ارانته

افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا توقف یافت و این پایان بازی نیست! + ۲ خبر جدید از اقتصاد اروپا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل فارکس | افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس؛ افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا

نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا برای دومین ماه متوالی افزایش نداشت اما ما همچنان فکر می‌کنیم که این احتمال وجود دارد تا برای آخرین بار در ماه سپتامبر به دلیل غافلگیری تورم، شاهد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا باشیم. در ایالات متحده، نظرسنجی‌ها داستان فرود نرم را آزمایش خواهند کرد، اما ممکن است دلار در حال حاضر در میان نوسانات پایین بازار فارکس، همچنان در “دام” باقی بماند.

دلار آمریکا: تلاشی مجدد برای روند حرکتی

ما اخیراً ادعا کرده‌ایم که دلار در شرایطی که نوسانات بازار فارکس افزایش نمی‌یابد، در «دام» باقی می‌ماند و فضایی برای معاملات حملی برای ادامه حمایت از ارزهای پربازده و فشار بر ارزهای تامین کننده مالی ادامه می‌دهد. دلار احتمالاً در روزهای آینده به شواهدی قانع‌کننده در برابر روایت فرود نرم نیاز دارد.

امروز، در این هفته اولین فرصتی خواهد بود که این روایت را آزمایش می‌کنیم. بخش تولید ایالات متحده از نوامبر 2022 در منطقه انقباضی قرار داشته است و انتظارات اجماع برای بازگشت خفیف از 46 به 47 در این ماه ممکن است پیامدهای عمده‌ای در بازار نداشته باشد. ما عقیده داریم که داده‌های فرصت‌های شغلی JOLTS امروز پتانسیل بیشتری برای تحریک سنتیمنت سرمایه‌گذاران را دارد، در حالی که اجماع فعلی به منظور خنک کردن بازار استخدام است. امروز گولزبی، عضو بانک مرکزی آمریکا نیز در این باره سخنرانی خواهد داشت.

یکی از اطلاعات منتشر شده که دیروز کمی مورد توجه قرار گرفت، اما از نظر ما حاوی اطلاعات کلیدی برای پیش‌بینی وضعیت بازار بود، نظرسنجی وام فدرال رزرو بود. این نظرسنجی به سخت‌تر شدن شرایط وام دهی ایالات متحده اشاره کرد و اینکه چگونه خانوارها و کسب و کارها در حال حاضر نسبت به گرفتن وام بیشتر محتاط هستند. با توجه به مرکزیت جریان اعتباری به اقتصاد ایالات متحده، این احتمال بازگشت سریعتر به تورم هدف را افزایش می‌دهد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

در خارج از ایالات متحده، چین به انتشار داده‌های ناامیدکننده ادامه داد. جدیدترین شاخص PMI تولیدی کایکسن چین برای ماه ژوئیه، بیش از حد انتظار به قلمرو انقباض سقوط کرد (49.2). این امر زمینه را برای محیطی ریسک گریز در بازار امروز صبح فراهم کرده است، که می‌تواند به بهبود دلار پیش از انتشار داده‌های ایالات متحده کمک کند و به DXY کمک کند تا قبل از مواجهه با آزمایش‌های سخت‌تر مرتبط با داده‌ها (گزارش خدماتی موسسه ISM و اشتغال در آخر هفته) بالای 102.00 تثبیت شود.

یورو: بازارها بسیار داویش هستند؟

مجموعه داده‌های منتشر شده دیروز در ناحیه یورو نشان داد که رشد و تورم در جهت‌های متفاوت حرکت می‌کنند. ناحیه یورو اندکی بیشتر از حد انتظار رشد کرد و در سه ماهه دوم 0.6% نسبت به سال قبل (0.3% سه ماهه) رشد کرد، در حالی که تورم مطابق با اجماع از 5.5% به 5.3% در ژوئیه کاهش یافت. تورم هسته با این حال در محدوده 5.5% باقی مانده است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

جالب‌ترین پویایی در تورم که بانک مرکزی اروپا احتمالاً به دقت آن را زیرنظر خواهد داشت، به فشار قیمت بخش خدمات مربوط می‌شود. در حالی که تورم کالاها به همچنان نزولی است؛ فشار قیمت خدمات همگام با رشد دستمزد و تقاضای قوی‌تر افزایش یافته است.

به نظر ما، ارقام دیروز درها را برای افزایش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی اروپا قبل از پایان سال، حتی در ماه سپتامبر، باز می‌گذارد. بازارها با این حال از این سناریو حمایت نمی‌کنند و تنها افزایش 17 نقطه پایه‌ای را تا ماه دسامبر قیمت گذاری می‌کنند. این امکان وجود دارد که سرمایه گذاران بخواهند پیش از همسویی با نشانه‌های داده‌ها و قیمت‌گذاری کامل یک افزایش 0.25 درصدی دیگر، اظهارات هاوکیش بیشتری از اعضای بانک مرکزی اروپا بشنوند. با این حال، اوت ماه آرامی برای سخنرانان بانک مرکزی اروپا است: ما در اواخر این هفته سخنرانی فابیو پانتا را خواهیم داشت که بعید است تاثیر به سزایی داشته باشد.

جفت ارز EURUSD باید در درجه اول توسط دلار و داده‌های ایالات متحده برای باقیمانده هفته هدایت شود و برخی از ریسک‌های نزولی برای محدوده 1.0900 وجود دارند.

دلار استرالیا: افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا در سپتامبر

نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا امروز تغییری نکرد که برخلاف انتظارات بود. بانک اشاره کرد که چگونه نرخ‌های بهره بالاتر «برای ایجاد تعادل پایدارتر بین عرضه و تقاضا در اقتصاد کار می‌کنند» و برای ارزیابی بهتر داده‌های دریافتی، توقف افزایش نرخ بهره را انتخاب کرد.

پیش‌بینی‌های جدید CPI اکنون نشان می‌دهد که نرخ تورم تا سه ماهه چهارم سال آینده به 3.25% کاهش می‌یابد و تا پایان سال 2025 به هدف بازمی‌گردد. این مسئله احتمالا سیگنال داویشی است همانطور که نشان می‌دهد سرعت فعلی انقباض برای بازگرداندن نرخ تورم به هدف در یک بازه زمانی قابل قبول مناسب است. با این حال، بانک مرکزی استرالیا حساسیت بالایی نسبت به داده‌ها نشان داده است و ما شک داریم که این موضوع خیلی زود تغییر کند: یک انتشار تورم بالا دیگر ممکن است آن را متقاعد کند تا مجددا شاهد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا باشیم؛ سناریو پایه ما همچنان افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در ماه سپتامبر زمانی که تعرفه‌های برق می تواند یک شگفتی در تورم ایجاد کند، است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی