ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بهترین کتاب های آموزش معامله گری روزانه فارکس

زمان مطالعه: 10 دقیقه

12 کتاب برتز معامله گری روزانهمعامله ‌گری روزانه یک سبک معامله‌گری با سرعت بالا است که طی  آن معامله‌گر یک معامله را در یک روز باز می‌کند و پیش از بسته‌شدن بازار در همان روز از آن معامله خارج می‌شود. معامله‌گران روزانه سعی می‌کنند با استفاده از نوسانات جزئی بازار در طی یک روز سود کسب کنند. این معامله‌گران از ریسک‌های شبانه در امان هستند و هر روز با باز شدن دوباره بازار به دنبال معاملات تازه هستند.

✔️  بیشتر بخوانید: 16 استراتژی معاملاتی برتر فارکس و مزایا و معایب آن

جورج مارتین (George R.R Martin) می‌نویسد: “کسی که کتاب می‌خواند هزاران زندگی را قبل از مرگش زندگی می‌کند و کسی که هرگز کتاب نمی‌خواند، فقط یکبار زندگی می‌کند.”

از لحاظ آماری احتمال رسیدن به موفقیت در بازارهای مالی (خصوصاً معامله‌گری از نوع روزانه) بسیار کم است و این حقیقتی انکارناپذیر می‌باشد که در درس‌های قبل به طور مفصل به آن پرداخته شد؛ اما حقیقتی دیگر این است که با وجود احتمال موفقیت کم، هستند افرادی که به دستاوردهای مورد نظر خود رسیده‌اند.

مطالعه

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

خواندن در مورد اینکه دیگران چگونه این موفقیت را کسب کرده‌اند می‌تواند شما را در مسیر درست و کوتاه‌تری قرار دهد.

لیست 10 کتاب برتر معامله‌گری روزانه + معرفی کتاب

معامله ‌گری روزانه یک سبک معامله‌گری با سرعت بالا است که طی  آن معامله‌گر یک معامله را در یک روز باز می‌کند و پیش از بسته‌شدن بازار در همان روز از آن معامله خارج می‌شود. معامله‌گران روزانه سعی می‌کنند با استفاده از نوسانات جزئی بازار در طی یک روز سود کسب کنند.

در اینجا لیستی از بهترین کتاب‌هایی را که در مورد معامله گری روزانه نگاشته شده است، بر اساس فروش در آمازون، امتیاز کاربران و محبوبیت نویسنده آورده شده است. این کتاب‌ها به شما استراتژی‌ها و روش‌های معاملات روزانه را نشان می‌دهند. اگر علاقه‌مند به این نوع معاملات هستید می‌توانید از این کتاب‌ها استفاده کنید.

 1. معاملات روزانه برای امرار معاش (How To Day Trade for a Living)

“اگر شما یک معامله‌گر مبتدی هستید، این کتاب شما را از طریق پاسخ به سوالات زیر مجهز می‌کند:

ایکس چیف

 • معامله‌گری روزانه را از کجا و چگونه آغاز کنید؟
 • چه انتظاراتی از معامله‌گری روزانه باید داشته باشید؟
 • چگونه می‌توانید یک استراتژی برای معاملات روزانه خود داشته باشید؟

در واقع کسب سود و موفقیت در معامله‌گری، با خواندن یک یا دو کتاب به دست نمی‌آید، بلکه همانطور که در ادامه توضیح خواهم داد، سود با تمرین، آموزش مداوم و مناسب بدست خواهد آمد.”

این متن قسمتی از معرفی‌نامه کتاب «معاملات روزانه برای امرار معاش» است که توسط اندرو عزیز (Andrew Aziz) نوشته شده است.

معاملات روزانه برای امرار معاش (How To Day Trade for a Living)درباره کتاب:

کتاب How To Day Trade for a Living یکی از بهترین کتاب‌های راهنما برای معامله‌گری روزانه می‌باشد که حاوی اطلاعات ارزشمندی در مورد مدیریت ریسک، روانشناسی معاملات، روتین روزانه معامله‌گری و سایر موارد است.

تعداد کمی از مشاغل می‌تواند به شما آزادی، انعطاف زمانی و درآمدی را که معامله‌گری روزانه برای شما ایجاد می‌کند را به ارمغان آورد؛ دستیابی به موفقیت در معامله‌گری روزانه آسان نیست و باید بدانید که بیش از 90 درصد از افراد شکست می‌خورند.

این کتاب اصول معاملات روزانه را برای شما تشریح می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه معامله‌گری روزانه با دیگر سبک‌های معاملاتی و سرمایه‌گذاری بسیار متفاوت است. این کتاب به شما استراتژی‌های مورد نیاز برای معامله‌گری روزانه را توضیح داده و مثال‌های موردی در زمینه افراد موفق این حوزه را بیان می‌کند.

اندرو عزیز کتاب معاملات روزانه برای امرار معاش را کتابی فشرده و تقطیر شده می‌داند و حجم آن را طوری در نظر گرفته است که خوانندگان بتوانند آن را تمام کرده و در میانه کتاب خسته نشوند.

این کتاب دارای ده بخش است که از صفر تا صد تبدیل شدن به یک معامله‌گر روزانه را بیان می‌کند.

لینک مشاهده بخشی از کتاب در Kindle

بررسی کلی کتاب معاملات روزانه برای امرار معاش از وبسایت tradingreviewers

دانلود PDF کتاب

 1. تکنیک‌های پیشرفته در معاملات روزانه (Advanced Techniques in Day Trading)

این کتاب نیز به قلم اندرو عزیز (Andrew Aziz)، به رشته تحریر درآمده است. تفاوت این کتاب وی با کتاب «معامله‌گری روزانه برای امرار معاش» این است که در این کتاب به طور تخصصی به تکنیک‌ها و استراتژی‌های معامله‌گری روزانه با احتمال برد بالا پرداخته می‌شود.

تکنیک‌های پیشرفته در معاملات روزانه (Advanced Techniques in Day Trading)درباره کتاب:

کتاب «Advanced Techniques in Day Trading»، هر ابزاری که شما برای معامله‌گری روزانه به آن نیاز دارید را فراهم می‌کند.

یکی از جنبه‌های قابل توجه این کتاب، تاکید آن بر مدیریت ریسک است. اندرو عزیز مدیریت ریسک را حیاتی‌ترین بخش معامله‌گری روزانه می‌داند و نکات بسیار مهمی را در ارتباط با تعیین حجم معامله، محل قرار دادن حدضرر و مدیریت معامله بیان می‌کند.

عزیز تنها به فنون مدیریت ریسک اکتفا نکرده و بیان می‌کند که بهترین سیستم‌های معاملاتی و تکنیک‌های معامله‌گری، در صورت وجود مشکلات روانشناسی هیچ ارزشی نخواهد داشت. به همین دلیل او از جنبه‌های فنی فراتر رفته و به چالش‌های روانی معامله‌گری روزانه می‌پردازد.

دانلود PDF کتاب

 1. راهنمای شروع سریع معاملات روزانه (Day Trading QuickStrt Guide)

این کتاب توسط یکی از شناخته‌شده‌ترین معامله‌گران روزانه با رزومه‌ای بسیار قوی به رشته تحریر در آمده است. تروی نونان (Troy Noonan)، نویسنده و معامله‌گری حرفه‌ای و استراتژیست بازارهای مالی با چند دهه تجربه در مطالعه بازارها و رفتار آنها، صلاحیت بسیاری برای آموزش در زمینه معامله‌گری روزانه دارد.

راهنمای شروع سریع معاملات روزانه (Day Trading QuickStrt Guide)درباره کتاب:

کتاب Day Trading QuickStart Guide توسط بسیاری از افراد سرشناس در بازارهای مالی به عنوان یک کتاب مرجع شناخته می‌شود.

این کتاب دارای 4 بخش است که بخش اول بر شخصیت فردی متمرکز است که آیا شما فردی مناسب برای این کار هستید یا خیر و همچنین تاکید می‌کند که هیچ رویکرد جادویی برای موفقیت در این بازار وجود ندارد.

در بخش دوم به عملکرد بازارها، انواع معاملات و درک نمودارها پرداخته می‌شود.

بخش سوم کتاب بر روی درک، تجریه و تحلیل اطلاعات متمرکز است و در نهایت بخش چهارم به شما می‌آموزد که چگونه اطلاعات را در قالب عمل پیاده‌سازی کرده و برای خود یک استراتژی متناسب با نیازهای فردی‌تان را توسعه دهید.

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی که تا کنون تجربه خرید و فروش نیز نداشته‌اند.
 • افرادی که در گذشته معامله‌گری روزانه را امتحان کرده‌اند، اما به دلیل اساتید و دوره‌های آموزشی جعلی موفق نشده‌اند.
 • معامله‌گرانی که می‌خواهند مهارت‌های و سطح درآمدی خود را افزایش دهند.
 1. پیت‌بول: درس‌هایی از قهرمان معامله‌ گری روزانه وال استریت (Pit Bull: Lessons from Wall Street’s Champion Day Trader)

مارتین شوارتز (Martin Schwartz) نویسنده کتاب پیت‌بول، یکی از اسطوره‌های بازارهای مالی است. او توانست در ده سال یک حساب تجاری 40,000 دلاری را به 20 میلیون دلار تبدیل کند. شوارتز در سال 1984 برنده مسابقات سرمایه‌گذاری ایالت متحده شد و توانست تنها در یک سال 100,000 دلار را به 1 میلیون دلار تبدیل کند.

می‌توان گفت که هرجا سخن از اسطوره و افراد افسانه‌ای بازارهای مالی است نام مارتین شوارتز همیشه در این لیست قرار دارد.

پیت‌بول: درس‌هایی از قهرمان معامله‌ گری روزانه وال استریت (Pit Bull: Lessons from Wall Street’s Champion Day Trader)درباره کتاب:

آوازه موفقیت‌های مارتین شوارتز اثری پاک نشدنی در دنیای معامله‌گری است. او در این کتاب درس‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهد و تجارت او و موفقیت‌هایش، گواهی بر اهمیت نظم، مدیریت ریسک، صبر و سازگاری در معامله‌گری است که همه این موارد را در این کتاب شرح می‌دهد.

شوارتز در کتاب ، Pit Bull: Lessons from Wall Street’s Champion Day Trader، بینش و تجربیاتش را به عنوان یک معامله‌گر روزانه با افراد به اشتراک می‌گذارد و خاطرات زندگی خود را در سه بخش شرح می‌دهد.

بخش اول: سال‌های ابتدایی

در این قسمت از کتاب، مارتین شوارتز در مورد دوران کودکی خود و چگونه علاقه‌مند شدن به بازار سهام صحبت می‌کند. او همچنین در مورد تجربیات اولیه معامله‌گری و درس‌هایی که آموخته است حرف می‌زند.

بخش دوم: سال‌های معامله‌گری

شوارتز در این بخش درباره زندگی حرفه‌ای خود صحبت می‌کند و استراتژی‌هایی که برای موفقیت استفاده کرده است را شرح می‌دهد. او به طور کامل در این بخش در ارتباط با فلسفه معامله‌گری و اهمیت مدیریت ریسک سخن می‌گوید.

هرچند که شوارتز فردی بسیار ریسک پذیر شناخته می‌شود، اما به طور کامل توضیح می‌دهد که چگونه با این حجم از معاملات تهاجمی و با ریسک بالا توانسته نظم و انضباط را حفظ کرده و معاملات خود را مدیریت کند و سود قابل توجهی بدست آورد.

بخش سوم: تجربیات مارتین شوارتز

در این قسمت از کتاب، شوارتز تمام تجربیات خود را با جزئیات کامل برای افراد به اشتراک می‌گذارد. این بخش، بسیار مهم است چرا که در درون خود سه نکته اساسی دارد:

 • نظم و انضباط، صبر و داشتن یک برنامه معاملاتی ضروری است.
 • اهمیت درس گرفتن از اشتباهات و عدم تکرار آنها
 • اهمیت یادگیری مستمر و سازگاری با شرایط متغیر بازار
 1. راهنمای مبتدیان برای معامله‌گری روزانه آنلاین (A Beginner’s Guide To Day Trading Online)

معاملات روزانه بسیار سودآور و در عین حال بسیار پرچالش است. نویسنده این کتاب تونی ترنز (Tony Turner) جدیدترین اطلاعات را با توجه به تغییرات چشمگیر بازارها در سال‌های گذشته در اختیار شما قرار می‌دهد از جمله:

 • اعشاری کردن قیمت سهام
 • محصولات تجاری جدید مانند E-minis و صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFs)
 • ورود و خروج‌های دقیق
 • نسل جدید معامله‌گری

راهنمای مبتدیان برای معامله‌گری روزانه آنلاین (A Beginner’s Guide To Day Trading Online)درباره کتاب:

این کتاب یکی دیگر از مراجع معامله‌گری روزانه به شمار می‌رود که وزن بیشتر کتاب برروی بازار سهام است و بهتر است برای شناخت بیشتر این کتاب از افرادی که آن را توصیه کرده‌اند، کمک بگیریم.

گِرِگ کاپرا (Greg Capra)، رئیس Pristine، نویسنده و معامله‌گر روزانه:

اگر می‌خواهید بدانید بازارها چگونه کار می‌کنند و چگونه می‌توانید از آن کسب سود کنید، این کتاب را بخوانید

استیو نیسون (Steve Nison)، CMT، نویسنده کتاب تکنیک‌های نمودار شمعی و مدیر وبسایت Candlecharts:

با استفاده از ابزارها، تکنیک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی که در کتاب راهنمای مبتدیان برای معامله‌گری روزانه شرح داده شده است، به تجهیزات مورد نیاز برای نبرد با بازارهای مجهز خواهید شد.

جان پرسون (John Person)، CTA و مدیر وبسایت Nationalfutures درباره این کتاب می‌نویسد:

دو نکته را در ارتباط با این کتاب در نظر داشته باشید. اول اینکه این کتاب را بخوانید و نکته دوم هم این است که دوباره آن را بخوانید. این کتاب به شما کمک می‌کند که به هدف تجاری خود که کسب درآمد در بازارها است برسید. هر معامله‌گر از مبتدی تا حرفه‌ای باید این کتاب را بخواند.

 1. نحوه معامله‌گری روزانه: راهنمای جامع استراتژی‌های معامله‌گری روزانه

کتاب (How to Day Trade: A Detailed Guide to Day Trading Strategies) به قلم راس کامرون (Ross Cameron) نوشته شده است. او یک معامله‌گر روزانه بسیار موفق است و به خاطر تبدیل 583.15 دلار به بیش از 10 میلیون دلار شهرت فراوانی دارد. رزومه معاملاتی او، سهم‌هایی که خریداری می‌کند و نحوه تحلیلی که انجام می‌دهد را می‌توانید در سایت Warrior Trading مشاهده کنید.

نحوه معامله‌گری روزانه: راهنمای جامع استراتژی‌های معامله‌گری روزانه (How to Day Trade: A Detailed Guide to Day Trading Strategies)درباره کتاب:

راس کامرون در مقدمه کتاب اینگونه بیان می‌کند:

«موفقیت به عنوان یک معامله‌گر روزانه تنها نصیب 10 درصد از افراد می‌شود. درک اینکه چرا اکثر معامله‌گران شکست می‌خورند بسیار مهم است تا بتوانید از این اشتباهات جلوگیری کنید. در این کتاب تکنیک‌هایی را به شما آموزش می‌دهم که منجر به موفقیت خود من شده است.»

او در ادامه می‌نویسد: «راز موفقیت یک معامله‌گر روزانه در دو چیز است؛ اول اینکه او باید بداند که شکارچی نوسانات است و دوم مدیریت ریسک را به نحو احسن انجام دهد. من توضیح خواهم داد که چگونه می‌توان نوسانات را پیش‌بینی کرده و مدیریت ریسک را چگونه رعایت کنید تا بتوانید فقط در 50 درصد مواقع پول بدست بیاورید.

شاید بگویید 50 درصد، احتمال بسیار پایینی است، اما من با آمار و رزومه معاملاتی خودم به شما اثبات خواهم کرد که این درصد برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر روزانه موفق کافی است.»

 1. معامله‌گری روزانه به زبان آدمیزاد (Day Trading For Dummies)

نحوه عملکرد معاملات روزانه را بدانید و یک برنامه معاملاتی داشته باشید. این عبارت توسط آن سی.لاگ (Ann C.Logue) به عنوان رسالت این کتاب بیان شده است. او بیشتر به دلیل مدارک معتبر حوزه مالی (CFA) و نوشته‌های خود شهرت دارد.

معامله‌گری روزانه به زبان آدمیزاد (Day Trading For Dummies)درباره کتاب:

به دلیل نوسان اقتصاد، جنگ‌های تجاری و قوانین مالیاتی جدید، خطرات و فرصت‌ها برای معامله‌گران روزانه در حال تغییر است. کتاب Trading Day For Dummies اطلاعاتی را به شما ارائه خواهد داد تا از این خطرات آگاه شده و بتوانید فرصت‌ها را به خوبی شناسایی کنید.

این کتاب تمام روش‌های معاملاتی که برای معامله‌گری روزانه به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار خواهد داد و مباحث زیر را پوشش می‌دهد.

 • معامله‌گری روزانه بر روی کریپتوکارنسی‌ها
 • قوانین نظارتی و مالیاتی جدید سازمان بورس و اوراق بهادار
 • اطلاعات مربوط به ساخت یک پلن معاملاتی
 1. چگونه با معامله‌گری روزانه سهام به سود برسیم (How to Day Trade Stocks For Profit)

این کتاب یک دوره آموزشی کامل است که برای کسب درآمد از بازار سهام طراحی شده است. هیچ تجربه معاملاتی قبلی نیاز نیست؛ چرا که از هرگونه اصطلاحات تخصصی و مباحث پیچیده پرهیز شده است.

چگونه با معامله‌گری روزانه سهام به سود برسیم؟ (How to Day Trade Stocks For Profit)درباره کتاب:

کتاب How To Day Trade Stocks For Profit توسط هاروی والش (Harvey Walsh) نوشته شده است. هاروی به این دلیل که می‌تواند معامله‌گری را به شیوه‌ای سرگرم کننده و قابل درک آموزش دهد، شهرت دارد. او در کتاب خود از اصطلاحات فنی اجتناب کرده و به بیانی ساده، پیچیده‌ترین موضوعات را بیان می‌کند.

این کتاب چه مباحثی را پوشش می‌دهد:

 • چه چیزی باعث رشد بازار سهام می‌شود؟
 • تفاوت‌های میان افرادی که پول بدست می‌آورند و کسانی که از دست می‌دهند!
 • چگونه با پول دیگران معامله کنید؟
 • دستورالعمل‌های معاملاتی خاص برای زمان دقیق خرید و فروش سهام
 • چگونه می‌توان از کاهش قیمت در بازار سهام کسب سود کرد؟
 • سه روش قدرتمند برای حذف ترس و احساسات از معامله‌گری
 • چگونه می‌توانید تجارت را بدون هیچ ریسکی شروع کنید؟
 • 14 قانون طلایی که تضمین کننده درآمد شما در بازه زمانی کوتاهی است.
 1. معامله‌گری روزانه آسان شد: یک استراتژی ساده برای معامله‌گری روزانه سهام

  Day Trading Made Easy: A Simple Strategy for Day Trading Stocks

معامله‌گری روزانه آسان شد: یک استراتژی ساده برای معامله‌گری روزانه سهامدرباره کتاب:

متیو کارتر (Matthew Kartter) نویسنده پرفروش آمازون و معامله‌گر حرفه‌ای با رزومه معاملاتی بسیار قدرتمند، نویسنده این کتاب است.

آنچه در این کتاب یادخواهید گرفت:

 • چگونه پول را از چنگ معامله‌گران بزرگ خارج کنید؟
 • چگونه بهترین سهام را برای معاملات روزانه پیدا کنید؟
 • چه کاری را نباید در معاملات روزانه انجام دهید؟
 • چگونه حدضرر و حدسود را در بهترین موقعیت‌ها قرار دهید؟
 • استراتژی اسنایپر روزانه چیست؟
 1. معامله یک ساعته: کسب درآمد با یک استراتژی ساده تنها با یک ساعت در روز

  The 1 Hour Trade: Make Money With One Simple Strategy, One Hour Daily

معامله یک ساعته: کسب درآمد با یک استراتژی ساده تنها با یک ساعت در روزدرباره کتاب:

براین اندرسون (Brian Anderson) نویسنده این کتاب اینگونه می‌نویسد:

 • آیا بازار دائماً در حال شکست دادن شماست؟
 • آیا بسیار سردرگم هستید و مدام پسرفت می‌کنید؟

بازارهای مالی مکانی برای سریع ثروتمند شدن نیست. مهم‌ترین نکته این است که یک سیستم و استراتژی منطقی داشته باشید و تا زمانی که به آن مسلط نشده‌اید، یادگیری را متوقف نکنید.

من (براین اندرسون)، در این کتاب برخلاف سایر کتب معامله‌گری که برروی تئوری متمرکز هستند، معامله‌گری را به صورت عملیاتی با تمرین‌ها و مثال‌های فراوان برای شما شرح خواهم داد. هرچند که هیچ جادوی خاصی را به شما یاد نخواهم داد، اما اگر نظم و انضباط داشته باشید و به صورت مستمر تمرین کرده و یادگیری را از فرآیند روزانه خود حذف نکنید، احتمال موفقیت شما وجود دارد.

آنچه در این کتاب می‌خوانید:

 • تشخیص بهترین موقعیت‌های معاملاتی برای ورود به سهام
 • نحوه گرفتن بک تست و آزمایش استراتژی‌های معاملاتی در گذشته
 • تشخیص بهترین مکان‌های خروج برای کسب حداکثر سود
 • شنیدن صحبت‌های بازار درباره نحوه حرکت قیمت

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

2 دیدگاه در “بهترین کتاب های آموزش معامله گری روزانه فارکس
 1. آواتار هادی هادی گفت:

  شما فوق العاده هستند… بهترین مرجع فارکس به زبان فارسی… بدون تردید

 2. آواتار fx.forexer fx.forexer گفت:

  با سلام.
  کتاب معاملات روزانه برای امرار معاش ترجمه شده و در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی