ارانته

تیر خلاص داده ها به دلار؛ روند نزولی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

داده‌های اشتغال روز جمعه در ایالات متحده اعضای داویش فدرال رزرو را خوشحال کرد چرا که NFP، نرخ بیکاری و دستمزدها به تضعیف بازار کار در ماه آوریل اشاره کردند.

اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته 175 هزار شغل جدید در بخش غیر‌ کشاورزی اضافه کرده است، دستمزدها کمتر از 4 درصد رشد کرده‌اند، که البته هنوز دو برابر نرخ هدف تورم فدرال رزرو است، با این حال این داده‌ها رو به کاهش هستند و نرخ بیکاری برعکس پیش بینی‌ها از 3.8% به 3.9% افزایش یافت.

این داده‌ها فدرال رزرو را در موقعیتی قرار نخواهد داد که فوراً نرخ بهره خود را کاهش دهد، اما شانس بیشتری برای انجام این کار، نسبت به پیش‌بینی‌ها در اوایل هفته گذشته، برای آن ارائه می‌دهد. احتمال کاهش نرخ بهره در سپتامبر به بیش از 67 درصد افزایش یافت، اگرچه، با توجه به اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک است، هیچ‌کس در فدرال رزرو نمی‌خواهد به دلیل دستکاری درنتایج انتخابات متهم شود. بنابراین از نظر سیاسی سپتامبر زمان نامناسبی برای شروع کاهش نرخ‌ بهره توسط فدرال رزرو خواهد بود.

دلار آمریکا

پس از انتشار داده‌های ضعیف اشتغال ایالات متحده در روز جمعه، بازده اوراق قرضه 2 ساله ایالات متحده و شاخص دلار افت کردند. اما به عقیده تحلیلگران مشکل تورم هنوز حل نشده است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

جفت ارز EURUSD مقاومت 1.08 را آزمایش کرد. عبور از این سطح به طور پایدار نیازمند یک تورم ضعیف از ایالات متحده در هفته آینده است. جفت ارز USDJPY در مدت کوتاهی به زیر سطح 152 سقوط کرد، حرکات تند هفته گذشته نشان می‌دهد بانک مرکزی ژاپن در بازار مداخله کرده است. به عقیده تحلیلگران این موضوع نشان می‌دهد که 160 نقطه حساس برای بانک مرکزی ژاپن است و معامله‌گران باید مواظب مداخله بانک مرکزی ژاپن در آن سطوح باشند. شکاف فزاینده‌ای‌ بین فدرال رزرو که به دلیل افزایش تورم ایالات متحده تحت فشار است و بانک مرکزی انگلیس (BoE) که می‌تواند کاهش نرخ بهره در فصل تابستان را به دلیل کندی بریتانیا توجیه کند، به وجود امده است. تورم و چشم انداز ضعیف اقتصادی بریتانیا، می‌تواند پتانسیل صعودی پوند را در برابر دلار محدود کند. بانک مرکزی انگلستان روز پنجشنبه این هفته، تصمیمات خود را درباره نرخ بهره انگلیس ارائه خواهد کرد. شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر این که بانک می‌تواند از جلسه این هفته برای ایجاد پایه‌های کاهش نرخ بهره در ژوئن استفاده کند. اگر این اتفاق رخ اتفاق بیافتد، می‌تواند زمینه را برای ضعف پوند فراهم کند. آخرین داده‌های CFTC نشان می‌دهد که قراردادهای سفته بازانه در دو هفته گذشته برای خرید پوند کاهش یافتند، چرا که انتظار می‌رود که بانک مرکزی انگلیس بتواند در این هفته غافلگیری در تصمیمات خود انجام بدهد.

دلار استرالیا

نرخ بهره استرالیا فردا توسط بانک مرکزی استرالیا اعلام می‌شود. انتظار می‌رود بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره خود را بدون تغییر در 4.35٪ حفظ کند، اما به نظر کارشناسان، بانک مرکزی استرالیا می‌تواند چشم انداز تورم خود را به سمت بالا اصلاح کند و بیانیه خود را به صورت هاوکیش را ارائه بدهد. این پیام می‌تواند به خریداران دلار استرالیا کمک کند، تا سطوح 0.68 تا 0.70 را تست کنند. به نظر کارشناسان، این ریسک وجود دارد که اگر تورم ایالات متحده بالاتر از انتظار بیاید، می‌تواند فدرال رزرو را هاوکیش کند و روند صعودی جفت ارزAUDUSD را متوقف کند. در بخش انرژی، نفت خام آمریکا هفته گذشته به سطح 78 دلار در هر بشکه رسید. رسیدن به محدوده اشباع فروش و انتظارات برای فدرال رزرو داویش می‌تواند به بهبود قیمت هر بشکه به 80 دلار و بالاتر از آن کمک کند.

بازار سهام

در بازار سهام، فدرال رزرو داویش در هفته گذشته و گزارشات درآمدزایی بهتر از انتظارات اپل و آمازون، به شاخص S&P500 کمک کرد تا هفته گذشته 0.6 درصد افزایش یابد. شش سهم از مجموع 7 سهم شگفت انگیز شاخص S&P500 تاکنون گزارش درآمدزایی خود را منتشر کردند و نتایج آن‌ها از انتظارات بازار بالاتر بوده است. انویدیا تا قبل از 22 مه گزارش درآمدزایی خود را ارئه نخواهد کرد. سرمایه گذاران می‌توانند از این واقعیت لذت ببرند که فصل درآمدزایی تا به الان خوب بوده است. به گفته FactSet، جدا از هفت سهم شگفت انگیز (Magnificent 7)، 77% از شرکت‌های S&P 500 تاکنون درآمدزایی خوبی را گزارش کرده‌اند. نرخ رشد سود ترکیبی S&P 500 در مقایسه با 3 تا 4 درصدی که تحلیلگران پیش بینی میکردند، 5.0% بوده است.

منبع: Swissquote

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی