ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

گزارش اشتغال خیرکننده آمریکا پیش‌ بینی ها برای کاهش نرخ بهره را به عقب راند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

بازارها توسط داده‌ها و صحبت‌های اعضای بانک مرکزی همچنان در حال جهش هستند. داده‌های اشتغال قوی روز جمعه در ایالات متحده دیدگاه فدرال رزرو را مبنی بر اینکه بازار کار به تعادل بهتری رسیده است، زیر سوال می‌برد. این هفته، تمرکز بر PMI خدماتی موسسه ISM ایالات متحده و برخی تجدید نظرهای مهم CPI خواهد بود. همچنین جلسات بانک مرکزی در استرالیا، لهستان، جمهوری چک و مکزیک را زیرنظر داشته باشید.

دلار آمریکا: یک گزارش اشتغال خیره کننده در ایالات متحده

به گفته موسسه ING در مورد گزارش اشتغال ماه ژانویه آمریکا، این داده به طور گسترده داده قوی بود که شامل افزایش حقوق و دستمزد، گسترش استخدام در صنایع، کاهش بیکاری و دستمزدهای بالاتر بود. تنها نکته منفی، کاهش میانگین هفته کاری بود. بازارهای مالی اما به اعداد قوی توجه کردند و اوراق قرضه را فروختند و دلار خریدند. یک بار دیگر، منحنی بازده ایالات متحده به حالت مسطح نزولی بازگشت، که برای دلار در برابر ارزهای فعالیتی صعودی بود – یعنی ارزهای کامودیتی محور و بازارهای نوظهور معمولاً عملکرد ضعیفی دارند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

این داده قطعا این روایت را که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را زودتر کاهش می‌دهد، به عقب راند و کاهش نرخ بهره در ماه مارس را از گزینه‌های روی میز برداشت. در روز جمعه احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس به از 50% در هفته گذشته به 20% کاهش یافت. برگ برنده این روایت، بخش املاک و مستغلات تجاری است که هر سهم بانک منطقه‌ای که تحت فشار شدید باشد، منجر می‌شود سیاست‌های تسهیلی بانک مرکزی اروپا بار دیگر مورد قیمت گذاری مجدد قرار گیرد. پیش‌بینی موسسه ING برای اولین کاهش نرخ بهره در ماه مه است.

امروز، داده‌های PMI موسسه خدماتی ISM منتشر می‌شود. انتظار می‌رود این داده از 50.5 ماه گذشته، 52 منتشر شود. توجه داشته باشید که در اواخر سال گذشته، این عدد کاهش یافت. با این حال، این عدد یک پرچم دروغین (False flag) برای کاهش سرعت بود، و به همین ترتیب، موسسه ING عقیده دارد که هر عدد ضعیف امروز نتواند حرکات قیمت روز جمعه را در بازارهای مالی تغییر دهد. در جمعه این هفته، شاهد تجدید نظر در سری CPI سال 2023 ایالات متحده خواهیم بود. پیام اصلی فدرال رزرو در حال حاضر، نیاز به اطمینان به روند تورم کاهنده برای کاهش نرخ بهره است. این بازنگری‌های این ریسک جزئی را ایجاد می‌کند که روند تورم کاهنده خوشایند در اواخر سال 2023 بازنگری شود – که برای دلار مثبت و برای ریسک پذیری نکته منفی خواهد بود. بنابراین، این رویداد ریسکی را باید به دقت زیرنظر داشت.

ایکس چیف

سیگنال فارکس و طلا

در سایر بازارها در این هفته، ممکن است در روز سه شنبه شاهد عقب نشینی بانک مرکزی استرالیا در برابر کاهش انتظارات تسهیلی باشیم و در روز پنجشنبه، جلسات نرخ بهره در هند و مکزیک برگزار شود.

در زمینه دلار انتظار می‌رود این هفته نیز شاهد معاملات رنجی در شاخص DXY باشیم و این شاخص بین 104 – 104.25 معامله شود. این احتمال وجود دارد که دلار به سمت محدوده 103.20 کاهش یابد.

یورو: داده‌های کمی برای این هفته وجود دارد

داده‌های قوی اشتغال آمریکا منجر شد جفت ارز EURUSD به زیر محدوده 1.08 سقوط کند. وسوسه انگیز است که بگوییم جهت حرکت این جفت ارز به ناحیه 1.07 است، و اگر چنین باشد، احتمالاً تابعی از سمت ایالات متحده معادله خواهد بود. از طرف منطقه یورو، تقویم نسبتاً سبک است. امروز شاخص اطمینان سرمایه‌گذار SENTIX و سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا را خواهیم داشت. نکته قابل توجه این هفته می‌تواند انتشار نظرسنجی انتظارات تورمی بانک مرکزی اروپا در روز سه شنبه باشد. انتظارات یک و سه ساله CPI به ترتیب 3.2% و 2.2% در نظرسنجی نوامبر بود.

با توجه به اینکه بازار همچنان احتمال 55 درصدی کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در آوریل را دارد، در صورت حذف این کاهش، همیشه ریسک بازگشت مثبت یورو در نرخ‌های کوتاه مدت وجود دارد. مشخص نیست این هفته، هفته‌ای باید احتمال کاهش نرخ بهره در ماه آوریل کاهش می‌یابد یا خیر.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی