ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چراغ سبز برای افزایش بیشتر نرخ بهره

زمان مطالعه: 4 دقیقه

چراغ سبز برای افزایش بیشتر نرخ بهره

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 8 تیر

بازار سهام اروپا و آمریکا روز چهارشنبه رشد کردند. تراشه‌سازان آمریکایی با اخباری مبنی بر اینکه دولت بایدن محدودیت‌های بیشتری را برای صادرات تراشه‌سازان آمریکایی به چین ایجاد خواهد کرد، تقاضا در بازار را کاهش دادند، اما نزدک همچنان به رشد خود ادامه داد.

بدبختانه برای شرکت انویدیا، تراشه‌های A800 آن که در پاسخ به ممنوعیت صادرات سال گذشته عرضه شدند، می‌توانند در مجموعه محدودیت‌های جدید گنجانده شوند. سهام انویدیا دیروز سقوط کرد، اما نه به آن بدی که معاملات پیش از بازگشایی بازار نشان می‌دادند. با نگاهی دقیق‌تر به درآمد انویدیا در هر منطقه، در بحبوحه ممنوعیت صادرات تراشه در سال گذشته، درآمد در چین حدود 2 میلیارد دلار کاهش یافته بود، اما کاهش درآمد چین با دو برابر شدن درآمد ایالات متحده جبران شد. این بدان معنی است که، حتی اگر پتانسیل رشد چین ضعیف شده باشد، پتانسیل رشد تجارت برای انویدیا وجود دارد. سهام شرکت AMD تقریباً ثابت بود و سهام شرکت Micron به دنبال پیش‌بینی خوش‌بینانه برای دوره فعلی در میان کاهش مازاد تراشه‌ها، رشد کرد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

مثل همیشه !

صحبت‌های روسا بانک‌های مرکزی اصلی، همان موسیقی پس‌زمینه همیشگی را داشت. پاول، رئیس فدرال رزرو، بیلی از بانک مرکزی انگلیس (BoE) و لاگارد از بانک مرکزی اروپا (ECB) توافق کردند که مبارزه آنها با تورم هنوز تمام نشده و افزایش نرخ بهره بیشتری در راه است.

با این حال، آنچه جالب بود این بود که اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BOJ)، لزوماً فکر نمی‌کرد که فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس بیش از حد سیاست‌های انقباضی را انجام دادند، در حالی که او هیچ اقدامی برای مقابله با تورم انجام نداده است. خنده دارتر این است که پاول، بیلی و لاگارد اذعان کردند که اقدامات سیاستی آنها با تأخیر همراه است، اما اوئدا از بانک مرکزی ژاپن به شوخی بیان کرد که چون ژاپن هنوز افزایش نرخ بهره را آغاز نکرده، اثر تاخیری سیاست‌ها می‌تواند “حداقل 25 سال” باشد. نمی‌دانم این مسئله شما را می‌خنداند یا به گریه می‌اندازد، اما باعث خنده اعضای بانک مرکزی و فروش ین شد.

ایکس چیف

جفت ارز USDJPY در بالاترین سطح از نوامبر سال گذشته معامله می‌شود و کمی پایین‌تر از محدوده 145 قرار گرفته است. با این حال، یک دوره سریع و طولانی کاهش ارزش ین برای مقامات ژاپنی نگران کننده است و می‌تواند با مداخله مستقیم در بازار فارکس برای متوقف کردن خونریزی خاتمه یابد. این یکی از ریسک‌هایی است که معاملات فروش ین در حال حاضر با آن مواجه هستند، چرا که تفاوت بازده به وضوح به نفع فروش بیشتر ین است.

دیروز سنتیمنت برای یورو به دلیل مجموعه‌ای از داده‌های مختلط ضعیف بود. شاخص PPI ایتالیا در ماه مه بسیار کندتر از حد انتظار کاهش یافت، اما تورم قیمت مصرف کننده بیش از حد انتظار کاهش یافته بود. عرضه پول بانک مرکزی اروپا کاهش یافت و وام‌های بخش خصوصی کمتر از حد انتظار رشد کردند که نشانه‌ای از کاهش اعتبار به دلیل نرخ‌های بالاتر بود. آلمان امروز ارقام تورم خود را منتشر خواهد کرد و طبق اجماع انتظارات تحلیلگران می‌توانیم شاهد افزایش تورم آلمان باشیم. این خبر بدی برای بانک مرکزی اروپا خواهد بود. افزایش‌های بسیار زیاد نرخ بهره و وعده‌های زیاد توسط بانک مرکزی اروپا، اما تورم همچنان به قوت خود باقی است.

ترازنامه‌های فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس به عنوان یک مشکل بزرگ باقی می‌مانده‌اند و دلیل این است که اقتصادها به طور موثر به افزایش نرخ بهره واکنش نشان نمی‌دهند و تورم با سرعت مطلوب کاهش نمی‌یابد. بله، اندازه ترازنامه ترکیبی فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی ژاپن از سال گذشته کاهش یافته، اما مجموع دارایی‌ها بدون تردید بالا هستند – تقریباً 50% بالاتر از سطوح قبل از همه‌گیری ویروس کرونا. بنابراین، نرخ‌های بهره بالاتر ضرر چندانی به اقتصاد وارد نمی‌کند، مگر برای کسانی که باید وام‌های مسکن خود را تمدید کنند.

با این حال، برای بانک مرکزی اروپا، این واقعیت که وام‌های ارزان قیمت در حال تمام شدن هستند، می‌تواند به نتایج سریع‌تری منجر شود. اما این مسئله می‌تواند باعث ایجاد واگرایی بین کشورهای مرکزی و غیرمرکزی شود و اسپرد بازده اوراق بین آلمان و کشورهای غیرمرکزی را افزایش دهد که رشد یورو را کاهش می‌دهد.

تست استرس فدرال رزرو چراغ سبز را برای افزایش بیشتر نرخ بهره نشان داد

بانک‌های ایالات متحده تست استرس فدرال رزرو را قبول شدند و به فدرال رزرو برای افزایش بیشتر نرخ بهره چراغ سبز نشان دادند. بانک‌های ایالات متحده با پیشروی سهام بانک آمریکا (BOFA) و ولز فارگو رشد کردند، اما مقررات جدید در مورد نیاز سرمایه احتمالاً سرمایه‌گذاران را از بازگشت صمیمانه به بخش بانکی باز می‌دارد.

نفت

نفت خام به زیر سطح 67 دلار در هر بشکه رسید. در حال حاضر الگوی کف سه قلو در محدوده 67 دلار وجود دارد و این سطح می‌تواند هر گونه فشار فروش در کوتاه مدت را حفظ کند. اما محدوده مقاومتی 70 دلار نیز قوی است و همچنین در محدوده میانگین متحرک 50 روزه در سطح 72 دلار نیز، مقاومت قوی وجود دارد. این احتمال وجود دارد که تا زمانی که یک طرف تسلیم نشود، نوسان بین 67 تا 72 دلار را شاهد باشیم.

منبع: Swissquote

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی