ارانته

دلار در لبه پرتگاه؛ افزایش بیکاری نقطه عطفی برای دلار خواهد بود؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه
دیروز پس از انتشار داده‌های آمار مدعیان بیکاری که اندکی بالاتر از انتظارات منتشر شد، دلار امریکا افت کرد. این مسئله نشان می‌دهد که دلار امریکا ممکن است به دلیل احتمال ضعف در بازار کار در معرض تعدیل باشد. با این حال همچنان، مهمترین عامل برای تعیین سرنوشت دلار امریکا، داده‌های تورم است که هفته آینده منتشر می‌شوند. در حال حاضر، دلار امریکا در محدوده رنجی قرار دارد.

دلار آمریکا: آسیب پذیری دلار

واکنش منفی دلار به افزایش متوسط در آمار مدعیان بیکاری ایالات متحده به ما می‌گوید: 1) در دوره‌ بین انتشار دو داده حقوق و دستمزد و داده CPI، بازارها فاقد روند خاصی هستند. 2) دلار در وضعیت اشباع خرید قرار دارد و در برابر انتشار حتی داده‌های کمی ضعیفتر نیز آسیب‌پذیر است. 3) ممکن است بازارها به شیوه‌ای قانع‌کننده‌تر بر روی روایت ضعیف‌تر بازار کار ایالات متحده واکنش نشان دهند.

فراتر از تعدیل‌های کوتاه‌مدت، اصلی‌ترین عامل کاهش ارزش دلار همچنان تورم است. پیش‌بینی‌ها انتشار آمار 0.3 درصدی ماهانه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در روز چهارشنبه هفته آینده را در نظر دارند، اما همچنان نقشه راه فدرال رزرو برای شروع کاهش نرخ بهره در تابستان امسال بسیار مبهم است. ممکن است در ماه مه هیچ روند نزولی معنی‌دار و پایداری برای دلار مشاهده نشود.

تقویم امروز ایالات متحده تنها شامل نظرسنجی‌های دانشگاه میشیگان است. بازارها به دقت زیرنظر خواهند داشت که آیا انتظارات تورمی میان‌مدت و بلندمدت اصلاً از سطح 3.0/3.2 درصدی آوریل تغییر کرده است یا خیر. امروز اعضای فدرال رزرو سخنرانی خواهند داشت که باید آن‌ها را زیرنظر داشت. نیل کاشکاری، که اخیراً در مورد نرخ بهره خنثی بحث کرده است که سیاست پولی فعلی آنقدرها که تصور می‌شود محدودکننده نیست، امروز سخنرانی خواهد کرد.

در بازارهای دیگر، کانادا امروز گزارش اشتغال خود را برای ماه آوریل منتشر خواهد کرد. انتظارات برای انتشار 20 هزار نفری و افزایش متوسط نرخ بیکاری از 6.1٪ به 6.2٪ است. با این حال، ریسک نزولی وجود دارد چرا که بازار کار کانادا در ماه‌های اخیر نشانه‌هایی از ضعف نشان داده است. انتشار داده‌های ضعیف، کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا را تایید می‌کند که در حال حاضر سناریوی اصلی موسسه ING است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: در انتظار صورت‌جلسه بانک مرکزی اروپا

قیمت جفت ارز EURUSD دیروز افزایش یافت، اما احتمال دوام این رشد و حفظ سطح بالا 1.0800/1.0850 زیاد نیست، حداقل تا زمانی که داده‌های تورم در ایالات متحده منتشر شود. به نظر می‌رسد نوسانات در بازه 1.0700/1.0800 در حال حاضر احتمالاً باقی بماند.

نکته مهم امروز برای بازارهای منطقه یورو، آخرین صورت جلسه بانک مرکزی اروپا قبل از نشست آوریل است. ممکن است اشاره‌ای به کاهش نرخ بهره در ژوئن وجود داشته باشد یا حداقل نشانه‌هایی مبنی بر اجماع برای شروع کاهش نرخ بهره دیده شود. با این حال، قیمت‌گذاری بازار در ماه ژوئن در حال حاضر 24 نقطه پایه است، بنابراین تأثیر آن بر فارکس زیاد نخواهد بود. جالب خواهد بود که ببینیم آیا نشانه‌هایی در مورد برنامه‌های آینده پس از ژوئن وجود دارد یا خیر. به نظر می‌رسد که این موضوع در مرکز بحث و بسیاری از نظرات سیاست پولی مقامات بانک مرکزی اروپا قرار دارد. در حال حاضر، بازارها به طور کلی تا پایان سال 72 نقطه پایه کاهش نرخ بهره را قیمت‌گذاری کرده‌اند.

امروز در جلسه بانک مرکزی اروپا، اگر نشانه‌هایی از تمایل به کاهش نرخ بهره وجود داشته باشد، احتمالاً بر یورو تأثیر خواهد گذاشت. با این حال، جفت ارز EURUSD اساساً به تحولات در ایالات متحده وابسته است. موسسه ING سوگیری کوتاه‌مدت خنثی در مورد این جفت ارز را حفظ می‌کند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی