آیا خرده فروشی آمریکا کند می‌شود و دلار ضعیف می‌شود؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

مهم‌ترین رویداد امروز انتشار شاخص خرده فروشی آمریکا برای ماه سپتامبر است. هزینه‌کرد ضعیف‌تر در کارت‌های اعتباری هشدار یک غافگیری نزولی در این داده را می‌دهد. با توجه به اینکه مصرف محرک بزرگ رشد اخیر ایالات متحده بوده است، یک عدد پایین‌تر می‌تواند اطمینان افرادی که دلار را نگهداری می‌کنند، آزمایش کند.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

دلار آمریکا: آیا خرده فروشی آمریکا کند می‌شود و دلار ضعیف می‌شود؟

رویدادهای خاورمیانه سرمایه‌گذاران را مضطرب نگه می‌دارند، اگرچه بازارهای سهام توانسته‌اند در ابتدای هفته سودهای کمی داشته باشند. گزارشات درآمدزایی سه ماهه ایالات متحده در این هفته سرعت خود را افزایش می‌دهد و گلدمن ساکس و بانک آمریکا نتایج خود را امروز منتشر می‌کنند. تحلیلگران تکنیکال بدون شک به دنبال گپ صعودی در نمودار S&P 500 هستند، جایی که بسته شدن بالاتر از آن ممکن است برخی از تهدیدات نزولی را برطرف کند.

در جاهای دیگر، بازده اوراق ایالات متحده امروز بی سر و صدا بالاتر رفته است. این نشان می‌دهد که این روایت نرخ بهره «بالاتر برای مدت طولانی‌تر» یک روایت سرسخت برای تغییر خواهد بود. این مسئله ما را به نقطه برجسته جلسه امروز می‌رساند، یعنی انتشار رقم خرده فروشی ایالات متحده در ماه سپتامبر. اقتصاددان آمریکایی موسسه ING، جیمز نایتلی، هشدار می‌دهد که خودروهای دست دوم و بنزین، می‌تواند یک رقم ضعیف را نشان دهدد. این تحلیل بر اساس ضعیف شدن فروش در کارت‌های اعتباری در ماه‌های اخیر است.
با توجه به اینکه رشد قدرتمند ایالات متحده و داستان «استثنایی» ایالات متحده عمدتاً مبتنی بر قوی ماندن مصرف‌کننده آمریکایی بوده است، یک رقم خرده‌فروشی ضعیف‌تر می‌تواند رشد دلار را تحت تاثیر قرار دهد. این بدان معناست که DXY برای شکستن مقاومت 106.75 تلاش خواهد کرد و در عوض ممکن است در نهایت حمایت میان روزی را در 106.00 آزمایش کند.
علاوه بر خرده‌فروشی، امروز شاهد تولید صنعتی ایالات متحده نیز هستیم – که به دلیل اعتصابات بخش خودرو نیز انتظار می‌رود ضعیف باشد. همچنین امروز چند عضو بانک مرکزی آمریکا نیز سخنرانی خواهند داشت. مجدداً، ما به دنبال هرگونه لحن ثابتی از سوی فدرال رزرو هستیم که شرایط مالی انقباضی‌تر (به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه) به این معنی است که فدرال رزرو نیازی به انقباض بیشتر ندارد.

یک نکته نهایی: در اواخر روز ایالات متحده، ما می‌توانیم داده‌های جریان سرمایه بین المللی خزانه داری (TIC) را برای ماه اوت ببینیم. این نسخه حاوی به‌روزرسانی‌هایی در مورد آنچه کشورهای بزرگ خارجی با دارایی‌های خزانه‌داری ایالات متحده انجام می‌دهند، است. دارایی چین در اوراق خزانه آمریکا از 1.04 تریلیون دلار در ابتدای سال 2022 به 821 میلیارد دلار کاهش یافته است. کاهش بیشتر می‌تواند به مشکلاتی در بازار اوراق قرضه ایالات متحده بیافزاید و همچنین شروع به این سوال کند که آیا افزایش بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا به دلیل افزایش ترم پریموم مدت دار واقعاً خبر خوبی برای دلار است یا خیر.

یورو: احتمالا در رنج کوچکی گیر افتاده است

جفت ارز EURUSD به دلیل یک محیط مثبت افزایش یافته است. در پس‌زمینه، کامودیتی‌های مرتبط با چین مانند سنگ‌آهن را نیز می‌بینیم که عملکرد بسیار خوبی داشته است – شاید به دلیل محرک‌های مالی و پولی بیشتری که از چین انتظار می‌رود. این امر اندکی از ارز یورو حمایت می‌کند. ما گمان می‌کنیم که مسیر امروز برای EURUSD تا حد زیادی توسط انتشار خرده فروشی ایالات متحده تعیین می‌شود. اگر در مورد ریسک‌های یک عدد ضعیف‌تر حق با ما باشد، EURUSD می‌تواند مقاومت میان روزی را در 1.0575/85 به سمت محدوده 1.0610/1.0615 بشکند. هر گونه بسته شدن قیمت بالاتر از این محدوده می‌تواند نشان دهد که جفت ارز EURUSD می‌تواند بالاخره اصلاح خوبی داشته باشد.

از نظر تقویم محلی، انتظار بهبود ملایمی در نظرسنجی سرمایه گذاران ZEW آلمان و ناحیه یورو می‌رود. با این حال، این داده‌ها معمولاً محرک بزرگ بازار نیستند. ما همچنین تعداد زیادی از سخنرانان بانک مرکزی اروپا را خواهیم داشت، جایی که بازار به دنبال این است که آیا اعضای هاوکیش بانک مرکزی اروپا مانند نات این عقیده را دارند که بانک مرکزی اروپا به اندازه کافی سیاست‌های انقباضی انجام داده است یا خیر.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

جدا از داده‌ها و سخنرانان، ما همچنین در انتظار گزارش‌هایی در مورد چگونگی پیشرفت برنامه‌های اتحادیه اروپا برای استفاده از دارایی‌های مسدود شده روسیه هستیم. بلژیک پیشنهاد کرده است که از سود دارایی‌های روسیه مسدود شده در Euroclear برای ایجاد صندوقی برای تقویت اوکراین استفاده کند. (Euroclear یک شرکت خدمات مالی مستقر در بلژیک است که در تسویه معاملات اوراق بهادار و همچنین نگهداری و خدمات دارایی این اوراق تخصص دارد.) این گزارش نشان می‌دهد که بانک مرکزی اروپا از چنین اقدامی می‌ترسد چرا که این سابقه ممکن است به چشم‌انداز سرمایه‌گذاری خارجی در بازارهای دارایی ناحیه یورو آسیب برساند.

پوند: دستمزدها در جهت درستی برای بانک مرکزی انگلیس حرکت می‌کنند

صبح امروز داده‌های دستمزد بریتانیا برای ماه اوت کمی ضعف را نشان داد که خبر خوبی برای بانک مرکزی انگلیس خواهد بود. جیمز اسمیت، اقتصاددان بریتانیایی موسسه ING، عقیده دارد:

در نگاه اول هیچ شگفتی ناخوشایندی در داده‌های دستمزد بریتانیا وجود ندارد. رشد دستمزد بخش خصوصی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. با این حال، بسیاری از داده‌هایی که معمولاً به طور همزمان دریافت می‌کنیم – از جمله نرخ بیکاری – به دلیل نگرانی‌های کیفیت یک هفته به تعویق افتاده است. رویداد اصلی، داده‌های تورم فردا است – و احتمالاً برای بالا بردن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر، شگفتی بزرگی نیاز خواهد بود.

جفت ارز EURGBP در واکنش به این خبر کمی افزایش یافت و با توجه به قیمت گذاری 18 نقطه پایه بازار برای افزایش نرخ بهره در این چرخه، به نظر می‌رسد این جفت ارز می‌تواند به سمت محدوده 0.8700 حرکت کند به خصوص اگر CPI فردا انگلیس ضعیف منتشر شود.

دلار کانادا: بانک مرکزی کانادا ممکن است تحمل دست اندازهای تورمی را داشته باشد

امروز داده‌های تورمی کانادا منتشر خواهد شد و انتظارات برای داده‌های ماهانه انتشار 0.4 درصدی همانند ماه اوت هستند. همچنین انتظار می‌رود داده سالانه 4% منتشر شود. انتظار می‌رود معیارهای هسته کمی کاهش یابد و به 4% نزدیک شود.

انتظارات بازار برای سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی کانادا نسبت به بانک مرکزی آمریکا، بالاتر هستند و افزایش 20 نقطه پایه‌ای نرخ بهره برای ماه ژانویه قیمت گذاری شده است. هفته گذشته مکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا، اعلام کرد: مهم این نیست که تورم الان کجاست، مهم این است که تورم کجا خواهد بود.» که احتمالاً مقداری از تمرکز بر CPI ماه سپتامبر را کاهش داد و لحن به ظاهر محتاطانه‌تری را ایجاد کرد. بازار کار هنوز هم بسیار رقابتی مانع از چرخش به سمت لحن داویش می‌شود، اما این احتمال وجود دارد که با افزایش بازده اوراق بازار که در کانادا کار سیاست‌های انقباضی را انجام می‌دهد، بانک مرکزی کانادا نسبت به ضربه‌ها در مسیر تورم کاهنده تحمل بیشتری دارد.

با توجه به قیمت‌گذاری در بازار، به نظر می‌رسد امروز تعادل ریسک‌ها به سمت بالا متمایل شده است. جفت ارز USDCAD به سمت 1.3600 بازگشته است، اما در کوتاه مدت فضا برای بازگشت وجود دارد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟