بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سود مرکب فارکس چیست؟ معرفی ماشین حساب سود مرکب فارکس

سود مرکب فارکس

جدا از اجرای یک استراتژی معاملاتی قوی، یک معامله‌گر باید مهارت‌های اساسی مدیریت پول را نیز بداند. ترکیب استراتژی‌های معاملاتی با استراتژی‌های مدیریت پول است که یک معامله‌گر خوب ایجاد می‌کند.

مدیریت پول شامل چند نکته مهم است. برخی از این نکات مرتبط با میزان سرمایه، اهداف سودآوری، میزان زیان انتظاری و… است. اگر در بلندمدت با نظم و انضباط سرمایه خود را مدیریت نکنید، نمی‌توانید به نتایج معاملاتی مناسب دست پیدا کنید.

یکی از روش‌های موثر مدیریت پول، تکنیک سود مرکب است. سود مرکب راهی است که با استفاده از آن می‌توانید سودهای قبلی خود را افزایش دهید.

سود مرکب فارکس چیست؟

سود مرکب فارکس به معنای نگهداری بخشی یا تمام سود به دست آمده برای تبدیل کردن آن به سرمایه اضافی است تا معاملات بعدی را با حجم بالاتر باز کنید. به این ترتیب در نهایت سرمایه معاملاتی شما بزرگ و بزرگتر خواهد شد.

برای روشن شدن این موضوع اجازه بدهید کمی محاسبات کنیدم. فرض کنید شما در ابتدای معاملات خود در فارکس ۱۰۰ دلار سرمایه داشته و می‌خواهید هر ماه ۱۰ درصد سود کسب کنید. پس از ده سال سرمایه شما چقدر خواهد بود؟

محاسبه سود مرکب فارکس با 10 درصد سود ماهیانه بر حسب یورو

 سرمایه اولیهمیزان سود جمع کل
ماه اول10010110
ماه دوم11011121
ماه دوازدهم28528.5314
سال دوم89589.5985
سال پنجم3406340.63746
سال دهم84280978428109270907

این محاسبات نشان می‌دهد که با استفاده از سود مرکب با تنها سرمایه اولیه ۱۰۰ یورو می‌توانید پس از ده سال به نزدیک ۱۰ میلیون یورو سرمایه برسید.

اگرچه این سود وسوسه انگیز است اما آنقدرها که به نظر می‌رسد ساده نیست. هر معامله‌گری آرزو دارد که بتواند سودهای مستمر داشته باشد. اما بازار همیشه اینقدر مهربان نیست که به شما به صورت ثابت سود پرداخت کند. یکی از کلید‌ها برای موفقیت در استراتژی‌ سود مرکب واقع بینی است.

سیگنال فارکس و طلا

شما باید اهداف پویا برای خود ایجاد کنید به طوری که اگر به هدف رسیده باشید، راضی بوده و اگر در رسیدن به اهداف خود شکست خوردید نگران نباشید. باید به خاطر داشته باشید که تکنیک سود مرکب تنها برای کمک به داشتن ذهنیت و جهت استفاده می‌شود.

به عنوان مثال شما هدف ۱۰ درصدی را برای یک سال خود قرار دادید. اگر در این مدت به هدف خود نرسیدید، یه طور مثال سود شما در این ماه ۷ درصد بود نگران نباشید می‌توانید در چند ماه بعد که معاملات شما کمی بهتر از تصور بودند، این عقب ماندگی را جبران کنید.

نکات مهم در مورد سود مرکب برای معامله‌گران

استفاده از تکنیک سود مرکب آنقدر که به نظر می‌رسد آسان نیست. بسیاری در رسیدن به اهداف ماهانه خود شکست می‌خورند چرا که نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کنند. جای تعجب نیست که این تکنیک تنها توسط معامله‌گران حرفه‌ای فارکس استفاده می‌شود چرا که برای استفاده از چنین استراتژی مدیریت سرمایه‌ای باید به احساسات خود تسلط کافی داشته باشید.

با این حال، اگر می‌خواهید استفاده از این استراتژی مدیریت سرمایه استفاده کنید، نگران نباشید، ما در ادامه برخی از راز‌های استفاده از استراتژی سود مرکب را بیان می‌کنیم.

 • یک سیستم قابل اعتماد داشته باشید

سیستم قابل اعتماد یعنی چه؟ سیستم معاملات فارکس شامل روش‌های تحلیلی، استراتژی‌ها و سایر ابزارهای معاملاتی برای یافتن موقعیت‌های ورود به معامله و مدیریت ریسک است. مهم نیست استراتژی معاملاتی شما چیست یا از چه  ابزاری استفاده می‌کنید. همه استراتژی‌ها را می‌توان با استراتژی سود مرکب ترکیب کرد. اما مهم است که سیستم معاملاتی شما تست شده باشد و قابلیت اطمینان خود را نشان داده باشد.

همچنین باید بر روی احساست خود کار کنید. بهترین سیستم معاملاتی اگر توسط افرادی ناوارد و غیرمنضبط استفاده شود، بی فایده خواهد بود. بنابراین قابلیت اعتماد یک سیستم هم به سودآوری آن وابسته است و هم به انضباط شخصی شما به عنوان معامله گر.

 • سود به دست آمده را دوباره سرمایه‌گذاری کنید

حال که مطمئن شدید سیستم معاملاتی شما قابل اعتماد است، اجازه دهید سودهای شما دوباره سرمایه‌گذاری شوند. بسیاری از معامله‌گران تصور می‌کنند با برداشت سریع سرمایه اولیه می‌توانند با خیال آسوده‌تر معامله کنند اما اگر سیستم معاملاتی شما قابل اعتماد است، چه نیازی به این کار هست؟ اگر تصور کردید نیاز دارید که سرمایه اولیه خود را خارج کنید بهتر است در مورد سیستم معاملاتی خود تجدید نظر داشته باشید.

معامله‌گران فارکسی که امروز به ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شده‌اند، یک شبه به چنین ثروتی دست پیدا نکردند. تلاش مداوم در کنار استفاده از استراتژی‌های مدیریت سرمایه به آنها در این مسیر کمک کرده است.

 • صبور باشید.

حال که یک سیستم معاملاتی قابل اعتماد دارید و سودهای خود را بازسرمایه‌گذاری می‌کنید، وقت آن رسیده که آخرین مرحله را انجام دهید. صبور بودن. بسیار ساده به نظر می‌رسد اما ابدا اینطور نیست.

آیا می‌توانید هنگام عرضه آخرین آیفون به احساسات خود مسلط باشید و نیمی از سرمایه خود را برداشت نکنید؟ اگر بزرگترین فروشگاه شهر که پوشاک شیک و جذابی برای فروش گذاشته است حراج برگزار کند، آیا می‌توانید به خود بگویید سال آینده خرید می‌کنم؟

برای جلوگیری از افتادن در دام چنین وسوسه‌هایی ما به شما دو توصیه داریم. اول این که از پول سرد برای معاملات خود استفاده کنید. شما باید مقداری از سرمایه خود را به عنوان استفاده در معاملات کنار بگذارید. این پول نه برای نیازهای روزانه شما مورد استفاده قرار می‌گیرد و نه به عنوان پس انداز کنار گذاشته می‌شود. بلکه پولی است که تنها برای معامله‌گری استفاده می‌شود.

به عنوان مثال شما هزینه‌های مدرسه فرزندان، اقساط منزل، کمک هزینه ماهانه برای همسر و فرزندان، هزینه خورد و خوراک و… پرداخت می‌کنید. در کنار آن بخش دیگری از سرمایه‌تان را برای پس‌انداز کنار می‌گذارید و در نهایت بخش دیگری از پول باقی می‌ماند. این پول سرد است که می‌توانید از آن در معاملات خود استفاده کنید.

راه دیگر این است که حساب‌های معاملاتی خود را متنوع کنید. برخی از افراد برای گذران زندگی نیاز به درآمد منظم از راه معامله‌گری دارند. بنابراین می‌توانید حساب معاملاتی خود را به دو بخش تقسیم کنید. یکی برای مرکب کردن سود و دیگری برای کسب درآمد اضافی. در این حالت هر زمان که نیاز به پول نقد داشتیم می‌توانید از حساب دیگر برداشت کنید.

نحوه استفاده از ماشین حساب آنلاین برای محاسبه سود مرکب فارکس

اکنون که سود مرکب را درک کردیم، بهتر است کمی وارد بخش محاسبات شویم. ماشین حساب‌های زیادی به صورت آنلاین در وبسایت‌های مختلف موجود است که می‌توانید از آنها برای محاسبه سود مرکب خود و سرمایه خود پس از دستیابی به سود مرکب استفاده کنید. در ادامه به برخی از پارامترهایی که برای محاسبه سود مرکب فارکس نیاز دارید اشاره می‌کنیم.

 • سرمایه اولیه: این مقدار پولی است که در ابتدا باید در حساب معاملاتی خود سرمایه‌گذاری کنید.
 • بازده ماهانه: این میانگین درصدی است که انتظار دارید هر ماه از معاملات خود کسب کنید.
 • کمک ماهانه: این مبلغ اضافی است که قصد دارید هر ماه به حساب معاملاتی خود اضافه کنید.
 • دوره زمانی: این مدت زمانی است که قصد دارید در طی آن سود خود را مرکب کنید.

هنگامی که این پارامترها را وارد ماشین حساب کردید، سود بالقوه شما در دوره زمانی مد نظرتان به دست می‌آید. شما می‌ةوانید از این آمار در تصمیم‌گیری‌های خود استفاده کنید.

برای محاسبه آنلاین سود مرکب فارکس روی این لینک کلیک کنید و از ماشین حساب سود مرکب فارکس استفاده نمایید.

محاسبه گر سود مرکب فارکس

در بخش مانده اولیه، بالانس حساب خود را وارد کنید. تعداد دوره‌ها به عنوان مثال می‌توانید عدد 12 را قرار دهید یعنی 12 ماه. و میزان درصد سود در هر دوره به عنوان مثال 5 درصد در هر ماه.

سخن پایانی

روش سود مرکب در فارکس جایگزی است که می‌توانید از آن برای به دست آوردن سودهای کلان از سودهای ابتدایی خود استفاده کنید. سرمایه اضافی که از سود معاملات شما حاصل می‌شود، به مرور سود بیشتر و بیشتری ایجاد می‌کند و در نهایت سرمایه اولیه شما در طول چند سال چند برابر خواهد شد.

با این حال، اهداف غیرواقعی برای خود نگذارید. اهداف پویا در محدوده ۵ تا ۱۰ درصد سود ماهانه می‌ةواند به راحتی قابل دستیابی باشد.

سوالات متداول

آیا سود مرکب تنها در سرمایه‌گذاری بلندمدت مفید است؟

خیر، سود مرکب را می‌توان هم در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و هم در معامله‌گری کوتاه مدت استفاده کرد. در واقع کارایی سود مرکب در معامله‌گری بسیار بیشتر است.

برای افزایش سودآوری از این مفهوم، نیاز است تا سودهای به دست آمده قبلی را برداشت نکرده و آنها را دوباره در معاملات خود به کار ببرید.

سود‌ مرکب‌ کاملا متضاد ضرر مرکب است و در سود مرکب با گذشت زمان سود بیشتری نسبت به سود ساده کسب خواهید کرد اما در ضرر مرکب با گذشت زمان، ضرر شما کمتر خواهد بود.

برای به دست آوردن سود مرکب در فارکس باید سه کار انجام دهید. اول یک سیستم معاملاتی مطمئن ایجاد کنید. دوم اجازه دهید سودهای به دست آمده دوباره سرمایه‌گذاری شوند و در نهایت صبور باشید.

اگر نیاز به درآمد ثابت در معامله‌گری دارید دو کار می‌توانید انجام دهید. اول اینکه از پول سرد برای معاملات خود استفاده کنید و دوم اینکه حساب خود را به دو بخش تقسیم کنید اول بخشی که سود آن را مرکب می‌کنید و دوم بخشی که از سود آن برای پرداخت هزینه‌های روزانه استفاده می‌کنید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

5 دیدگاه در “سود مرکب فارکس چیست؟ معرفی ماشین حساب سود مرکب فارکس
 1. Shahi گفت:

  یک سیستم معاملاتی مطمئن چه نشانه هایی داره ؟میتونین معرفی کنین ؟مطالبتون عالیه وقابل استفادس
  ممنون

  1. نرگس محمدیان گفت:

   یک مقاله با این عنوان منتشر کردیم و کامل توضیح دادیم

 2. حسن گفت:

  سلام بهترین روش یاد گیری فارکس چگونه است

 3. حسن گفت:

  سلام برای آموزش کار باید کجا مراجعه کنیم

 4. محمد سقز گفت:

  سود مرکب شاید یک تئوری موفق باشه اما رسیدن به آن منوط به شرایط متنوع است که نیل به آن دشوار است ولی با داشتن راهبرد از قبیل صبر و استراتژی معاملات می توان به آن رسید،نه تنها توی فارکس حتی توی ارزهای دیجیتال هم شدنیه👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟