکیش وجود داشته باشد.

ایکس چیف

شرایط برای افزایش دلار در این ماه مطمئناً وجود دارد، اما موسسه ING عقیده دارد نشانه‌هایی در بازار وجود دارد که بازارها تمایلی به ایجاد معاملات صعودی کوتاه‌مدت در دلار ندارند چرا که این دیدگاه بلند مدت را دارند که نرخ‌های آمریکا تا پایان سال ارزش دلار را به‌طور ساختاری پایین‌تر می‌آورد. احتمال بالایی وجود دارد که تا زمانی که پیام واضح‌تری از طرف داده‌های آمریکا و بانک مرکزی آمریکا وجود داشته باشد، شاهد معاملات رنجی باشیم.

امروز داده شاخص قیمت تولید کننده برای ماه دسامبر منتشر می‌شود که اطلاعات بیشتری در مورد فشارهای قیمتی ادامه‌دار ارائه می‌دهد و می‌تواند بازار را کمی هدایت کند. در زمینه بانک مرکزی آمریکا، امروز کاشکاری، عضو هاوکیش بانک مرکزی، سخنرانی خواهد داشت.

یورو: بازگشت از محدوده 1.10

روز گذشته جفت ارز EURUSD از محدوده مقاومتی کلیدی 1.10 بازگشتی داشت که هم راستا با دیدگاه موسسه ING برای دلار بود. این موسسه عقیده دارد شاهد روزهای بیشتری از معاملات رنج خواهیم بود و ریسک‌های نزولی متوسطی برای جفت ارز EURUSD وجود دارد.

یکی از عوامل مهمی که باید برجسته شود این نکته است که پتانسیل گسترده‌ای برای یورو برای بهره مندی از کاهش شرط بندی داویش بانک مرکزی اروپا در ماه‌های آینده وجود دارد. بازارها همچنان 140 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را تا پایان سال قیمت گذاری می‌کنند، در حالی که تیم اقتصادی موسسه ING پیش‌بینی 75 نقطه پایه‌ای دارد. این موسسه عقیده دارد در جفت ارزهای مانند EURCHF نسبت به EURUSD این مسئله در کوتاه مدت از یورو بیشتر حمایت خواهد کرد، حداقل تا زمانی که روند نزولی واضح‌تری در دلار نمایان شود (که به عقیده موسسه ING در سه ماهه دوم خواهد بود).

به غیر از داده‌های CPI فرانسه و اسپانیا برای ماه دسامبر (که پیش‌بینی نمی‌شود محرک بازار باشند)، امروز تقویم اقتصادی برای یورو آرام است. داده کلیدی بعدی، شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان است که روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد. همچنان سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا زیرنظر خواهد بود تا در مورد “اجماع” برای عقب نشینی در انتظارات برای کاهش نرخ بهره به نتیجه‌ای برسیم. امروز لین، عضو بانک مرکزی اروپا، سخنرانی خواهد داشت.

امروز بانک مرکزی سوئد ارقام فروش در بازار فارکس را برای هفته نزدیک کریسمس امروز منتشر می‌کند: به دلیل شرایط نقدینگی کم، انتظار یک عدد کم یا حتی صفر را داشته باشید.

اروپای مرکزی و شرقی: تصویر تورمی تکمیل شد

پس از ارقام تورم در لهستان و جمهوری چک در ماه دسامبر، امروز اعداد رومانی و مجارستان منتشر شد که تصویر تورمی اروپای مرکزی و شرقی را کامل می‌کند. در رومانی، مطابق با انتظارات بازار، تورم اندکی از 6.7 درصد به 6.6 درصد کاهش یافت. در مجارستان، شاهد کاهش شدید از 7.9 درصد به 5.5 درصد در سال بودیم که بسیار کمتر از انتظارات بازار و بانک مرکزی است. بانک مرکزی مجارستان در آخرین پیش بینی خود انتظار 5.7 درصد را داشت.

امروز، خرده فروشی و حساب جاری در جمهوری چک منتشر خواهد شد. حساب جاری ماه نوامبر برای لهستان نیز منتشر می‌شود. اداره آمار در مجارستان کنفرانس مطبوعاتی در مورد روش محاسبه CPI برگزار خواهد کرد که احتمالاً وزن‌های جدیدی را برای امسال معرفی می‌کند. با این حال، نشست بانک مرکزی رومانی جالب‌تر خواهد بود. مطابق با انتظارات بازار، موسسه ING نیز انتظار تغییر نرخ بهره را ندارد. با این حال، می‌توانیم در این جلسه ارزیابی تورم فعلی و برخی نکات در زمینه کاهش نرخ‌ بهره در آینده را بشنویم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی