بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تلاش های آخر دلار؛ رشد دلار پایدار نخواهد بود

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

دلار پس از یک هفته پر از جلسات بانک مرکزی از مومنتوم خوبی برخوردار است. داده‌های قوی ایالات متحده دیروز همراه با چند غافلگیری داویش از سایر بانک‌های مرکزی (به ویژه سوئیس) از دلار آمریکا حمایت کردند. با این حال، با توجه به خوش بینانه بودن فدرال رزرو در مورد تورم کاهنده و کاهش نرخ بهره، مطمئن نیستیم که افزایش دلار پایدار باشد.

دلار آمریکا: به نظر می‌رسد رالی پایان هفته اغراق امیز باشد

دلار از بعدازظهر دیروز که برخی از داده‌های ایالات متحده باعث افزایش نرخ دلار/ریسک گریزی شدند، حمایت خوبی پیدا کرد. شاخص پیشرو کنفرانس بورد ایالات متحده برای اولین بار در دو سال گذشته یک عدد ماهانه مثبت را ثبت کرد که احتمالاً به لطف عملکرد قوی بازار سهام و بهبودی مرتبط با آب و هوا در میانگین هفته کاری است. فروش خانه‌های موجود نیز با رشدی از 4 میلیون به 4.4 میلیون افزایش یافته است. با توجه به کاهش تقاضای وام مسکن، پیش‌بینی‌ها حاکی از افت بودند. شاخص‌های PMI موسسه S&P نیز دیروز منتشر شدند و تاب آوری خوبی در تولید نشان دادند، اما خدمات کمی ضعیف‌تر بودند.

جهش دلار بیش از حد به نظر می‌رسد. فدرال رزرو در اوایل این هفته پیام نسبتاً واضحی ارسال کرد: تا زمانی که تورم حرکت نزولی داشته باشد، برخی تاب آوری در داده‌های فعالیت، مانعی برای کاهش تورم نخواهد بود. نرخ سواپ دو ساله دلار آمریکا پس از داده‌های دیروز حدود 5 نقطه پایه افزایش یافت، اما 5 نقطه پایه پایین‌تر از سطوح قبل از جلسه FOMC باقی ماند. به نظر می‌رسد که بهبود دلار از بهبود نرخ‌ها بیشتر شده است. به عقیده موسسه ING غافلگیری‌های غیرمنتظره بانک مرکزی در سوئیس (کاهش نرخ بهره) و بریتانیا (روایت کمتر هاوکیش) به حرکت قوی دلار کمک کرده است.

امروز فروش خانه‌های جدید ایالات متحده و شاخص‌های فعالیت فدرال رزرو شیکاگو و دالاس خواهیم داشت. همچنین چند سخنرانی اعضای فدرال رزرو در تقویم وجود دارد: پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، به همراه فیلیپ جفرسون نایب رئیس و میشل بومن در یک رویداد سازماندهی شده توسط فدرال رزرو شرکت می‌کنند. مایکل بار و بوستیک نیز قرار است، سخنرانی کنند.

همانطور که اوضاع پیش می‌رود، موسسه ING پیش‌بینی نمی‌کند رالی دلار ادامه داشته باشد. از آنجایی که گرد و غبار پس از یک هفته بسیار شلوغ برای بانک‌های مرکزی جهانی فروکش می‌کند، این موسسه گمان می‌کند که بازارها ممکن است موقعیت‌های خرید دلار را کاهش دهند چرا که پیام نسبتاً داویش فدرال رزرو همچنان باید در بازار طنین‌انداز شود. نظر موسسه ING این است که داده‌های کلیدی ماه مارس آمریکا که در نیمه اول آوریل منتشر می‌شد، می‌تواند راه را برای کاهش پایدار دلار هموار کند.

یورو: نگرانی‌های تولیدی عمیق‌تر می‌شود

داده‌های PMI ناحیه یورو همچنان تصویری بد برای چشم انداز تولید این منطقه ترسیم می‌کنند. در آلمان، شاخص‌های PMI تولیدی علیرغم انتظارات برای بازگشت، به کاهش خود ادامه دادند. اکنون به نظر واضح است که خوش بینی ملایم در اواخر سال احتمالاً نابجا بوده است. به هر حال این برای بازار فارکس چندان مرتبط نیست. دورنمای ضعیف اقتصادی در ناحیه یورو مدتی است که قیمت گذاری شده است و با توجه به اطمینان نسبی بازارها در مورد کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در ژوئن (قیمت گذاری 23 نقطه پایه‌ای)، عمدتاً انتظارات نرخ بهره برای دلار است که می‌تواند منجر  به حرکت EURUSD شود.

بعید به نظر می‌رسد که این جفت ارز بتواند بدون کاهش نرخ بهره دلار از بهبودی پایدار برخوردار شود، اما ما در بالا بحث کردیم که چگونه واکنش مثبت دلار دیروز به داده‌های ایالات متحده با توجه به روایت اخیر فدرال رزرو بیش از حد به نظر می‌رسد، و احساس نمی‌کنیم که EURUSD باید افت بیشتری داشته باشد تا به کفی برسد.

پوند: تغییر داویش بانک مرکزی انگلیس

در جلسه روز گذشته، بانک مرکزی انگلیس بیشتر از انتظارات داویش بود. علیرغم ثابت نگه داشتن رهنمودها (نرخ‌ بهره برای مدت طولانی محدودکننده خواهد بود)، دو عضو هاوکیش رای خود را از افزایش نرخ بهره به توقف، تغییر دادند و در صورتجلسه اشاره شد که نرخ‌ بهره همچنان می‌توانند حتی با کاهش، محدودکننده باشند.

همه اینها خیلی غافلگیرکننده نبود، چرا که نرخ بهره واقعی با کاهش تورم به رشد خود ادامه داده است. با این حال، بازارها تا حد زیادی این را به عنوان یک تصدیق پیش‌بینی می‌کنند که کاهش‌های نرخ بهره خیلی دور نیستند و اکنون به طور فزاینده‌ای متقاعد شده‌اند که بانک مرکزی انگلیس کاهش نرخ بهره را در ژوئن آغاز خواهد کرد (20 نقطه پایه قیمت گذاری شده استی) و همچنین حدس و گمان در مورد حرکت در ماه مه (قیمت‌گذاری 7 نققطه پایه‌ای) شروع شده است.

تیم اقتصادی موسسه ING پیش‌بینی خود را برای شروع کاهش نرخ بهره در ماه اوت حفظ کرده است اما ماه ژوئن هم انتظار غیر منطقی نیست. ضعف پوند چیزی است که این موسسه انتظارش را داشته است، چرا که مدت‌ها است نسبت به بازارها، سوگیری داویش‌تری برای بانک مرکزی انگلیس داشته است، اما ممکن است این افت کمی زودتر از آن چیزی که این موسسه پیش بینی می‌کرد، آمده باشد. جفت ارز EURGBP ممکن است برای یافتن حمایت بیشتر بالاتر از محدوده 0.8600 با مشکل مواجه شود چرا که داده‌های بریتانیا هنوز باید قیمت گذاری مجدد منحنی سونیا را تأیید کند.

فرانک سوئیس: کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی راه را برای ضعف فرانک باز می‌کند

فرانک سوئیس دیروز با کاهش غیرمنتظره نرخ بهره توسط بانک مرکزی سوئیس به میزان 25 نقطه پایه آسیب دید. دیروز بازارها تقریباً یک در سه احتمال کاهش نرخ بهره را داشتند و تصمیم بانک منجر به قیمت گذاری مجدد در منحنی فرانک شد. کاهش 25 نقطه پایه‌ای متوالی در ماه ژوئن تقریباً به طور کامل قیمت گذاری شده است (21 نقطه پایه) و بازارها انتظار کاهش نرخ بهره دیگری را تا پایان سال دارند. اقتصاددان موسسه ING فکر می‌کنند که کاهش نرخ بهره در ژوئن و سپتامبر در حال حاضر محتمل به نظر می‌رسد. این باعث می‌شود که نرخ بهره در سوئیس به 1.0 درصد برگردد و کاهش دیگری به طور بالقوه آن را به 0.75% کاهش دهد.

اختلاف نرخ بهره EUR – CHF که محرک کلیدی برای حرکت EURCHF است فراتر از کوتاه مدت از این جفت ارز حمایت خواهد کرد. موسسه ING عقیده دارد که بازارها در پیش‌بینی کاهش نرخ بهره بیش از 75 نقطه پایه قیمت‌گذاری توسط بانک مرکزی اروپا در سال جاری اشتباه می‌کنند، در حالی که انتظارات نرخ بهره بانک مرکزی سوئیس ممکن است با قیمت‌گذاری داویش بیشتر مواجه شود.

مهمتر از همه، بیانیه پولی بانک مرکزی سوئیس دو اشاره به قدرت فرانک در شرایط واقعی داشت که این بدین معنی است که ابزار مداخله در بازار فارکس اکنون می‌تواند برای تضعیف ارز استفاده شود. ممکن است شرایط در EURCHF اکنون آرام‌تر شود، به‌ویژه که ممکن است بازارها تمایل به کاهش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا داشته باشند، اما فروش رالی در این جفت ارز همچنان پرریسک است و صعود تدریجی به سمت برابری چشم‌انداز محتمل‌تری است.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “تلاش های آخر دلار؛ رشد دلار پایدار نخواهد بود
  1. مهدی گفت:

    بخدا عین جوک هست وقتی میشنوی روند صعودی دلار تمام شده
    🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟