ارانته

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

زمان مطالعه: 5 دقیقه

معاملات بانک ها

چطور پیشنهادات معاملاتی بانک‌ها را بهتر درک کنیم؟

با وجود پیشنهادات معاملاتی بسیاری که به صورت آنلاین از طرف بسیاری از بانک‌های مختلف در دسترس ما قرار دارد، سوالی مطرح می‌شود که این پیشنهادها چطور کار می‌کنند و از آن مهم‌تر چطور شما می‌توانید از آن استفاده کنید؟

معاملات بانک‌ها معمولا بر اساس سیاست‌های پولی بانک مرکزی است

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

بازار فارکس تصادفی حرکت نمی‌کند و دلایلی برای حرکت ارزها وجود دارد. هر کشور توسعه یافته‌ای بانک مرکزی دارد که وظیفه اصلی آن اطمینان از ثبات ارز و تعیین صحیح نرخ بهره برای کشور است.

بر خلاف باور عموم، بانک‌های مرکزی تمایل دارند بازار را در مورد تصمیمات‌شان آگاه کنند. این بانک‌ها به این دلیل این کار را انجام می‌دهند تا قیمت‌ها ثبات داشته و تحت کنترل باشند و از نوسانات شدید قیمتی جلوگیری شود.

ارزهای پرنوسان برای کسب و کارهای داخلی مضر هستند چرا که این کسب و کارها صادرات و واردات کالاها را انجام می‌دهند، به همین دلیل بانک‌ها اطلاعات را منتشر می‌کنند تا به معامله گران در قیمت گذاری ارز کمک کنند. بسیاری از پیشنهادهای معاملاتی بانک‌ها بر مبنای مطالعه سیاست‌های لفظی و پیش‌بینی‌های راهبردی بانک‌های مرکزی ارائه می‌شود و آن‌ها تلاش می‌کنند به طور شفاف بیان کنند که فکر می‌کنند ارزها به چه سمتی حرکت خواهند کرد.

تخفیف پرارپ

برای مثال در زمان نوشتن این مقاله، یعنی 8 آوریل 2019 (19 فروردین 1398)، بانک بارکلیز (Barclays) معامله فروشی در جفت ارز EURUSD در محدوده 1.1310 باز کرد چرا که بانک مرکزی اروپا در جلسه 7 مارس (16 اسفند) در سیاست‌های لفظی آینده خود لحنی داویش داشت. به گفته بارکلیز “پیشنهاد فروش جفت ارز EURUSD تحت تاثیر عوامل بسیاری است که تقریبا بازگشتی کامل از تحولاتی است که موجب رشد جفت ارز EURUSD از کف سال 2016 تا محدوده 1.20 شد.” این معامله واکنش مستقیمی به تغییر لحن بانک مرکزی به لحن داویش در سیاست‌های پولی بود.

استفاده از پیشنهادات معاملاتی بانک‌ها با مقایسه چندین منبع

مهم‌ترین و مفید‌ترین جنبه استفاده از پیشنهادات معاملاتی استفاده از منابع مشترک است که برای شما مهیا می‌شود. در اختیار داشتن جریانات تفاسیر سنتیمنت‌ها و پیشنهادات معاملاتی از منابع مختلف به شما ایده خوبی می‌دهد که دیگر بازیگران چطور فکر می‌کنند و چطور سفارشات‌شان را در بازار قرار می‌دهند.

مقایسه دیدگاه‌های متناقض می‌تواند جالب و آموزنده باشد. برای مثال فرض کنید در یک پیشنهاد معاملاتی گفته شده جفت ارز USDJPY را بفروشید و در پیشنهاد دیگری گفته شده این جفت ارز را بخرید. شما می‌توانید جزئیات هر کدام را بخوانید و استدلالات آن‌ها را بررسی کنید.

کدام استدلال بیشتر با حقایق مطابقت دارد؟ آیا هر دو پیشنهاد نکات کلیدی یکسانی را در نظر گرفتند یا آیا یکی از پیشنهادات دچار سوگیری تأییدی (confirmation bias) شده و به طور ساده تمام داده‌های مخالف را کنار گذاشته است؟ ممکن است شما پیشنهادات بانک‌ها را به این دلیل بخوانید تا بررسی کنید آیا داده‌ بنیادی کلیدی در تحلیل‌تان از قلم انداخته‌اید یا خیر. برخی اوقات در این پیشنهاداها عاملی را پیدا می‌کنید، که قبلا نادیده گرفته بودید.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

استفاده از پیشنهادات معاملاتی بانک‌ها برای دریافت اطلاعات آگاهی‌بخش

می‌توانید با خواندن منابع مختلف اطلاعات ارزشمندی را به دست آورید. ممکن است به چندین عامل مهم برسید که قبل از آن ممکن نبود آن‌ها را تحت بررسی قرار دهید.

استفاده از پیشنهادات بانک‌ها برای تشخیص تغییرات بنیادی کلیدی

برخی از پیشنهادات معاملاتی بانک‌ها تصمیمات و بیانیه‌های بانک‌ مرکزی را بررسی می‌کنند. این پیشنهادات معاملاتی ممکن است این تغییر بنیادی را برای شما مشخص کنند و منجر به این شود که شما سوگیری جدیدی برای بازار (چه خرید و چه فروش) به دست آورید.

استفاده از پیشنهادات بانک‌ها برای تشخیص سطوح کلیدی تکنیکال

برخی از پیشنهادات معاملاتی به این دلیل منتشر می‌شوند که قیمت در نقطه عطف مهمی قرار گرفته است. بنابراین دلیل انتشار پیشنهاد معاملاتی می‌تواند این باشد که قیمت در سطح حمایتی یا مقاومتی کلیدی هفتگی و یا در سطح مهم فیبوناچی باشد. اغلب با نگاه کردن به پیشنهاد معاملاتی ممکن است متوجه شوید قیمت در یک سطح کلیدی در بازار قرار گرفته است.

سپس هر خبر بنیادی قابل توجهی که منتشر شود در حالی که قیمت در سطح مهمی قرار گرفته باشد، می‌تواند نقطه تکنیکالی مهمی برای قرار دادن حد ضرر شما باشد.

تغییرات کلیدی قیمت را از دست ندهید

در نظر گرفتن چندین فاکتور در بین چندین ارز می‌تواند حتی برای تحلیل‌گران و معامله‌گران با تجربه کار چالش برانگیزی باشد. احتمال این که داده کلیدی را فراموش کنند یا از دست بدهند حتی برای آن‌ها نیز وجود دارد.

حال فرض کنید شما که دسترسی محدودتری به بازارها دارید ممکن است چقدر از داده‌های کلیدی و تغییرات در سنتیمنت را از دست بدهید. برای مثال فرض کنید شما سوئینگ تریدر (Swing Trader) هستید و در کنار کار تمام وقت‌تان معامله‌هایتان را زیر نظر دارید. با خواندن پیشنهادات معاملاتی بانک‌ها همیشه متوجه شکافی در اطلاعات‌تان خواهید شد که بعدا می‌توانید آن‌ را بررسی کنید.

پیشنهادات معاملاتی جالب هستند

بررسی کردن معاملات بانک‌ها می‌تواند به دلیل کنجکاوی باشد. این که بانک‌ها چطور وارد معامله می‌شوند و در چه ناحیه‌ای حد ضررشان را قرار می‌دهند و چه زمانی سیو سود انجام می‌دهند، می‌تواند جالب باشد. در این روش معامله گران می‌توانند دیدگاه خود را مورد ارزیابی قرار دهند. ممکن است شما وارد معامله فروش جفت ارز NZDUSD شده باشید اما در پیشنهاد معاملاتی بانکی می‌خوانید که جفت ارز NZDUSD را فروخته است.

خب در نهایت این کار منجر می‌شود پروسه معاملاتی خود را تقویت کنید. این که بتوانید پیشنهادی معاملاتی پیدا کنید و دلیل این که بانک معامله اشتباهی را انجام داده است را بدانید، می‌تواند لذت بخش باشد. در نظر گرفتن نکات مختلف می‌تواند به شما کمک بزرگی در تنظیم برنامه معاملاتی‌تان بکند و همچنین محرکی برای تمرکز کردن بر تحلیل خودتان باشد.

این پیشنهادات می‌توانند عقیده معامله‌گران سست‌عنصر را تغییر دهند!

یکی از دلایلی که افراد پیشنهادات معاملاتی را دنبال می‌کنند این است که معتقدند افرادی که این پیشنهادات را منتشر می‌کنند “به خوبی آگاه” هستند. این اعتقاد منجر می‌شود برخی از این افراد به این مقامات بیشتر اعتماد کنند تا به پروسه تصمیم گیری خودشان.

آیا تحلیل گر مورد علاقه و احترام شما پیشنهاد معاملاتی منتشر کرده است؟ ممکن است بانکی که شما می‌شناسید وارد معامله خرید جفت ارز USDJPY شده باشد. آن‌ها حتما درست فکر می‌کنند، این طور نیست؟ چرا که این افراد کارشناس یا مسئول مهمی هستند.

این دلیل، خود تاکیدی بر این است که چنین فردی آماده معامله گری نیست. چرا که به تصمیمات خود اعتماد ندارد و فردی دیگر باید عقیده‌ آن‌ها را تایید کند تا وارد معامله شود. بنابراین یکی از دلایل برای دنبال نکردن پیشنهاد معاملاتی می‌توان سلب مسئولیتعقیده شخصی معامله‌گر باشد.

پیشنهادات معاملاتی می‌توانند تاثیرات مخرب را مخفی کنند

آیا تا به حال اصطلاح پامپ و دامپ را شنیده‌اید؟ پامپ و دامپ یک پدیده شناخته شده در بازار است که افرادی، از یک دارایی “بیش از حد تعریف می‌کنند” تا بتوانند آن را به راحتی در سود بفروشند. آن‌ها به دیگران می‌گویند که این دارایی می‌تواند به بهترین دارایی در آینده تبدیل شود تا مردم آن را بخرند، آنگاه صبر می‌کنند که قیمت رشد کند (پامپ شود) و سپس در سود آن را بفروشند (دامپ کنند).

هیجان غیرقابل کنترل دیگران، برای کسانی که پامپ می‌کنند سودآور است و این اتفاق به کرات رخ می‌دهد. برخی از این پیشنهادات معاملاتی تنها شبیه به گرگ‌های فرصت طلبی هستند که به دنبال طعمه‌ی راحت هستند. قربانی این افراد نشوید. سعی کنید از خرید سهم‌هایی که گفته می‌شود “محرمانه” هستند یا “باید آن را بخرید” و شما تا به حال اسم آن‌ها را نشنیده‌اید، اجتناب کنید.

حتی این نوع رفتارها در برخی از منابع “خوشنام” نیز دیده شده است. در بازار فارکس این مورد برای معامله گران مطلع یا آگاه کمی شفاف‌تر است چرا که محرک حرکت ارزها بانک‌های مرکز هستند که سیاست‌های پولی‌شان را منتشر می‌کنند.

این که بانکی بتواند اطلاعات داخلی و محرمانه بانک‌های مرکزی در مورد سیاست‌های آینده را به دست آورد، کار سختی است. حتی اگر اطلاعات “ویژه” یا “منحصر به فردی” فرای تحلیل خوب به دست آورند، دریافت کنندگان این اطلاعات باید هوشیار باشند.

این مقاله توسط تیم تحقیقاتی ADSS منتشر شده است.

منبع: Forexlive

ترتیبی که یوتوفارکس برای خواندن مطالب سری تحلیل فاندامنتال فارکس به شما پیشنهاد می‌کند:
اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی