ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا داده‌های بهتر از انتظارات PMI آمریکا می‌تواند به دلار کمک کند؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

با این که بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا پایین‌تر از محدوده روانی 5% قرار گرفته است، دلار توانست در برابر ارزهای اصلی بازگشتی داشته باشد چرا که داده‌های ماه اکتبر آمریکا نشان داد که بزرگترین اقتصاد جهان در ماه اول سه ماهه چهارم بهتر از حد انتظار عمل کرده است. بخش تولیدی برای اولین بار از آوریل از محدوده انقباض فرار کرد و شاخص ترکیبی (composite) از 50.2 به 51.0 رسید.

آکادمی

این در تضاد بزرگی با PMI‌های ناحیه یورو برای ماه اکتبر بود که در اوایل روز منتشر شد و تصویری حتی زشت‌تر در ماه سپتامبر ارائه کرد. این واگرایی به فروشندگان جفت ارز EURUSD اجازه داد تا در محدوده مقاومتی 1.0665 وارد عمل شوند که نشان می‌دهد آخرین بهبود ممکن است فقط یک موج اصلاحی در روند نزولی گسترده‌تر بوده باشد.

معامله‌گران دلار به تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم چشم دوخته‌اند

کاهش این جفت ارز ممکن است ادامه یابد و اگر داده‌های روز پنجشنبه عملکرد خیره کننده اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه سوم را نشان دهد، این جفت ارز به زودی می‌تواند پایین‌ترین سطح این ماه را دوباره آزمایش کند. انتظارات حاکی از نرخ رشد سالانه 4.2 درصدی است اما ریسک‌ها به سمت صعودی هستند چرا که مدل GDPNow فدرال رزرو آتلانتا تخمین می‌زند که اقتصاد ایالات متحده ممکن است در آن دوره 5.4 درصد رشد کرده باشد.

طلا

این واقعیت که بازده اوراق خزانه داری بازگشت دلار را دنبال نکرد، ممکن است نشانه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران هنوز تمایلی به اضافه کردن به شرط‌بندی‌های افزایش نرخ بهره دیگری توسط فدرال رزرو پس از داده‌های PMI‌ بهتر نداشتند. در واقع، با توجه به معاملات بازار آتی نرخ بهره فد، تنها 40% شانس یک افزایش 25 نقطه پایه‌ای نرخ بهره تا ژانویه وجود دارد، در حالی که هنوز حدود 80 نقطه پایه کاهش نرخ بهره برای سال آینده قیمت گذاری شده است. با این حال در صورتی که داده‌های آتی به اقتصاد تاب آور ایالات متحده اشاره کند، قیمت گذاری کاهش نرخ بهره می‌تواند افت کند.

دلار استرالیا پس از داده‌های CPI رشد کرد

دلار استرالیا از جمله ارزهایی بود که دیروز نسبت به دلار بهتر عمل کرد و امروز حتی بالاتر رفت چرا که داده‌های تورم استرالیا کمتر از حد انتظار در سه ماهه سوم کاهش یافتند و تورم در ارزیابی سالانه برای ماه سپتامبر از 5.2 درصد به 5.6 درصد افزایش یافته است. این امر باعث شد تا سرمایه‌گذاران به شرط‌ بندی‌های خود برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا اضافه کنند و احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در ماه نوامبر به 42% رسیده است.

دیروز ین در مقطعی تلاش کرد تا بهبود یابد، اما بازگشت دوباره دلار، جفت ارز USDJPY را در نزدیکی محدوده 150 قرار داد. معامله‌گران به دنبال هرگونه نشانه‌ای از مداخله مقامات ژاپنی هستند. آنچه می‌‌تواند نشان دهد که آیا مقامات اکنون آماده مداخله هستند یا اینکه سطحی که در آن احساس می‌کنند مداخله مناسب خواهد بود بالاتر رفته است یا خیر، انتشار تولید ناخالص داخلی آمریکا در روز پنج‌شنبه خواهد بود. انتشار این داده می‌تواند منجر شود این جفت ارز از این محدوده روانی 150 عبور کند.

رشد بازار سهام به دلیل گزارشات درآمدزایی خوب

بازار سهام وال استریت روز سه‌شنبه پس از اینکه پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه ورایزن، کوکاکولا و سایر شرکت‌ها باعث خوش‌بینی نسبت به سلامت کسب‌وکارهای آمریکایی شد و سرمایه‌گذاران را تشویق کرد تا ریسک‌پذیری خود را افزایش دهند، در محدوده سبز بسته شد. این واقعیت که مسیر نرخ بهره ضمنی فدرال رزرو پس از انتشار PMI بهتر افزایش نیافت، ممکن است به وال استریت که به نظر می‌ رسد به آرامی توجه خود را از مناقشه خاورمیانه دور می‌کند، نیز کمک کرده است.

پس از بسته شدن بازار، مایکروسافت و آلفابت هر دو نتایج بهتر از حد انتظار را گزارش کردند، اما عملکرد خدمات ابری آنها متفاوت بود. Azure مایکروسافت در سه ماهه سوم رشد کرد، اما کسب و کار ابری آلفابت کمترین رشد خود را در حداقل 11 سه ماهه اخیر داشت. پس از بسته شدن بازار امروز، نوبت به شرکت متا خواهد بود که گزارش خود را اعلام کند.

در نشانه دیگری مبنی بر اینکه دنیای مالی تمرکز خود را از مسائل ژئوپلیتیک دور کرده است، قیمت نفت بود که دیروز برای سومین روز متوالی کاهش یافت. ممکن است نظرسنجی‌های ضعیف کسب و کارها از ناحیه یورو و بریتانیا بر دورنمای تقاضا تأثیر گذاشته باشد.

منبع: XM

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی