ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

مقایسه بروکر آلپاری و ویندزور

زمان مطالعه: 5 دقیقه

برای شروع فعالیت در فارکس، نیاز به انتخاب یک بروکر مناسب دارید. دو بروکر آلپاری و ویندزور، از بروکر های قدیمی، فعال و معتبر برای ایرانیان هستند. در این مقاله تلاش میکنیم این بروکر ها را به صورت کامل معرفی کنیم و بین این دو بروکر برای علاقمندان مقایسه انجام دهیم.

طبق گزارش و نقد و بررسی که وبسایت ایتسکا ارائه کرده است، این دو بروکر، جزو بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان هستند. برای مشاهده کامل نقد و بررسی ها و برای مشاهده لیست تمام بروکر های رتبه بندی شده، به وبسایت ایتسکا مراجعه کنید.

مقایسه بروکر آلپاری با ویندزور

 

بروکرهای آلپاری و ویندزور نقش مهمی در فعالیت کاربران ایرانی در بازار معاملاتی فارکس دارند. هر کدام از این دو بروکر دارای ویژگی‌ها، مزایا و معایبی هستند و مشخصات مربوط به خود را دارند. همین موضوع باعث شده که در عین وجود شباهت‌ها، تفاوت‌هایی هم با همدیگر داشته باشند. حال می‌خواهیم برای آشنایی بهتر شما این دو بروکر را با هم مقایسه کنیم.

ویژگی آلپاری ویندزور
سابقه فعالیت از سال ۱۹۹۸ از سال ۱۹۸۸
تعداد نماد های معاملاتی ارائه شده دسترسی به بیش از ۱۲۰ ابزار معاملاتی دسترسی به ۱۰۴ ابزار معاملاتی
شهرت و اعتبار دارای شهرت خوب و دریافت جوایز متعدد سابقه فعالیت بیشتر و شهرت خوب
حداقل سپرده ۱ دلار ۵٠ دلار
رگوله Mwali FSE Seychelles
پلتفرم معاملاتی MT4, MT5 MT4
واریز و برداشت وجه کریپتو، مانی، TC Pay، GC Pay ریالی، وبمانی، ارزهای دیجیتال
حساب آزمایشی دارد دارد
حساب اسلامی دارد دارد
اسپرد یورو از 0.4 پیپ از 0 پیپ
بالاترین لوریج ۳٠٠٠:۱ ۱٠٠٠:۱

 

تخفیف پرارپ

مقایسه سابقه فعالیت بروکر آلپاری و ویندزور

بروکر آلپاری در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده و به عنوان یکی از بزرگترین کارگزاران فارکس در جهان معرفی گردید. بروکر ویندزور از سال ۱۹۸۸ فعالیت خود را در بازار فارکس تثبیت کرد و توانست طیف وسیعی از معاملات و سرمایه‌گذاری‌ها را به مشتریان خود ارائه دهد.

مقایسه بروکر آلپاری و ویندزور

 

مقایسه خدمات این دو بروکر

در بروکر آلپاری کاربران می‌توانند به بیش از ۱۲۰ ابزار قابل معامله دسترسی داشته باشند. ابزارهای معاملاتی بروکر آلپاری شامل ۴۶ جفت ارز، ۱۵ شاخص و سهام و بیش از ۲۰ ارز دیجیتال است.

در مقابل بروکر ویندزور به کاربران خود امکان دسترسی به ۱۰۴ سهام بین المللی، ۴۴ جفت ارز فارکس، طلا، نقره، نفت و برخی ابزارهای مالی دیگر را می‌دهد. با این مقایسه متوجه می‌شویم که بروکر ویندزور نسبت به بروکر آلپاری انتخاب گسترده‌تری از ابزارها را برای معامله‌گران خود فراهم می‌آورد.

ایکس چیف

شهرت و اعتبار

سابقه فعالیت بروکر ویندزور نسبت به بروکر آلپاری بیشتر است و این موضوع به شهرت آن اضافه می‌کند. با این حال هر دو کارگزاری به عنوان کارگزاری‌های امن در نظر گرفته‌ می‌شوند که می‌توانند برای معامله گران انتخاب گسترده‌ای از جفت ارزهای فارکس را ارائه دهند.

بروکر آلپاری در زمینه ارائه بستر مناسب برای فعالیت کارگزاران ایرانی، سابقه بیشتری دارد و بسیاری از ایرانیان توانسته‌اند به راحتی در این نوع بروکر فعالیت کنند. در خصوص اعتبار بروکر ویندزور لازم به ذکر است که این بروکر ، در نظر سنجی وبسایت ایتسکا، به عنوان یکی از 5 رتبه اول در بهترین بروکر طلا نیز انتخاب شده.

رگوله بروکر ویندزور و آلپاری

شما قبل از آنکه بخواهید در یک کارگزاری اقدام به فعالیت کنید، حتماً باید از رگوله بودن آن اطمینان داشته باشید. بروکرهایی که از نهادهای نظارتی مالی و قابل اعتماد مجوز لازم برای فعالیت گرفته باشند، در واقع رگوله شده‌اند.

بروکر آلپاری رگوله خود را از Mwali‌ و بروکر ویندزور رگوله خود را از FSE Seychelles دریافت کرده‌اند که هر دو رگوله مطمئن بوده و از اعتبار خوبی برخوردار هستند.

پلتفرم معاملاتی ارائه شده

پلتفرم معاملاتی آلپاری MT4, MT5 و پلتفرم معاملاتی ویندوز MT4 است. با این حال مشاهده می‌کنیم که تنوع پلتفرم معاملاتی آلپاری بیشتر بوده و بستر راحت‌تری برای کاربران فراهم آورده است.

روش های واریز و برداشت وجه

کاربران برای فعالیت خود در بازار فارکس نیاز به واریز وجه دارند که در مواقعی که لزوم است آن را برداشت کنند. بروکرها باید بتوانند درگاه‌های مناسبی برای واریز و برداشت برای مشتریان فراهم آورند. کارگزاری آلپاری از کریپتو، مانی، TC Pay، GC Pay و کارگزاری ویندزور ریالی، وبمانی و ارزهای دیجیتال به کاربران خود ارائه می‌دهد.

حساب آزمایشی

حساب آزمایشی و یا همان دمو یک نوع حسابی است که شما قبل از واریز کردن پول خود به آن، به صورت فرضی اقدام به معامله می‌کنید. در این حساب هنگام معامله از سرمایه شما کم نشده و به آن اضافه نمی‌شود. تمامی معاملات به صورت فرضی انجام می‌گیرد تا بتوانید بیشتر با بازار فارکس آشنا شوید. بروکر آلپاری و ویندزور هر دو حساب دمو برای کاربران خود ارائه می‌دهند.

حساب اسلامی

بروکرها برای آنکه بتوانند مسلمانان را هم به سمت خود جذب کنند، اقدام به افتتاح حساب اسلامی برای آنها می‌کنند. حساب اسلامی فارکس یک نوع حساب معاملاتی است که از قوانین اسلامی پیروی می‌کند.

مسلمانان برای حفظ قانون‌مندی و تعهد خود به دین اسلام باید از معیارهای خاصی در معاملات خود پیروی کنند. بنابراین بروکرها امکان باز کردن حساب اسلامی به معامله‌گران مسلمان خود را می‌دهند تا از معاملات بدون بهره استفاده نمایند که به آن حساب فارکس بدون ربا و یا همان حساب اسلامی گفته می‌شود. هر دو بروکر آلپاری و ویندزور برای کاربران خود حساب اسلامی ارائه می‌دهند.

کمترین اسپرد‌

اسپرد در واقع همان کارمزد معاملات است، اما تفاوتی که با کارمزد دارد، نحوه محاسبه آن است. محاسبه اسپرد با تفاوت بین خرید و فروش حاصل می‌شود. شما باید به سراغ بروکرهایی بروید که اسپرت‌های پایینی را دریافت می‌کنند.

متوسط اسپرد آلپاری در جفت ارز یورو از 0.4 پیپ شروع میشود و متوسط اسپرد ویندوزور از جفت ارز یورو به دلار از 0 پیپ شروع میشود. با این حساب بروکر ویندزور نسبت به آلپاری، اسپرد کمتری دارد.

در گزارشی که وبسایت ایتسکا منتشر کرده است، تمام بروکر ها از جمله آلپاری و ویندزور بر اساس میزان اسپرد ( از کم به زیاد) دسته بندی شده اند. این گزارش را میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید:

بهترین بروکر برای اسکلپ

بالاترین لوریج‌

لوریج که با نام اهرم هم آن را می‌شناسیم، یک نوع قابلیتی است که به سرمایه‌گذاران داده می‌شود. سرمایه‌گذارانی که با سرمایه بسیار کم می‌خواهند معامله کنند، از لوریج و یا اهرم برای معاملات خود استفاده می‌کنند.

بروکرهایی که از قابلیت لوریج برخوردار هستند، در واقع برای سرمایه‌گذاران گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. حال در بین کارگذاری‌ها آن بروکری که بالاترین لورج را داشته باشد، امتیاز بیشتری برای معامله‌گران خواهد داشت. حداکثر لوریج آلپاری ۱:۳۰۰۰ و حداکثر ۱:۱۰۰۰ است. با این حساب از نظر لوریج، آلپاری گزینه بهتری از ویندوز است.

 

جمع بندی

به صورت کلی، در مقایسه این دو بروکر مهمترین فاکتور، رگولاتور و اعتبار این بروکر هاست. بروکر ویندزور با توجه به رگوله های قوی تر، بروکر معتبر تری است. در خصوص اسپرد ها ، بروکر ویندزور در حساب های خود اسپرد های کمتری ارائه میکند. در طرف دیگر، آلپاری پلتفرم متاتریدر 5 ارائه میکند اما ویندزور این پلتفرم را ارائه نمیکند. همچنین آلپاری لوریج بالاتری به کاربران ارائه میدهد.

حال با این توضیحات، شما میتوانید از بین بروکر های آلپاری و ویندزور، با توجه به شرایط خودتان، بروکر مد نظر خود را انتخاب کنید.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به این منبع نیز مراجعه کنید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی