ارانته

چگونه یک حساب معاملاتی کوچک را با موفقیت رشد دهیم؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه

چگونه یک حساب معاملاتی کوچک را با موفقیت رشد دهیم؟

همه معامله‌گران به دنبال رشد حساب معاملاتی خود هستند، اما هیچکس به طور دقیق نمی‌داند که چگونه باید این کار را انجام دهد. می‌دانیم که اکثر شما با حساب‌های معاملاتی نسبتاً کوچکی وارد بازارهای فارکس می‌شوید. همچنین می‌دانیم که می‌خواهید حساب‌های معاملاتی خودتان را با کمترین زیان ممکن رشد بدهید.

اگرچه دستیابی به این هدف آسان نیست، اما اگر طبق برنامه ریزی عمل کنید و دیدگاه خودتان را در مورد معامله‌گری و بازارها تغییر بدهید، می‌توانید به آن جامه عمل بپوشانید. در درس معاملاتی امروز، می‌خواهیم یک بینش صادقانه و عملی در مورد چگونگی معامله‌گری موفق با یک حساب معاملاتی کوچک را با شما به اشتراک بگذاریم. بنابراین، این مقاله برای افرادی که به نظر می‌رسد پیشرفت مداومی در حساب معاملاتی کوچک خود نداشته‌اند، شب بیدار مانده‌اند و یا قادر به خوابیدن نبوده‌اند، مناسب است.

قبل از این که به جزئیات درس امروز بپردازیم، لازم است بدانید که اگر شما یک حساب معاملاتی کوچک دارید، نباید خود را یک معامله‌گر ناموفق بدانید. حجم حساب معاملاتی شما تاثیری بر موفقیت یا عدم موفقیت شما ندارد. یک معامله‌گر فارکس موفق، لزوماً یک معامله‌گر حرفه‌ای که بصورت تمام وقت کار می‌کند، نیست. این افسانه‌ای است که همین حالا باید آن را فراموش کنید. اما بعد از آن، باید به نکات مهمی توجه کنید.

موفقیت در بازارها تابعی از احتمالات با در نظر گرفتن حجم حساب معاملاتی شما است. یعنی اگر یک حساب معاملاتی 2،000 دلاری دارید و ماهانه از آن 200 دلار به طور مداوم درآمد کسب می‌کنید، باید خود را یک معامله‌گر فارکس موفق در نظر بگیرید؛ اگرچه این امر بدیهی است که نمی‌توانید با ماهانه 200 دلار زندگی کنید. در ادامه بیشتر به این مورد می‌پردازیم.

لست پراپ

برخی افراد با یک حساب 50،000 یا 100.000 دلاری وارد بازارهای مالی می‌شوند و تمام پول خود را در یک دوره زمانی کوتاه از دست می‌دهند؛ در حالی که سایر معامله‌گران با 1.000 دلار شروع کرده و این مبلغ کم را در طول زمان به یک حساب معاملاتی با حجم قابل توجه ارتقا می‌دهند. عامل تعیین‌کننده موفقیت در حجم حساب معامله‌گر خلاصه نمی‌شود؛ بلکه در گرو باور معامله‌گر در مورد اصل و اساس معامله‌گری موفق و کارهایی که باید برای دستیابی به آن انجام دهد است.

روی معامله‌گری در بازارها تمرکز کنید، نه بر درآمدزایی                                     

با فرض این که بگوییم کسب درآمد در بازارها نتیجه معامله‌گری موفقیت آمیز است، اگر کمی عمیق شویم متوجه می‌شویم که اکثر معامله‌گران دارای حساب‌های با حجم کم با چه اشتباهی روبرو می‌شوند.

مسئله‌ای که اکثر معامله‌گران دارای حساب‌های کوچک را گرفتار می‌کند این است که آن‌ها احتمالاً با احساس نیاز به کسب درآمد وارد بازارها می‌شوند؛ یعنی تمام درآمدشان را در حساب معاملاتی قرار می‌دهند و واقعاً تصمیم می‌گیرند که شغل خود را ترک کنند، فوراً پولدار شوند و یک خودروی استثنایی یا یک خانه لوکس و از این قبیل خریداری کنند. نکته این است که اگر با احساس نیاز به پول وارد معامله‌گری در بازارها شوید، بیشتر قدرت مغزتان را روی کسب پول و سود متمرکز می‌کنید و از مدیریت ریسک و تسلط یافتن بر استراتژی‌های معامله‌گری مؤثر در فارکس مانند معامله‌گری با استفاده از پرایس اکشن غافل می‌شوید.

چگونه یک حساب معاملاتی کوچک را با موفقیت رشد دهیم؟

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

یک معامله‌گر قبل از این که بتواند با یک حساب بزرگتر معاملات خود را انجام دهد، باید در انجام معاملات با حساب کاربری کوچک به خوبی عمل کند. حتی اگر مبلغ زیادی را برای معامله‌گری در اختیار داشتید، نباید تمام آن را در حساب معاملاتی خود قرار دهید. تا زمانی که به خودتان ثابت کنید که می‌توانید با مبالغ کمتر هم درآمد کسب کنید، تمرکزتان نباید بر تبدیل سریع یک حساب کوچک به یک حساب با حجم بالا باشد. چرا که اگر بخواهید ریسک خود را به درستی مدیریت کنید، متوجه خواهید شد تبدیل سریع یک حساب کوچک به یک حساب بزرگ امکان‌پذیر نیست.

درعوض، تمرکزتان باید بر تبدیل شدن به یک معامله‌گر خوب باشد؛ نه کسب فوری درآمد. اگر یاد بگیرید که با موفقیت در بازار معامله‌گری انجام دهید، با گذشت زمان خود پول به دنبالتان می‌آید. اگر می‌خواهید فرصتی برای کنترل احساسات و در نتیجه یک موفقیت مداوم در معاملات خود داشته باشید، واقعاً لازم است تا بر روی معاملات متمرکز باشید، نه بر روی خود درآمد.

برخی از معامله‌گران تازه‌کار سوالاتی از قبیل: «چقدر پول باید در حسابم باشد تا ماهانه 1.000 دلار درآمد داشته باشم؟» می‌پرسند. این سوالات نشان می‌دهد که این افراد مشخصاً به نکته‌ای که اصل و اساس معامله‌گری موفق در آن است، کاملاً بی‌توجه هستند. البته کسانی که چنین سؤالاتی را مطرح می‌کنند، مقصر نیستند، اکثر مبتدیان نمی‌دانند که برای موفقیت در بازارها چه چیزی لازم دارند و احتمالاً تحت تأثیر وبسایت‌های فارکس که قول‌های دروغ و شایعات تحویل آن‌ها می‌دهند نیز قرار می‌گیرند و از استراتژی‌های معاملاتی و بینش عملی غافل می‌شوند.

اما معامله‌گران باید درک کنند که برای کسب درآمد ثابت در بازارها، ابتدا باید بر یک استراتژی معاملاتی خاص مسلط شوند، یک برنامه معاملاتی را حول آن بسازند، ریسک را به طور مؤثر و منظم مدیریت کنند و از این عوامل اصلی موفقیت در معامله‌گری غافل نشوند؛ اگر بتوانید این کارها را انجام دهید، خواهید دید که حساب معاملاتی شما به آرامی و به طور مداوم رشد می‌کند. اگر این کارها را انجام ندهید، عضو دیگری از جامعه معامله‌گران زیانده فارکس خواهید بود که نمی‌توانستند لحظه‌ای خود را از فکر کردن درباره یک‌شبه ثروتمند شدن نجات دهند.

با یک حساب معاملاتی کوچک به گونه‌ای رفتار کنید که انگار یک حساب 1 میلیون دلاری است

اگر یک حساب معاملاتی 1 میلیون دلاری، یک یا دو معامله موفق در هر ماه داشتید، پول قابل توجه به همراه اعتماد به نفس بالا کسب می‌کردید.

شما باید حساب معاملاتی فعلی خود را طوری در نظر بگیرید که انگار یک حساب 1 میلیون دلاری است؛ زیرا اصولی که باعث تداوم معامله‌گری موفق می‌شوند یکسان هستند. شما فقط احساسات و فوریت در معاملات را حس می‌کنید؛ چون حساب شما کوچک است و می‌خواهید که خیلی سریع درآمد زیادی از آن کسب کرده و آن‌ را بزرگ‌تر کنید. متأسفانه در بازارها، ریسک زیاد و معامله بیش از حد نمی‌تواند باعث کسب درآمد شود؛ بلکه این امر با استفاده از یک رویکرد معاملاتی محاسبه شده و بدون دخیل کردن احساسات محقق می‌شود.

اگر یک حساب معاملاتی 1 میلیونی داشتید، مدتها در انتظار یک یک الگوی مناسب_که روی نمودارها کاملاً واضح باشند_می‌ماندید و هیچ مسئله‌ای با آن نداشتید؛ زیرا می‌دانید که فقط به چند معامله خوب در ماه نیاز دارید تا پول موردنظرتان را بدست آورید. مسلماً وقتی 1 میلیون دلار در اختیار دارید، کم‌تر به کسب سریع پول اهمیت می‌دهید؛ اما نکته این مقاله آن است که برای کسب درآمد در حساب معاملاتی کوچک خود باید طوری رفتار کنید که انگار اکنون یک حساب معاملاتی بزرگ دارید، چون این کار احساس فوریتی که با آن درگیر هستید و نیاز به انجام معامله را که باعث معامله‌ی بیش از حد، لوریج بیش از حد و از دست دادن پول به طور مداوم می‌شود، رفع می‌کند.

دلیلی که بیشتر معامله‌گران پول از دست می‌دهند آن است که آن‌ها به سادگی نمی‌توانند رشد حساب خود در طول زمان را درک کنند؛ به این معنی که آن‌ها در وسوسه معاملات روزانه گرفتار می‌شوند و لوریج حساب‌های خودشان را بیش از حد در نظر می‌گیرند، زیرا از دید عمیق معامله‌گری بی‌خبر هستند و یا آن را فراموش می‌کنند؛ رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. بسیاری از معامله‌گران در تله تحلیل هر بخش از داده‌های خبری و تمام اندیکاتورهای فارکسی که به آن دسترسی دارند گرفتار می‌شوند. اضافه کردن چنین متغیرهای غیرضروری به تحلیل معاملات، فقط منجر به فرو غلطیدن شما در معامله‌گری احساسی می‌شود و شما را از درک دید عمیق موفقیت در معاملات فارکس دور می‌کند.

یک سود مداوم می‌تواند موجب رشد شما شود

فرض کنیم حساب معاملاتی شما حدود 2.000 دلار باشد. این حساب معاملاتی را یک حساب معاملاتی بسیار کوچک در نظر می‌گیریم. اما این نباید برای شما اهمیت داشته باشد. تمرکز شما کاملاً باید بر روی سودآوری مداوم و ایجاد اعتماد به نفس در خود به عنوان یک معامله‌گر باشد. پس از آن هرچه به عنوان یک معامله‌گر رشد می‌کنید، حساب معاملاتی شما هر ماه به طور مداوم بزرگ می‌شود و می‌توانید مبالغ بیشتری نیز معامله کنید. اگر به پول بیشتری دسترسی ندارید، می‌توانید به یک سرمایه‌گذار، دوست، بانک و یا یک بنگاه انحصاری برای تأمین بودجه رجوع کنید.

بنابراین، اگر در حال حاضر یک حساب معاملاتی کوچک دارید، باید اهداف اصلی شما برای انجام معاملات موفق، انجام کارهای زیر باشد:

  • کسب درآمد را فراموش کرده و در عوض سعی کنید تا بر یک استراتژی معاملاتیمؤثر و در عین حال ساده مسلط شوید (بیشتر بخوانید: 8 استراتژی معاملاتی برتر و مزایا و معایب آن) هرچه به جای کسب درآمد و ثروتمند شدن، تمرکز بیشتری بر روند معاملات داشته باشید، پولی که در انتظار آن هستید راه خودش را به حسابتان پیدا می‌کند.
  • بر اساس استراتژی‌های معاملاتی که بر آن تسلط پیدا کردید، یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید. برای موفقیت بلندمدت در بازارها، در نظر گرفتن یک برنامه معاملاتی فارکس ضروری است؛ چرا که به عنوان یک راهنمای روزانه عمل می‌کند و تمام ورودی، خروجی و استراتژی‌های مدیریتی شما را ساماندهی می‌کند. پس از مدتی حتی بدون این که معامله‌ای انجام دهید، نمودارها را بررسی می‌کنید.
  • پس از ساخت برنامه معاملاتی، باید پیشرفت خودتان را در یک ژورنال معاملاتی فارکس ملاحظه کنید تا بتوانید منظم و دقیق باقی بمانید. اگر بدون ژورنال معاملاتی ادامه دهید، احتمالاً نظم و تمرکز خودتان را از دست خواهید داد و مدرکی که منعکس کننده تمام معاملاتتان باشد را در اختیار نخواهید داشت.

چگونه یک حساب معاملاتی کوچک را با موفقیت رشد دهیم؟

اگر به دنبال یک حامی برای تأمین بودجه معاملات خودتان هستید، باید بدانید که آن‌ها از شما می‌خواهند تا شواهد محکمی برای اثبات توانایی خود در انجام معاملات موفق و سودآوری مداوم نشان دهید. این شواهد حداقل باید شامل یک سابقه قانونی است که نشان دهنده تاریخچه حساب و خلاصه معاملات فارکس است که مطابق با معاملاتتان در تاریخچه حساب کاربری شما ثبت می‌گردد. توجه آن‌ها بر حجم حسابتان نیست، اگر معاملاتتان را با حسابی که دارای پول واقعی است انجام می‌دهید و می‌توانید اسنادی را ارائه دهید که نظم و ثبات شما را در طی یک دوره 3 ماهه و یا بیشتر نشان دهد‌، مشکلی در پیدا کردن سرمایه‌گذاران و یا مؤسسات به منظور تأمین بودجه مورد نیاز خودتان را نخواهید داشت. بنابراین اجازه بدهید تا این موضوع، نیروی انگیزشی مورد نیاز شما در مسیر متوقف کردن معاملات بدون برنامه و انجام معاملات به صورت اصولی و منظم باشد.

مدیریت کردن پولتان در یک حساب معاملاتی کوچک

در انتها، کمی به مدیریت کردن پولتان در یک حساب کوچک می‌پردازیم؛ باید بگوییم که هیچ فرقی با نحوه مدیریت پول در یک حساب بزرگتر ندارد، به جز اینکه بدیهی است که در هر معامله با مقادیر کم‌تری معامله می‌کنید. هر کاری که انجام می‌دهید، حریص نباشد و معامله با حجم بالا انجام ندهید و یا در یک حساب کوچکتر لوریج بیش از حد نگذارید؛ این‌ اشتباه معاملاتی احساسی رایج است و باعث می‌شود تا حساب معاملاتی خودتان را سریعتر از آنچه که فکر می‌کنید از بین ببرید و فرصت تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق را از خودتان سلب کنید.

چگونه یک حساب معاملاتی کوچک را با موفقیت رشد دهیم؟

اگر آهسته و با تمرکز به یادگیری معامله‌ تنها به وسیله آشکارترین و متناقض‌ترین تنظیمات پرایس اکشن بپردازید، قادر خواهید بود با آرامش و خاطری امن معامله کنید که این موضوع در مدیریت پول بسیار به شما کمک می‌کند. اساساً، شما هرگز نباید در هر معامله بیش از آنچه که واقعاً با از دست دادن آن مسئله‌ای ندارید ریسک کنید، زیرا ممکن است هر معامله‌ای را از دست بدهید؛ پس اجازه دهید تا این اصل راهنمای شما برای ورود به هر معامله باشد، اگر واقعاً این امر را بپذیرید دیگر بیشتر از آنچه که با از دست دادن آن مسئله‌ای ندارید ریسک نخواهید کرد.

حال چه کنیم؟

اگر تصمیمتان در رابطه با معامله موفق حساب کوچکتان جدی است و فرصتی برای پیشرفت معاملاتتان را در اختیار دارید، باید از بینشی که در این درس معاملاتی ارائه دادیم استفاده کنید و واقعاً سعی کنید تا شیوه فکری خودتان را تغییر بدهید. ما نمی‌توانیم شما را وادار کنیم تا پولتان را به درستی معامله‌گران ارشد مدیریت کنید و یا در یک دوره زمانی طولانی به صورت منظم معامله کنید؛ اما اگر به معامله‌گری به دید یک حرفه نگاه می‌کنید، باید عمیقاً فکر کنید و انگیزه لازم برای ایجاد عادت‌های مناسب معامله‌گری و انجام آن‌ها را پیدا کنید. اگر چیزی را واقعاً به اندازه کافی بخواهید، حتماً در آن موفق می‌شوید و این حقیقت در معامله‌گری فارکس نیز صدق می‌کند؛ بنابراین در حال حاضر باید از خودتان بپرسید «چقدر می‌خواهم یک معامله‌گر موفق فارکس باشم» و سپس به عقب برگردید و مجدداً این مقاله را بخوانید و بلافاصله عملی کردن نکاتی که درباره آن‌ها بحث کردیم را شروع کنید.


Warning: array_map(): Expected parameter 2 to be an array, string given in /home/utofx/public_html/wp-content/plugins/utofx/templates/widgets/series-box.php on line 13

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/utofx/public_html/wp-content/plugins/utofx/templates/widgets/series-box.php on line 15
اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

2 دیدگاه در “چگونه یک حساب معاملاتی کوچک را با موفقیت رشد دهیم؟
  1. کوروش گفت:

    خدا خیرتون بده اینا رو که می دونیم چرا نمیرین به دولت بگین تا شاید کسب و کار شو رونق بده ما زیاد نیازی نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی