پایان سه ماهه سوم با قدرت دلار آمریکا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

حتی با وجود این که ما انتظار داریم دلار آمریکا تا اوایل سال 2024 افت کند، در کوتاه مدت و پس از این که بانک مرکزی آمریکا با دات پلاتی هاوکیش‌تر از قیمت گذاری‌های بازار، بازار را غافلگیر کرد، ریسک‌های صعودی برای دلار همچنان وجود دارد. این مسئله می‌تواند شرایط بازار در ماه ژوئن را مجددا شبیه سازی کند، اما این بار فضای قیمت گذاری هاوکیش در نرخ‌های کوتاه مدت و دلار، کوچک‌تر است.

دلار آمریکا: پایان سه ماهه قوی

این هفته، سه ماهه سوم سال به پایان خواهد رسید. دلار تابستان قوی را پشت سر گذاشت و در برابر ارزهای G10 به استثنای کرون نروژ (NOK) رشد کرد. در چشم انداز کوتاه مدت، بعید است این روند تغییر کند. چشم انداز دات پلات هفته گذشته FOMC، تایید کرد که فدرال رزرو هنوز آماده نیست تا پایان چرخه انقباضی را اعلام کند، در حالی که روایت هاوکیش‌تر “نرخ بهره بالاتر برای طولانی تر” اعلام شد و پیش بینی میانه نرخ بهره 2024 به 5.1٪ بازنگری شد.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

زمانی که فدرال رزرو در ماه ژوئن دات پلات خود را منتشر کرد که هاوکیش‌تر از قیمت‌ گذاری‌های بازار بود، ما به یک ریسک صعودی کلیدی برای دلار اشاره کردیم. تا زمانی که داده‌ها در جهت کاهش رشد اقتصادی قرار نمی‌گرفتند، بازارها در نهایت باید با پیش بینی‌های FOMC همسو می‌شدند. وضعیت ممکن است در حال حاضر مشابه به ماه ژوئن به نظر برسد، اما شکاف قیمت‌گذاری بازار و دات پلات در حال حاضر کمتر است.

بازارها نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را در پایان سال 2024 4.67% قیمت گذاری می‌کنند، بنابراین کاهش 65 نقطه پایه‌ای از سطوح فعلی پیش‌بینی می‌شود. با فرض اینکه افزایش نرخ بهره در سال 2023 که به دات پلات فدرال رزرو اضافه شده است، در نهایت محقق نشود، پیش بینی نرخ میانگین در سال 2024 به 4.85% کاهش می‌یابد، البته در صورتی که داده‌های ایالات متحده ثابت بماند، تقریباً 20 نقطه پایه فضا برای پتانسیل قیمت گذاری مجدد باقی می‌ماند. در ماه ژوئن، اختلاف دات پلات بسیار بیشتر بود. سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کردند تا پایان سال 2024 نرخ بهره به 4% برسد در حالی که میانه دات پلات 4.65% بود.

ما همچنان به ریسک‌های صعودی بیشتری برای دلار در کوتاه مدت اشاره می‌کنیم، چرا که شواهد نشان دادن کندی فعالیت‌های ایالات متحده ممکن است مدت بیشتری طول بکشد. ما فکر می‌کنیم که در نهایت، این شواهد ظهور خواهند کرد و منجر به افزایش قابل توجه قیمت‌گذاری داویش در نرخ‌های ایالات متحده و کاهش شدید دلار در سال 2024 خواهند شد. با این حال، این ریسک‌های صعودی کوتاه‌مدت برای دلار و بازده کوتاه‌مدت ایالات متحده به اندازه ماه ژوئن که اختلاف بین قیمت‌گذاری بازار و انتظارات دات پلات برای سال 2024 بیشتر بود، آشکار نیست.

این هفته از لحاظ داده‌ها، تقویم اقتصادی برای آمریکا خلوت است و توجهات معطوف به سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا، خواهد بود. انتظار می‌رود کاشکاری، عضو بانک مرکزی آمریکا، امشب از احتمالات برای یک افزایش دیگر نرخ بهره حمایت کند و یا پیش‌بینی‌ها برای کاهش نرخ بهره را کاهش دهد. این هفته همچنین پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، نیز سخنرانی خواهد داشت. به طور کلی، سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا، نباید به اندازه داده‌ها محرک بازار باشد. انتظار می‌رود DXY در مسیر خود برای شکست محدوده 106 در کوتاه مدت قرار داشته باشد.

یورو: توجهات معطوف به داده‌های تورمی خواهد بود

در روز جمعه داده‌های PMI ناحیه یورو کمی بهتر از انتظارات منتشر شدند اما همچنان در محدوده انقباض باقی ماندند که نگرانی‌ها در مورد تولید ناخالص داخلی منفی در نیمه دوم سال را زنده نگه داشتند. داده‌های CFTC نشان می‌دهد معاملات خرید خالص EURUSD کاهش بیشتری داشتند و برای اولین بار از اکتبر 2022 به زیر 15% اوپن اینترست رسیدند. یک FOMC هاوکیش و فقدان خبرهای خوب در سمت رشد در ناحیه یورو احتمالاً سفته بازان را وادار می‌کند تا موقعیت‌های خالص خرید یورو را کاهش دهند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

امروز شاخص فضای کسب و کار آلمان منتشر شد. این هفته CPI ناحیه یورو ممکن است یک رویداد محوری برای یورو باشد، چرا که یک غافلگیری صعودی احتمالاً انتظارات پایین برای افزایش دیگر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در سال جاری را تغییر خواهد داد.

اگر شاهد افزایش CPI برای ناحیه یورو نباشیم، جفت ارز EURUSD می‌تواند محدوده 1.0600 را لمس کند و ریسک‌ها در کوتاه مدت به سمت محدوده 1.0500 متمایل می‌شوند. امروز، لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، سخنرانی خواهد داشت. همچنین ویلروی و اشنابل، اعضای بانک مرکزی اروپا، نیز سخنرانی خواهند کرد اما حساسیت یورو نسبت به سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا، اخیرا کاهش یافته است.

پوند: داده‌های ضعیف PMI نشان می‌دهد نرخ بهره به اوج خود رسیده است

پوند در مسیر ثبت بدترین عملکرد در بین ارزهای G10 در سه ماهه سوم قرار دارد. پس از توقف افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس در هفته گذشته، قیمت گذاری‌ها از انتظارات نرخ بهره آسیب بزرگی را متحمل شدند. شاخص‌های PMI روز جمعه بدون شک تصمیم بانک مرکزی انگلیس برای توقف افزایش نرخ بهره را تایید کردند. این شاخص‌ها کمتر از انتظارات منتشر شدند و به ریسک‌های نزولی شدید‌تری برای اقتصاد انگلیس در سه ماهه سوم اشاره کردند.

پیش از جلسه ماه نوامبر بانک مرکزی انگلیس یک داده تورمی و یک داده دستمزد دیگر منتشر خواهند شد اما اقتصاددانان ما یک توقف دیگر افزایش نرخ بهره و پایان چرخه انقباضی را برای انگلیس پیش‌بینی می‌کنند. بازارها با این دیدگاه موافق هستند و تنها احتمال 25 درصدی برای افزایش در ماه نوامبر و احتمال 50 درصدی افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر را قیمت گذاری می‌کنند.

این هفته به غیر از GDP سه ماهه دوم، داده مهم دیگری در انگلیس منتشر نخواهد شد و تنها دو عضو بانک مرکزی انگلیس سخنرانی خواهند داشت. جفت ارز EURGBP به محدوده 0.8700 افزایش یافته اما ممکن است با توجه به قیمت گذاری‌ها داویش برای بانک مرکزی اروپا (مگر این که CPI قوی منتشر شود)، این رشد دوامی نداشته باشد. برای جفت ارز GBPUSD ریسک‌ها به سمت تست محدوده 1.200 متمایل هستند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟