ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

شغل فارکس چیست؟ راهنمای شغلی فارکس در ایران برای مبتدیان

زمان مطالعه: 11 دقیقه

شغل فارکس چیست؟ راهنمای شغلی فارکس در ایران برای مبتدیان

شغل فارکس چیست؟

شغل فارکس در واقع فرصتی است که به افراد اجازه می‌دهد تا در بازار ارزهای خارجی فعالیت کرده و از تغییرات قیمت‌ها در ارزها سود کسب کنند. فارکس، مخفف Foreign Exchange است و به تبادل و خرید و فروش ارزهای مختلف جهان اشاره دارد. افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، معمولاً از طریق بروکرها به بازار فارکس دسترسی دارند و با استفاده از تحلیل‌های بازار، رویدادهای اقتصادی و تحلیل، سعی در پیش‌بینی جهت تغییر قیمت ارزها دارند. شغل فارکس نیازمند تحلیل و آگاهی کافی از بازار مالی و ارزی است و به عنوان یک منبع درآمد پایدار و البته ریسک‌زا برای افراد مشغول به کار در این حوزه بوده و میزان سود فارکس به شرایط شخصی و تجارب قبلی آنها بستگی دارد.

بسیاری از معامله‌گران مبتدی فارکس که به گمانه‌زنی و شانس برای تعیین حرکت قیمت اتکا می‌کنند، از این واقعیت که می‌توانند معامله‌گری را به صورت یک شغل حرفه‌ای دنبال کنند، متعجب می‌شوند. برخی از این معامله‌گران صرفا جهت برخورداری از درآمد اضافی وارد این حرفه می‌شوند. همانطور که معامله‌گران مبتدی رفته‌رفته با مزایایی که معاملات فارکس به آن‌ها ارائه می‌دهد بیشتر آشنا می‌شوند، طبیعتاً این سوال برایشان پیش می‌آید که آیا تمرکز بر معاملات به صورت تمام‌وقت گزینه مناسبی است یا خیر. مقاله پیش‌رو بسیاری از جنبه‌های معامله‌گری فارکس برای امرار معاش را مورد بحث قرار می‌دهد تا به معامله‌گر کمک کند، تصمیمی آگاهانه در این مورد اخذ کند.

تفاوت بین یک معامله‌گر حرفه‌ای و مستقل

اگر قصد دارید برای امرار معاش شروع به معامله‌گری کنید، بسته به سوابق تحصیلی، ارتباطات حرفه‌ای و درجه مهارت قابل‌ اثبات در معامله‌گری فارکس، انتخاب دو نوع شغل پایه در معامله‌گری برای شما امکان‌پذیر است. نوع اول شامل استخدام در یک موسسه مالی مانند کارگزاران سهام که در بازارهای بین‌المللی مشغول به کار هستند یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری به منظور معامله‌ برای این موسسات. اگر تجربه معامله‌گری را داشته باشید، می‌توانید اثبات کنید که از توانایی کافی برای همکاری با این موسسات برخوردار هستید. همچنین می‌توانید به عنوان یک کارمند اداری در این شرکت‌ها به کار مشغول شوید. به عنوان مثال می‌توانید به عنوان پشتیبان تلفنی یا هر عنوان اداری دیگری در این موسسات مشغول به کار شده و با تماشای نحوه کار معامله‌گران مجرب، از آنها بیاموزید و به تدریج داخل مجموعه ترقی کنید تا به یک معامله‌گر حرفه‌ای و تمام وقت تبدیل شوید.

راهنمای شغلی فارکس برای مبتدیان

راهنمای شغلی فارکس برای مبتدیان

نوع دوم اشتغال در این حرفه به این صورت است که می‌توانید کسب‌وکار خود را به عنوان یک معامله‌گر مستقل فارکس برای امرار معاش راه‌اندازی کنید. برخلاف تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای فارکس، این کار را می‌توان خیلی سریع و بدون نیاز به پیش‌زمینه خاصی انجام داد. با این حال، حرفه معامله‌گری شامل در اختیار داشتن مقداری سرمایه و توسعه یک برنامه معاملاتی است که می‌توانید در حین فعالیت در بازار، آن‌ها را نیز فراهم کنید. معامله‌گر مستقل بودن اساساً یک خوداشتغالی محسوب می‌شود و معامله‌گر باید فعالیت‌های مرتبط با معامله‌گری خود را مدیریت کند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

برخی از افراد علاقه‌ای ندارند که با پول خود ریسک کنند و به جای اینکه یک معامله‌گر مستقل باشند، ترجیح می‌دهند که به عنوان یک حقوق‌بگیر به استخدام موسسات یا صندوق‌های مالی دربیایند و با استفاده از سرمایه آنها اقدام به انجام معاملات کنند. اکثر شرکت‌هایی که معامله‌گران فارکس را استخدام می‌کنند، حقوق مناسب و پاداش‌ مرتبط با عملکرد را برای معامله‌گران در نظر می‌گیرند.

اگرچه ممکن است یافتن شغل معامله‌گری فارکس برای یک بانک، صندوق پوشش ریسک یا سایر مؤسسات مالی جذاب به نظر برسد، اما باید انتظارات کارفرما را نیز در نظر گرفت. اگر به طور مداوم هنگام معامله پول از دست بدهید و ضرر کنید، یا حتی اگر نتوانید به اهداف سودآور تعیین‌شده کارفرما دست پیدا کنید، ممکن است شما را اخراج کنند.

انواع معامله‌گران حرفه‌ای فارکس

معامله‌گران حرفه‌ای فارکس با فعالیت در این حرفه امرار معاش می‌کنند. به طور کلی، معامله‌گران حرفه‌ای فارکس در دنیا به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند. این دسته‌های مختلف به مهارت‌های شغلی منحصربه‌فردی نیاز دارند، اما فعالیت در هر دسته مستلزم آن است که بتوانید تحت استرس به خوبی کار کنید.

  1. بازارساز (Market Maker): این معامله‌گران حرفه‌ای معمولا برای موسسات مالی بزرگ مانند بانک‌ها و موسسات مالی کار می‌کنند. آنها عموماً پول خود را از اسپرد معاملاتی در جفت ارزهایی که در آن تخصص داشته و به مشتریان پیشنهاد می‌کنند، بدست می‌آورند. بازارسازان قدرت تفکر بالایی دارند و در انجام سریع محاسبات ذهنی خوب عمل می‌کنند. بازارسازها معمولاً موقعیت‌هایی را که از مشتریان دریافت می‌کنند، به سرعت آفست می‌کنند (آفست به معنای باز کردن موقعیت معاملاتی مخالف با موقعیت معاملاتی اولیه در بازارهای اوراق بهادار است. برای مثال، اگر شما 100 سهم از یک دارایی را خریداری کنید، معامله فروش 100 سهم از همان دارایی موقعیت جبران خواهد بود) تا در معرض کمترین ریسک ممکن قرار بگیرند. در ایران به خاطر تحریم‌هایی که بخش مالی درگیر آن است، بازارسازها بانک‌ها نیستند بلکه صرافی‌ها هستند. همچنین عمده صرافی‌ها کار خود را به صورت آنلاین انجام نمی‌دهند بلکه حواله‌ها را به صورت آفلاین و دستی جابجا می‌کنند که نیاز به دقت بسیار بالا و همچنین صرف زمان زیاد است. حضور در صرافی‌‌ها به عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای کاری بسیار دشوار است. چرا که اولا عمده صرافی‌ها دیدگاه سنتی به بحث ارزها دارند و درگیر تحلیل بازار نمی‌شوند و دوم آنکه به خاطر ذات محرمانه‌ای که این کار دارد، نمی‌توانند هرکسی را به عنوان کارمند استخدام کنند.
  2. معامله‌گر استراتژیک (Strategic Trader): این دسته از معامله‌گران حرفه‌ای از طرف شرکتی که در آن کار می‌کنند، معاملات حساب‌شده‌ای را در بازار فارکس انجام می‌دهند. آنها تمایل به گرفتن موقعیت‌های معاملاتی طولانی‌مدت دارند و معمولاً در تجزیه و تحلیل، برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت معاملات و سرمایه با احتیاط عمل کرده و مهارت بیشتری در این زمینه‌ها دارند. معامله‌گران استراتژیک ممکن است در یک صندوق پوشش ریسک، یک شرکت یا در یک موسسه مالی کار کرده و توانایی کنترل استرس در هنگام کار را دارند. در ایران به دلیل تحریم‌ها امکان معامله در بازار ارزها وجود ندارد با این وجود، بسیاری از شرکت‌های مالی و سرمایه‌گذاری، به توانایی معامله‌گران حرفه‌ای فارکس برای تحلیل وضعیت بازارهای جهانی نیاز دارند.
  3. معامله‌گر مشاور (Customer Dealer): معامله‌گران مشاور بر خلاف دو معامله‌گر دیگر، مستقیما با موسسات مالی ارتباط ندارند بلکه بیشتر با شرکت‌های بازرگانی در ارتباط هستند. با توسعه تجارت خارجی، شرکت‌های بازرگانی و صادرکنندگان نیازمند تحلیلگرانی هستند که بازارهای ارز را تحلیل‌ کرده و به آنها در زمینه خرید، نگهداری یا فروش ارزهای مختلف مشاوره ارائه بدهد. به عنوان مثال فرض کنید یک شرکت بازرگانی یا یک صادرکننده معاملات زیادی با کشور امارات داشته و در ازای آن درهم امارات دریافت کرده است. می‌دانیم درهم امارات وابسته به دلار آمریکا است. همچنین انتظار می‌رود قیمت سایر ارزها در برابر دلار آمریکا تقویت شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنید به جای درهم امارات، ین ژاپن در پورتفوی شرکت بماند.

به نظر می‌رسد دو نوع اول معامله‌گری برای کسانی که از ریسک کردن برای امرار معاش لذت می‌برند، مناسب‌تر است، در حالی که نوع سوم برای افرادی که ترجیح می‌دهند به جای ریسک کردن در بازار فارکس توصیه‌های تحلیلی را ارائه دهند، بهترین گزینه است.

ایکس چیف

استخدام شغلی به عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای فارکس

جالب اینجاست که برخی از معامله‌گران حرفه‌ای فارکس دارای هیچ‌گونه پیشینه تحصیلی خاصی نیستند. به این معنی که تعدادی از معامله‌گران حتی تحصیلات دانشگاهی هم ندارند و فقط با تلاش در این مسیر به یک معامله‌گر در یک موسسه مالی تبدیل شده‌اند. از آنجایی که هیچ مسیر شغلی از پیش تعیین‌شده‌ای برای یک معامله‌گر فارکس وجود ندارد، تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای مستلزم عزم، تمرکز و احتمالاً کمی شانس است. البته یک استثنا ممکن است وجود داشته باشد؛ اگر فردی را در صنعت مالی بشناسید که مایل است ضمانت شما را کرده و به مسئول منابع انسانی یک موسسه مالی معرفی کند.

استخدام شغلی معامله‌گر حرفه‌ای فارکس

برای شروع، یک معامله‌گر مشتاق باید خود را با اصطلاحات تخصصی معامله‌گری فارکس آشنا کند و در مورد آنچه که یک معامله‌گر ممکن است با آن روبرو شود، به طور گسترده مطالعه کند. اگر افراد قصد انجام معامله‌گری را دارند، باید تصمیم بگیرند که تیپ شخصیتی آنها مناسب کدام یک از دسته‌های ذکر شده است تا بتوانند به طور بالقوه توانایی‌ها و تخصص‌های خود را برای کارفرمایان به نمایش بگذارند. پس از انجام تحقیقات اولیه، می‌توانید رزومه خود را برای کارفرمایان احتمالی که ممکن است معامله‌گران فارکس را استخدام کنند، ارسال کنید. اگر سوابق تحصیلی مرتبط با اقتصاد یا امور مالی را ندارید، قبل از فعالیت در موسسات مالی بزرگ که اغلب سرمایه‌های کلانی دارند، ابتدا باید کمی تجربه در یک محیط حرفه‌ای کسب کنید.

چه شخصی می‌خواهد یک معامله‌گر مستقل فارکس باشد؟

درآمد بالقوه بالا، آزادی شغلی، کار در محیط خانه و نداشتن رئیس برای گزارش‌دهی، احتمالاً از بهترین و رایج‌ترین دلایلی هستند که باعث می‌شود افراد زیادی تمایل داشته باشند تا به یک معامله‌گر مستقل فارکس تبدیل شوند. در حالی که این شرایط کاری ممکن است برای برخی مطلوب به نظر برسد، اما همه افراد دارای تیپ‌ شخصیتی لازم برای موفقیت به عنوان یک معامله‌گر مستقل فارکس نیستند. در حالت ایده‌آل، یک معامله‌گر مستقل فارکس باید یک متفکر استراتژیک، یک انسان ریسک‌پذیر مشتاق و درعین‌حال معقول و همچنین دارای قابلیت مدیریت سرمایه باشد. این دسته از معامله‌گران همچنین باید مایل به اختصاص مقدار قابل‌توجهی از زمان و تلاش‌های مکرر برای یادگیری نحوه انجام یک معامله در بازار فارکس با استفاده از تکنیک‌های مرتبط با شخصیت منحصر به فرد خود باشند. علاوه بر این، هر معامله‌گر مستقل باید بپذیرد که یا با پول خود ریسک کند و یا پول دیگران را مدیریت کند. اگر گزینه دوم را انتخاب می‌کنید، پس باید پاسخگو باشید و سود حاصل را با سرمایه‌گذاران به اشتراک بگذارید. اگر با سرمایه شخصی معامله می‌کنید، سود یا ضرر احتمالی تنها متوجه خود شما خواهد بود، اما در هنگام مدیریت پول دیگران، تنها درصدی از سود بدست‌آمده را دریافت خواهید کرد.

چه شخصی می‌خواهد یک معامله‌گر مستقل فارکس باشد؟

شغل روزانه خود را بدون پس‌انداز برای معامله‌گری فارکس رها نکنید

معامله‌گری فارکس می‌تواند برای بسیاری از افراد که جهت تامین هزینه‌های زندگی (مانند مسکن و خوراک) روی به آن می‌آورند، بسیار استرس‌زا و طاقت‌فرسا باشد. بر این اساس، اگر برای درآمدزایی و تامین مالی خود و یا خانواده نیاز به کسب درآمد فارکس از طریق معاملات را دارید، منطقی است که مقداری پس‌انداز در یک حساب جداگانه نگه‌داری کنید. بنابراین، قبل از اینکه شغل روزانه خود را ترک کنید تا به صورت تمام وقت به معامله‌گری فارکس بپردازید، باید از نظر مالی آماده باشید تا حداقل 6 ماه تا یک سال، بدون برداشت وجه از حساب کارگزاری فارکس خود، هزینه‌های زندگی خود را بپردازید. داشتن مقداری پس‌انداز مطمئن به منظور برداشت جدا از وجوه حساب معاملاتی، به معامله‌گر کمک می‌کند تا راحت‌تر هرگونه افت‌سرمایه در حساب معاملاتی خود را پشت‌سر بگذارد.

کارآفرینی به عنوان یک معامله‌گر فارکس، نیاز به برنامه مشخصی دارد

اگرچه شروع حرفه معامله‌گری زمان زیادی را نمی‌برد، اما از همان ابتدا به یک برنامه معاملاتی توسعه‌یافته احتیاج است. اول از همه، قبل از شروع معامله در بازار ارز، باید دانش و درک اولیه‌ای از نیروهای محرک بازار و نرخ‌ جفت‌ارزها داشته باشید. نرخ یک جفت‌ارز اساساً بر اساس سطح عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. از آنجایی که بازار فارکس می‌تواند حرکات‌ قیمتی شدیدی را تجربه کند و در زمان انتشار اخبار مهم، این نوسانات بیشتر شده و حتی ممکن است که گپ‌های قیمتی را ایجاد کنند، تقریباً همه کارگزاران فارکس به معامله‌گران هشدار می‌دهند که این تغییرات قیمتی می‌تواند منجر به از دست رفتن حساب معامله‌گران بشود. علاوه بر این، به همه معامله‌گران جدید پیشنهاد می‌شود تا به مطالعه کتاب‌های مرتبط با معامله‌گری بپردازند. در واقع این کتاب‌ها به معامله‌گر کمک می‌کنند تا خود را با روانشناسی بهینه، تاکتیک‌های معاملاتی و جزئیات مدیریت سرمایه که هر معامله‌گر باید قبل از شروع به معامله در بازارهای مالی در مورد آنها تحقیق کند، آشنا شوند.

همچنین هر معامله‌گر فارکس باید به دنبال آشنایی با دو شکل از تحلیل باشد که تقریباً همه معامله‌گران بازار مالی تمایل به استفاده از آنها را دارند. بسیاری از معامله‌گران از ترکیبی از تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال استفاده می‌کنند، زیرا تحلیل فاندامنتال (انتشارات داده‌های اقتصادی و عوامل ژئوپلیتیکی) می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر روند بلندمدت بازار تأثیر بگذارد، در حالی که تحلیل تکنیکال بیشتر شامل بررسی روند کوتاه‌مدت بازار می‌شود.

در ادامه به معرفی این دو تحلیل می‌پردازیم:

تحلیل تکنیکال

معامله‌گرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند، معمولاً به نمودار قیمت توجه کرده و می‌توانند بر اساس آن حرکات احتمالی بازار را بررسی کنند. برای مثال، آنها ممکن است به دنبال الگوهای خاصی در نمودار باشند، موج‌شماری کنند و یا به دنبال تقاطع میانگین متحرک و نوسانات شدید باشند. معامله‌گر پس از دریافت سیگنال‌ مناسب از تحلیل تکنیکال، ممکن است در نقاط خاص قیمتی بازار مانند سطوح حمایت و مقاومت، اقدام به باز کردن معامله بکند. شکل 1 نمونه‌ای از نمودار جفت‌ارز GBPUSD را نشان می‌دهد که در پلت‌فرم معاملاتی MetaTrader 4 نمایش داده شده است. به خطوط روند ترسیم‌شده برای نشان دادن الگوی نمودار، شاخص‌های میانگین متحرک و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در کادر نشانگر زیر توجه کنید.

کارآفرینی به عنوان یک معامله‌گر فارکس

شکل 1 نمودار روزانه جفت‌ارز GBPUSD را که شامل یک بریک‌اوت از مثلث کاهشی با خطوط قرمزرنگ، میانگین متحرک ساده 10 روزه با خط آبی‌رنگ و 20 روزه با خط سبزرنگ و همچنین اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) 14 روزه در پایین صفحه است، نشان می‌دهد. این نمودار در پلتفرم معاملاتی فارکس محبوب MetaTrader 4 که توسط بسیاری از کارگزاران آنلاین پشتیبانی می‌شود، نمایش داده شده است.

درآمد شغل فارکس

تحلیل فاندامنتال

معامله‌گرانی که به تحلیل فاندامنتال (بنیادی) اعتقاد دارند، ارزش نسبی ارزها را با توجه به شرایط و زیربنای اقتصادی یک کشور خاص بررسی می‌کنند. معامله‌گران فاندامنتال اغلب تاکید ویژه‌ای بر تحلیل تقویم اقتصادی و انتشار اخبار کلیدی آینده دارند. این اخبار و داده‌های اقتصادی می‌تواند شامل آمار اشتغال یک کشور، انتشار نرخ بهره و بیانیه‌های سیاست پولی، تولید ناخالص داخلی (GDP)، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و تعداد زیادی از داده‌های دیگر باشد که معامله‌گران بنیادی به طور مداوم آنها را دنبال می‌کنند.

معامله‌گر هدفمند فارکس، پس از به دست آوردن درک اولیه از عناصر اساسی که بر ارزش‌گذاری نرخ جفت‌ارزها تأثیر می‌گذارند، آماده است تا یک برنامه معاملاتی مناسب برای خود ایجاد کند. به طور کلی برنامه معاملاتی مواردی را ارائه می‌دهد که بر اساس آن یک معامله‌گر شرایط ورود و خروج به معامله، استراتژی مدیریت سرمایه و موقعیت‌های احتمالی نامطلوب یا متغیر بازار را در نظر می‌گیرد.

حساب دمو در فارکس

قبل از باز کردن یک حساب معاملاتی واقعی، به معامله‌گر مبتدی فارکس توصیه می‌شود که برنامه معاملاتی خود را در یک حساب دمو پیاده‌سازی کند. حساب دمو (demo account) حسابی است که توسط اکثر کارگزاران فارکس ارائه شده و امکان معامله بدون نیاز به تامین مالی واقعی در حساب را فراهم می‌کند. حساب دمو منعکس‌کننده شرایط نیمه‌واقعی بازار است و راهی عالی برای افرادی است که تجربه فعالیت در بازار فارکس را ندارند تا نگاهی مستقیم به نحوه انجام معاملات در بازار را داشته باشند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه معاملاتی در یک حساب دمو، باعث می‌شود معامله‌گر نسبت به اجرای برنامه معاملاتی خود با سرمایه واقعی، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند.

در حالی که این فرآیند ممکن است ساده به نظر برسد، اگر موفقیت بلندمدت هدف معامله‌گر باشد، برنامه معاملاتی باید به طور دقیق و به شیوه‌ای منظم رعایت شود. معامله‌گر در ابتدا با اجرای دقیق و موفقیت‌آمیز برنامه معاملاتی خود در حساب دمو، مواردی مانند ریسک‌های موجود در معامله‌گری فارکس، فرآیند صحیح مدیریت سرمایه و محدودسازی احتمال از دست دادن کل حساب در بازارهای پرنوسان را فرا خواهد گرفت. علاوه بر این، دید و درکی که داشتن یک برنامه معاملاتی برای معامله‌گر ایجاد می‌کند، باید احساسات معامله‌گر را از معاملات حذف کرده و به آنها کمک کند تا تصمیمات بهتری را اتخاذ کنند.

انتخاب بروکر فارکس

هنگامی که معامله‌گر نسبت به برنامه معاملاتی خود اطمینان لازم را حاصل کرد و در ادامه تمایل به فعالیت با همان برنامه معاملاتی را داشت، باید یک حساب کاربری واقعی در یک بروکر معتبر فارکس باز کند. انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان جهت فعالیت و معامله‌گری نیاز به تحقیقات خاص و دقیق دارد. یکی از موارد مهم نهاد تنظیم‌کننده کارگزاری است. در ایالات متحده، کارگزاران فارکس باید در کمیسیون معاملات آتی کالا یا انجمن ملی آتی ثبت‌نام کنند تا بتوانند به مشتریان مقیم ایالات متحده سرویس ارائه دهند. در بریتانیا، سازمان خدمات مالی نهاد تنظیم‌کننده است و در اتحادیه اروپا، یک کارگزار باید تحت دستورالعمل ابزارهای بازار مالی یا MiFID فعالیت کند.

علاوه بر مقررات، معامله‌گر باید پیشینه کارگزار را نزد مشتریان آن مورد بررسی قرار دهد. وب‌سایت‌های مختلفی برای ارسال نظرات مشتریان کارگزار فارکس وجود دارد. همچنین، معامله‌گر باید با توجه به نوع معاملاتی که قصد انجام آن را دارد، اقدام به انتخاب نوع کارگزار فارکس بکند. بنابراین، معامله‌گر باید تفاوت بین کارگزارهای بازارساز با میز معامله (DD) و بدون میز معامله (NDD) را بداند. همچنین باید به این نکته توجه شود که آیا کارگزار مورد نظر معاملات را از طریق یک شبکه ارتباطات الکترونیکی (ECN) انجام می‌دهد و یا از پردازش مستقیم (STP) استفاده می‌کند. هنگامی که معامله‌گر کارگزار خود را انتخاب کرده و سرمایه واقعی را به حساب خود واریز می‌کند، آماده است تا دست به کار شده و شروع به معامله‌گری کند.

ترتیبی که یوتوفارکس برای خواندن مطالب سری فارکس به شما پیشنهاد می‌کند:
اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی